Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz dabadab #16 üzenetére

    Akkor viszont ez így egy igen durva statisztikai ferdítés.
    Mondjuk az 50% adatvesztésből eleve gondolni lehetett. Az egy vicc lenne, fej vagy írás, hogy van-e adat? :)

    Kisfloppyval nem volt közel sem ilyen adatvesztési arány...

    Nálam egyébként így néz ki a helyzet a tágabb családban, munkagépekben:
    OCZ Agility 3 60GB (elvileg problémás gyártó statisztikailag), kb. 3 éve megy.
    Samsung 830 64GB, 2db, évek óta megy, mondjuk kímélve: 4.7TB írás, fw frissítés is volt rajta pedig állítólag abba bele kellett volna halnia. :)
    Kingston V300 60GB.
    Samsung 840 EVO 120GB, 2db két munkára használt laptopban.

  • sb

    veterán

    válasz MongolZ #156 üzenetére

    Már akinek...
    Egy netezős vagy munkagépbe gépbe - amire 90%-ban használják átlaguserek - akár egymagában is elég lehet.
    Persze nem 64-es, de akár már egy 120-as is, 250-500-as meg főleg.

    Nézz szét, laptopba nem is igen raktak HDD-ből se többet az utóbbi 5-6 évben sem. Kb. most kezd divat lenni az 1TB-os HDD. De használni sem használják. Párom laptopjában SSHD van, abból sem a szarabbik, 24+500GB. Mégis a 3/4-e üres és mivel a cache-elés nem olyan frankó épp most gondolkodtam el, hogy megérné egy 250-as SSD-re leváltani ami bőven elég lenne.
    Saját munka laptopokban is elég a 250-es, előtte 320-as HDD-k voltak benne.

    Persze NAS/HTPC-ben nekem is 64-es SSD + 7TB csücsül, meg játékos asztal gépben is 64+2TB, de az más jellegű felhasználás, erre nem mindenkinek van igénye.

  • sb

    veterán

    válasz MongolZ #168 üzenetére

    Szerintem meg totál fordítva van.
    Odaül mondjuk nem 2-3, hanem 1 órára naponta... netezni akar nem 15 percet bootolni.
    Most felkiálthatsz, hogy ez túlzás, de nem. Épp azért, mert napi 1 órát használja jó eséllyel nincs egy normális, elfogadható gépe se a műveletre.

    150k-ért pedig nem fog új laptopot venni vagy 100-ért gépet. Nem véletlen, hogy épp az 50k-s X éves laptopok sebességét lehet - és szokták is - a leginkább megsokszorozni egy SSD-vel.

    A helyre visszatérve sem értetted a lényeget: Aki ért hozzá és van rá keret a 250-es már "business class" megoldás az utóbbi pár év 250-320-500-as HDD-ihez képest is. És elérhető árú bőven.
    A home user meg facebook-kal, nettel elvan a 120-ason is bőven. Az se egy horror ár.
    Főleg nem az új (és lassabb) HDD-s géphez képest nem.

    Összefoglalva:
    Pont erre van szükségük: Új gép helyett egy komponensre ami épp a felhasználói élményt dobja meg.
    Se új gép, se tflops-ok nem kellenek nekik. Az idő meg mindenkinek drága/mindenki érzi.

    nubreed
    Igen, már a tábla is jó ezekre. De nem véletlenül... szintén HDD nélkül, "pattogós" rendszerrel és bevitellel valamit igazi hordozhatósággal. Megint csupa olyan erény ami az átlagembert fogja meg nem a techb*zit. És ebből az egyik előny épp ua. amit az SSD is ad.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz MongolZ #177 üzenetére

    Maradjuk annyiban, hogy nem láttál még régi gépet.
    Nekem is 1-1.5perc körüli boot volt HDD-vel, de ezek "erőgépek". Mondjuk Pentium/i3-tól felfelé.
    Negyed ilyen gépe nincs a legtöbb embernek, sajnos.

    40-50mp-t viszont akár most itt helyben mutathatnál nekem gyorsabb gépen is. Vagy szűz winnel számolsz ami nem indít el egy progit sem alapból?

    A programindítás sebességének igénye sem lineáris görbe - a többi esetben is ezzel nem számolsz. Ha hc user vagy és millió dolgot csinálsz a gépen akkor kell az SSD. Ezt mindketten tartjuk, ezzel nincs is gond. De én azt mondom, hogy ha lightos user vagy akkor is ugyanez fog érdekelni. És az közepes user fogja lesz*rni.
    Pl. engem a boot idő is hidegen hagy mert nem bootolok, max napi 1x, de inkább akkor se csak hibernálásból ébred a gép. Folyamatosan megy kvázi, munkára így normális. Aki viszont pl egy régi vackot akar elindítani napi 3x fél órára az nem akar előtte malmozni 2-3-5 percet sem. A heti 1x indítású usernek meg megint mindegy lesz.

    A többi is hülyeség: nyiss már meg légyszi pár weboldalt, cache-el bármelyik böngésző, tetűlassú lesz HDD-n bármilyen párhuzamos munka, akár több weboldal nyitása, kezelése. (Még egyszer: ne erős és 4+GB rammal felszerelt gépekben gondolkodj.)

    Tablet: Ez se lehetett még a kezedben. Ha nem írni szeretnél rajta, mondjuk a Háború és békét akkor rohadtul nem kell a bill. Webcímre meg teljesen jó. Onnantól meg linkeken ugrálsz, ahova nyomsz az történik. Egy PC-t se látott Marika néninek kb. 100000x intuitívabb megtanítani.

    A reszponzivitásról meg ne is beszéljük SSD-n. Hogy 1-3mp-ket sem kell várni sok esetben semmire.

    A fenti gondolatmenetet végigviheted akármin amúgy. A TV csatornaváltás sebessége is egy rakás embert zavar/zavart már az életben pedig nem inputlag mániás HC gamerek a barátokközt előtt ülők.
    De okostelefon vs butatelefon témában is. Low cost meg drágább optimalizálatlan droidos telefonokon sokszor mp-es nagyságrend mire névjegyzéket nyitsz és felhívsz valakit. Persze 1000 másik dologra is jó a telefon de mégis sokan visszasírják a régi butafonokat. Vagy vissza is váltanak. Szintén nem sebességmániás tinik, hanem 30-50 közötti emberek is.
    A felhasználói igények és élmények ilyen dolgokon múlnak. És általában ezt érzik meg az átlagfelhasználók.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz MongolZ #191 üzenetére

    Én meg a hétvégén elindítottam egy C2D magos laptoptot 2GB rammal Win7-tel és 10 perc volt a chrome megnyitásáig az idő. Mire egy szaros levélből letöltöttem egy képet kb a 15. percnél jártam.

    Hozhatsz példákat, de nem egyformán és nem egyforma környezetben használják az emberek a gépeiket.
    Én miért vártam 10-15 percet? Mert vélhetően egy szarráment Win előtt ültem egy szétfragmentált hdd-vel és széttelepített progikkal.
    Máskülönben nyilván nem kéne 10 perc egy win7-nek 2GB ram mellett.
    És a saját, karbantartott gépemen ugyanazok lesznek az idők amiket te is írtál, de kit érdekel? Másik 1000-ból 999 embernél meg az 5-10 perc lesz.

    De ha nem 5 perc csak 2 perc, mellé meg minden más is lassabb érzésre, hidd már el, hogy mindenki a gyorsabban reagáló gépet fogja szeretni. Laikusként is megérzi.

    Ha ezt nem tudod megérteni akkor beszélgess emberekkel... (mondjuk itt is eddig kb. mindenki az ellenkezőjét állítja mint te)

    Tablet téma ugyanez. mondod a magadét... inkább nézz rá hányan veszik és használják. Biztos azért mert mazochisták.
    A példád is vicces, mert direkt előre leírtam, hogy NE szövegbevitelt tekintsd már alapnak erre bedobod ponzt azt. :U
    Akkor leírom még egyszer: Igen, az SZAR egy tableten, ha sokat kell írni. De lájkra, webezni, linkekre bökni, olvasni, videót nézni rohadtul nem kell sokat írogatni. És erre használják.

    Az F1-es se megy fel a padkára a traktorba meg nem fér be a gyerek... tehát mindkettő szar, semmire nem jó. :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák