Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz AusWolf #233 üzenetére

    Az szerintem a kapitalista rendszer hibája, hogy a "fogyasztó" bármit megengedhet magának, legalábbis ezt hiszi. Nem egy egyetemista ismerősöm van, aki nagyáruházaknál dolgozik árulfeltöltőként/vevőszolgálatisként/pénztárosként, és bár mondjuk ELTE pszichológiára jár, remegő térdekkel megy dolgozni az olyan emberek miatt, akik feljogosítva érzik magukat arra, hogy másokat megalázzanak, mert ők a "vásárlók".

    Bár a szerkesztőség nagyobbik része nem osztja a véleményem, én úgy látom, hogy mi máshogy működünk, mint egy nagyáruház. Persze, végső soron mi is az olvasókból élünk, de mivel nekünk is van belőlük annyi, mint az áruházaknak vásárlókból, néha megengedhetjük magunknak, hogy a problémásakat kirakjuk és a jövőben ne foglalkozzunk velük, pont azért, amiért az áruházba sem mehet be mindenki. Ráadásul mi itt ingyenes szolgáltatást nyújtunk, amit egyrészt nem kötelező igénybe venni, másrészt nem jár alanyi jogon senkinek.

    Ettől függetlenül igazad van abban, hogy ilyen stílust nem engedhetek meg magamnak, a jövőben is igyekszem majd kerülni, csak nagy ritkán nálam is elszakad a cérna — kb. félévente egyszer egyébként. De tegyük hozzá, az én munkám nem az, hogy olvasói kérdésekre válaszoljak, alapvetően ezt "szívességből" teszem, bár ez túlzás, egyszerűen szeretném, hogy a fórum a legjobb legyen, az olvasók elégedettek legyenek, plusz a korrekt kritikák az én fejlődésemhez is nagyban hozzájárulnak, mindenkinek jó bolt. De szerintem kicsit túlzás azt hinni, hogy a szerkesztők és az olvasók között alá-fölrendeltségi viszony van, ha én nem reagálnék egy cikkem hozzászólásaira sem, azt is megengedhetném magamnak és senki nem kérhetné rajtam számon. Viszont hangsúlyozom: ha reagálok, normális stílusban kell, ez tiszta sor, a jövőben is oda fogok figyelni erre, erdőkétől pedig még egyszer elnézést kérek.

    [ Szerkesztve ]

    Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

Új hozzászólás Aktív témák