Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz MongolZ #177 üzenetére

    Maradjuk annyiban, hogy nem láttál még régi gépet.
    Nekem is 1-1.5perc körüli boot volt HDD-vel, de ezek "erőgépek". Mondjuk Pentium/i3-tól felfelé.
    Negyed ilyen gépe nincs a legtöbb embernek, sajnos.

    40-50mp-t viszont akár most itt helyben mutathatnál nekem gyorsabb gépen is. Vagy szűz winnel számolsz ami nem indít el egy progit sem alapból?

    A programindítás sebességének igénye sem lineáris görbe - a többi esetben is ezzel nem számolsz. Ha hc user vagy és millió dolgot csinálsz a gépen akkor kell az SSD. Ezt mindketten tartjuk, ezzel nincs is gond. De én azt mondom, hogy ha lightos user vagy akkor is ugyanez fog érdekelni. És az közepes user fogja lesz*rni.
    Pl. engem a boot idő is hidegen hagy mert nem bootolok, max napi 1x, de inkább akkor se csak hibernálásból ébred a gép. Folyamatosan megy kvázi, munkára így normális. Aki viszont pl egy régi vackot akar elindítani napi 3x fél órára az nem akar előtte malmozni 2-3-5 percet sem. A heti 1x indítású usernek meg megint mindegy lesz.

    A többi is hülyeség: nyiss már meg légyszi pár weboldalt, cache-el bármelyik böngésző, tetűlassú lesz HDD-n bármilyen párhuzamos munka, akár több weboldal nyitása, kezelése. (Még egyszer: ne erős és 4+GB rammal felszerelt gépekben gondolkodj.)

    Tablet: Ez se lehetett még a kezedben. Ha nem írni szeretnél rajta, mondjuk a Háború és békét akkor rohadtul nem kell a bill. Webcímre meg teljesen jó. Onnantól meg linkeken ugrálsz, ahova nyomsz az történik. Egy PC-t se látott Marika néninek kb. 100000x intuitívabb megtanítani.

    A reszponzivitásról meg ne is beszéljük SSD-n. Hogy 1-3mp-ket sem kell várni sok esetben semmire.

    A fenti gondolatmenetet végigviheted akármin amúgy. A TV csatornaváltás sebessége is egy rakás embert zavar/zavart már az életben pedig nem inputlag mániás HC gamerek a barátokközt előtt ülők.
    De okostelefon vs butatelefon témában is. Low cost meg drágább optimalizálatlan droidos telefonokon sokszor mp-es nagyságrend mire névjegyzéket nyitsz és felhívsz valakit. Persze 1000 másik dologra is jó a telefon de mégis sokan visszasírják a régi butafonokat. Vagy vissza is váltanak. Szintén nem sebességmániás tinik, hanem 30-50 közötti emberek is.
    A felhasználói igények és élmények ilyen dolgokon múlnak. És általában ezt érzik meg az átlagfelhasználók.

    [ Szerkesztve ]

  • Alchemist

    addikt

    válasz MongolZ #177 üzenetére

    Azok a mezei juzerek, akiknek gépében eddig kicseréltem a HHD-t SSD-re, egyértelműen arról számoltak be, hogy szinte minden művelet jóval gyorsabb lett SSD-vel, beleértve a böngészést is (és nemcsak a böngésző megnyitása).

    A 4..6 éves laptopjaimmal ugyanez a helyzet, SSD-vel sokkal kezelhetőbbek, mint HDD-vel egy új laptop.

    [ Szerkesztve ]

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • kromatika

    veterán

    válasz MongolZ #177 üzenetére

    Szerintem meg neked nincs igazad.20 000Ft ot már nagyon sok embernek meg ér a jelentős sebesség beli növekedés.Függetlenül attól hogy mennyit ér a laptopja vagy asztali gépe.Mert még mindig olcsóbb mint egy új gépet venni ha a régi lassú.Egyértelműen az ssd már a nyerő rendszernek függetlenül attól ki mire használja a gépet.Pl haver 775-ös Core 2 asztali gépébe meg halt a régi 160 GB HDD.Rá beszéltem hogy vegyen 120GB ssd-t(a hhd -is csak félig volt tele)Nem győz azóta is hálálkodni, azt mondja olyan érzés mintha ki cserélte volna a gépét újabbra.

Új hozzászólás Aktív témák