Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz VirsLee #38 üzenetére

    Ezt nem nekem kellene leírnod én ezt pontosan tudom. De a nagyobb cégeken van a hangsúly a kisebbek azt sem tudják mi az a Power.

    (#39) lenox

    Mi nem egyszeru? Szerintem rem egyszeru, az IBM nem a hw-en keresi a penzt, a user nem a hw-re kolt, az osszes koltsegnek a toredeke a hw, tehat az uj hw-rel kb. semmi nem valtozik, olyan arat hataroz meg az IBM (hw-re, supportra, oradijra, akarmire), amilyet akar, a hw koltseg minimalisan befolyasolja. Ha draga lesz, akkor nem azert draga, mert uj a hw, es ha az Oracle szorongatja az eppen hogy lefele viszi az arat.

    Ha visszaolvasol, nem tetted meg nyilván ezt fejtettem ki én is, de olvass már vissza folyamatosan újra meg újra le kellene írnom valamit, amit már leírtam, majd jön valaki és elmagyarázza ugyanazt , de hogy elolvasná amit írtam az nem lenne... KÉRLEK!!!!

    (#40) pengwin

    És bizony kibukik a szög a zsákból, hogy ez az IGP és CPU még konzolban is gyenge, főleg a CPU része nagyon harmatos.

    Igen ezt én is néztem, de gyanítom a 135 wattos max fogyasztás miatt ez jött ki a rendszerből. Viszont a VGA teljesítmény kategóriákkal jobb a Power Xenon + ATI megoldásnál, ami ráadásul 203 wattal indított, utolsó darabjai pedig 120 watt környékén voltak a komplett konzolra vetítve.

    (#42) Dare2Live

    és? olvastad miről írtam? Más is supportálja? Akkor kiengedi? Ki.

    Igen olvastad, csak éppen Te mindig ilyen negyed mondatokat írsz mint ez is, se füle se farka. Konkretizáld le pontosan mit is? Mert ennek nincs értelme nekem az jön le Te sem érted amit leírsz.

    Olvastad miről írtam? Van ilyen Tnél? Van.

    Mi is van pontosan a T-nél megint negyed mondad aminek se füle se farka Nem érted az IBM support rendszerét, nekem még mindig ez jön le...

    Az üzlet kritikus rendszerek akármilyen architektúra van alattuk baromi drágák. Emelett annyira nem is érdekli az ügyfelet, hogy évi "30 vagy 50" / "200 vagy 280millió" ft a TCO. Menjen a rendszer. Mindig.

    Pontosan ezt szajkózom amióta beszélgetünk, akkor elmondanád, hogyan lehetne ez olcsóbb mint a sima x86? Mert egyértelmű, hogy sehogyan sem az ugye? Akkor most min is vitatkozol? Van olyan x86 ami ennyibe kerül, de azt a HP gyártja és úgy hívják hogy HP Integrity nonstop X, az is ilyen, de ilyet nem sokan vesznek...

    Elolvastad a cikket?
    btw Kiemelnék belölle egy részt:
    "Amennyiben számottevően kedvezőbb költség/teljesítmény mutatót kínálnak majd a POWER9-es CPU-kra alapozó rendszerek, úgy a Google dobhatja az Intel Xeonokat."

    Igen de még amikor megjelent, na most azért elmesélhetnéd, hogy egy google méretű cég, ami nem is power, hanem openpowerrel játszik, és van több 100 erre kihegyezett mérnőke, hogyan jön az üzletileg érintett 1 - 4 szervert vásárló üzleti kritikus rendszerhez? Mert ugye a google ma is mondjuk a HP/Dell párossal supportáltatja a XEON-jait, várj nem, egyedileg gyártatott rendszerei vannak, akkor mi köze ennek az IBM által eladott Power 7/8/9-hez amit Te meg tudsz venni? Semmi? Bizony semmi, ne keverd a szezont a fazonnal...

    Tehát a google úgy gondolja, hogy a portolást is felvállahatja(felvállalta) mert annyival jobb a power9es cpukra alapozó rendszerei költség/teljesítmény mutatója. huha. Azért a kiemelés mert szted a power nem X86 ellen megy. Nem mindha ne lenne rá 101 más plda is.

    Nem szerintem nem az x86 ellen megy, hanem az IBM szerint, de ebbe megint ne menjünk bele. Az IBM az X86 ellen külön szervereket vezetett be de még ezek is horror áron vannak... Power S822L, Power S812L ezek Low end Power serverek, de még így is drágák.

    Most power vagy openpower?
    openpowerrel nem volt dolgom, PS Inál ilyet elképzelni nem nagyon tudok. Bár ott vannak a DR tesztek. Ott kirátjuk a kábelt nincs HB átvette a másik gép a melót kész. Tessék elképzeltem.

    Akkor Te most tulajdonképpen miről is beszélsz, ha saját bevallásod szerint semmi közöd az openpower részhez? Csak kérdezem...

    Olyan persze van, hogy disk/táp megadja magát de minden redundáns majd jön technikus és cseréli a hibásat. Ha mindkettő behal arra van a tükörserver vagy cluster.

    Igen ezt én is leírtam már, tudom, ha visszaolvasol, akkor talán látod, ha nem tetted meg az egy dolog.

    Ha meg bővíteni kell mert kevés 4 mag power 8 go hmc és adok még. RAM? Detto. Minek mennyen ki ehez dzsoni?

    Mert az OpenPowerre NO support? De megint nem nagyon értem mit akarsz ezzel mert nem fejtetted ki, csak egy félmondat... és semmi erre nem nagyon tudok neked megint reagálni.. És mert nem nyúlhatsz a gépbe, ha az IBM által eladott termékről van szó, talán azért? És oda csak IBM mérnök mehet, kisebb powerek esetén partner is, de nagyobbaknál biztosan nem? Lehet hogy ez az oka?

    @KOVSOL: Nem arról beszélgettünk, hogy T mit nyom hanem, hogy van e ott Z support, Z Storage Support, Z DB2 support. Van? Van. Tavaly legalábbis még volt. :)

    Milyen support pontosan, mert ez is ilyen se füle se farka amit leírtál, hogy a hardvert nem supportálja a T abban most biztos lehetsz...

    Nekem az az érzésem, Te nem ismered az IBM support rendszerét kiindulsz az x86-os világból, ami valóban működhet így is, de egy IBM, SUN, a HP komolyabb cuccai nem így működnek, mert nem erről szól a dolog, de láthatóan ezt nem nagyon érted...

    (#43) kovsol

    Pontosan erről van szó, ez gyakorlatilag mindenhol így van.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák