Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    válasz Whysperer #2 üzenetére

    Az elérhető áron kapható VGA-k grafikus teljesítménye ehhez a felbontáshoz elég és a látószög is elég nagy a játékokban (ami egyébként érthetetlen, hogy miért nem a grafikus menü FOV opcióján múlik, ami manapság nem létezik, hogy eladható legyen a magas felbontású monitor)

    Kipróbáltam milyen venni 3db 1280x1024-es felbontású monitort. Olyan, hogy az egyikben panelt cseréltek, viszont az eladó erről állítása szerint nem tudott, tehát a fehéregyensúly nem egyforma és emiatt ami az egyik monitoron fehér az a másikon szürkésebb vagy kékesebb vagy rózsaszínebb akárhogy állítom. Tehát azon túl, hogy egy nullával kevesebbe kerül cserébe nem csak a kávát kel nézni, hanem számolni kell a beszerzéskor ehhez hasonló meglepetésekkel.
    Szóval (ha pénzed van) ajánlott egy panellel operálni.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz h-yle #7 üzenetére

    3840x1024-es felbontásról beszéltem. Ehhez egy 7870-es GPU tök elég. Ahol vissza kellett vennem a részletességből ott a 2GB VRAM volt a kevés. Pl. GTA5-tel is vígan lehet bohóckodni ezen a felbontáson a 7870-el, viszont a 2GB miatt a textúrákat le kellett vennem magasról normálra és az egyik csúszkát is minimumra kellett húznom (mittom már mi volt látótávolság vagy forgalom vagy mi...) Mindegy, ha 2GB alá kerül akár csak 1MB-al is nálam simán fut. A proci i7 860 szóval az sem csirke már.

    Egyébként amióta úgy alakult, hogy van 12GB RAM a gépemben én azt vettem észre, hogy (indokolatlanul) sok memóriával azért kevésbé döcögősek a dolgok. Szóval a játékok szerintem tele vannak programozási hibával, amik miatt átmenetileg egy-egy pillanatra nagyon sok memóriát megzabálnak a programok. Főleg az ilyen portolt szarok. A játékosok meg mindig a VGA-ra fogják, ha megakad akár egy pillanatra is valami... Szerintem ha nem 3db FullHD monitorban gondolkodik valaki, akkor bőven belefér már az Eyefinity egy közepes VGA-ba. Bőven.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Anfänger #35 üzenetére

    Ennek a monitornak a felbontása nem igényel olyan horror nagy grafikus teljesítményt, mint a 4K.
    Kvázi ez az értelme. Más miatt semmi értelme kardoskodni érte.
    Hogy annak mi értelme van, hogy egy 4K panelt olcsóbban vehetsz azt ne kérdezd.
    Persze benne van a pakliban, hogy a válaszidő és a megkívánt grafikus teljesítmény miatt a 4K használhatatlan játékra filmeknél az Ultra HD BR meg még épppen hogy csak létezik, ergó semmire nem jó a 4K panel, de akkor is van egy 4K asztalod (ami ha colban nem elég nagy, akkor nem tudod elolvasni rajta a szöveget olyan picik a betűk) de-de-de akkor is 4K és hogy ennek mi értelme, hogy az alacsonyabb felbontású panel és a magasabb egyszerre lett elérhető és az alacsonyabb a drágább csak mert az használható is...
    Ha már ekkora gyökerek voltak és olcsóbb a 4K akkor ha monitort akarnék venni én biztos, hogy megvárnék egy olyat amit csak azért nem tudok egyelőre használni, mert kevés hozzá a VGA-m, minden egyéb szempontból használható és azt venném és mivel a 4K determinálja a panel méretét oda lyukadok ki, hogy alacsony input laggal operáló 4K TV-t vennék monitornak, nem valami ilyen kis vackot ami egyébként ma perpill az egyik legjobb választás ha játékra akarsz monitort, mert kvázi egy káva nélküli eyefinity és ez a látószög nagy királyság ám.
    Hogy kell e hajlítani azt nem tudom, de a lengő tápot én is utálom. Valaki írta, hogy rühellli ha valami külső tápos. +1

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Hobbbyt #74 üzenetére

    Annyira el tudtok szállni, hogy hihetetlen. Az emberi látás 208 fokot tud befogni vízszintesen. Emiatt a megjelenítő és a szem közötti távolság előre meghatározza a megjelenítő hasznos méretét, felületét. A hajlítással ezt a hasznos méretet, felületet szeretnék növelni úgy, hogy a nézőnek ne kelljen messzebb ülnie, hiszen az emberi szem felbontása is véges, ezért a szem és a megjelenítő közötti távolság sem növelhető tetszés szerint. Nem értem ezen mit kell ennyit rugózni.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz snecy20 #81 üzenetére

    Lehet, hogy fanyalgónak számítok. Én úgy gondolkozom, hogy egy szórakoztató eszköz is legyen könnyen kezelhető és praktikus, ahogy egy szerszám is legyen az. Egy monitor nekem mindkettő. Egyáltalán nem praktikus pl. egy nyomtatott áramkör kapcsolási rajzát egy hajlított megjelenítőn nézni, ezért a szerszám jellegét a panel elveszíti. Szubjektív értékítéletemben ez az értékét nagyban csökkenti, és nem növeli. Egyáltalán nem praktikus, hogy két ember már nem tud ideális helyen helyet foglalni a panel előtt méretéből eredően. Tehát nem tudom mással megosztani azt a többletet, amiért választom és együtt örülni vele, pedig szerintem az „együtt örülés” van az élet értelméhez a legközelebb. Mert valakivel együtt elé ülve már biztos, hogy mindketten rossz szögből vagy távolságból nézzük és ezért pont azt a többletet nem látjuk (vagy csak részben látjuk), amivel jobb a „hagyományosnál” már ha összességében jobb egyáltalán.
    Szóval szerintem ez egy kis lyukban élő magányos geeknek ideális, vagy egy gyereknek játszani, csak mivel utóbbi saját jövedelemmel nem rendelkezik elég túlárazott cucc. Nekem van monitorom is, TV-m is és projektorom is és filmezni a projektor elé ülök le a legszívesebben. A monitor a legutolsó, ami egy film miatt az eszembe jut, de a hajlított panelnek meg filmnél lenne talán a legtöbb „értelme” szóval én arra jutok, hogy számomra ebben a méretben a hajlításnak semmi értelme. Ennek a monitornak a felbontása ideális a jelenleg rendelkezésre álló grafikus számítási kapacitáshoz képest. Ezért praktikus, más miatt szerintem nem az.
    A hajlítás jelentősége szerintem a divat miatt egy kicsit most túlértékelt.

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák