Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ice&Lime

    veterán

    válasz Bodor #19 üzenetére

    te nem tudom, hogy vagy vele, de én nem bízom ebben a lebutított költséghatékony tlc megoldásban.
    én úgy vagyok vele, ha kiderül, hogy tlc, akkor már nem is érdekel az az ssd lehet az akár milyen evo vagy hyper super extra valami is.

    [ Szerkesztve ]

  • Oliverda

    félisten

    válasz Bodor #19 üzenetére

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • MaUser

    addikt

    válasz Bodor #19 üzenetére

    Hát nem tudom, szvsz a szekvenciális írás fontos. Rendszernek szinte bármely SSD megteszi ma már, a CPU itt a legtöbbször a visszatartó erő, pl. boot-nál, program indításnál, stb. Ellenben a mai magyar rögvalóságban nagyon is valós eset hogy bizonyos rar-okból történő kitömörítésnél/egyesítésnál az SSD-n múlik, hogy 180 vagy 30mp-et vársz arra, hogy elkezdhess játszani/filmet nézni. ;)

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • Balage76

    senior tag

    válasz Bodor #19 üzenetére

    Bár nem ismerem az eladási statisztikákat, de valószínű, hogy az alacsony szekvenciális írási teljesítmény miatt ( no meg a TLC miatt is) nem fogyott talán olyan jól a 840 Basic , mint ahogy azt a gyártó várta volna
    Valóban nem ismered, ezért segítek:
    2013 májusi adatok szerint (hivatalos IDC/GFK piackutatási eredmények) a Samsung az alábbi marketshare adatokkal mindenhol vezeti a listát:
    Olaszország - 57%
    Németország - 51%
    Franciaország - 46%
    Korea - 65%
    USA - 36%
    Anglia - 32%

    Itthonról nincsenek hivatalos adatok, de a gyártói adatgyűjtések alapján a Samsung kb 55-60%-os piacrésszel rendelkezik.
    Ezen eredmények 80%-ban a sima, TLC chipes változatnak köszönhetők, ugyanis ilyen arányban részesedik a teljes értékesítésből. Ennyire nem ment/megy a termék.... :)

    A RAPID egy cache megoldás amit eredetileg az NVELO cég fejlesztett, ám őket a Samsung tavaly év végén felvásárolta. Erről itt olvashatsz. A cache értelemszerűen azt tudja gyorsítani amit többször használsz... ezt az itt használt tesztprogramok nem tudták lemérni, azonban a valós használati helyzetről tudni kell, hogy az 1GB egy része írási a másik része olvasási cache. Az olvasási részbe töltött adatok viszont nem ad-hoc módon töltődnek be, hanem részletes elemzés alapján, ráadásul ez nem korlátozódik az oprendszer indítása és leállítása közötti szakaszra. Magyarul, ha Te gyakran használod mondjuk az Excelt illetve részeit, akkor az oprendszer indítása után a szükséges fájlok az SSD-ről betöltődnek ebbe a cache-be és legközelebb már onnan indul.

    Sokan, sokhelyen (igazi szakértők) bebizonyították már hogy semmilyen probléma sincs a TLC élettartamával. Fölösleges ezt és a "Milyen SSD-t vegyek" topikot is állandóan streszben tartanod és félrevezetned ezzel a TLC utálatoddal. Fogadd el hogy a kedvenc 19nm-es MLC termékeid kevesebb vagy max ugyanekkora várható élettartammal rendelkeznek mint ezek.

Új hozzászólás Aktív témák