Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ntomka

    nagyúr

    válasz Vicë #2807 üzenetére

    A régiós fw-kben valamiért nincs benne ez a beállítás, ezt korábban írtuk. Csak úgy működik, hogy kitapasztalod mely karaktereknél vált hirtelen több sms-es módba (feleződik a hátralévő karakter mennyiség), és azokat a karaktereket nem használod. Meg lehet szokni.

    ツ Headphones on - World off

  • Andie

    őstag

    válasz Vicë #2807 üzenetére

    Pedig nekem itt van. A hálózatválasztás alatt "Karaktertámogatás (Ékezetes/ékezet nélküli/automatikus)". És ezután jön a válaszútvonal.
    Akkor neked megintcsak más sw-ed van.

    Most megint szembesültem egy érdekes anomáliával.
    Véletlenül rájöttem, hogy sms-t irni fektetett képernyőn is lehet, ekkor QWERTY billentyüzet jelenik meg. Nagyon fasza egyébként, sokkal gyorsabban lehetNE irni igy. Azért "lehetNE", mert valamiért nem ugyanazokat az ékezeteket támogatja, mint a függöleges irásmódban.
    Természetesen "ékezet nélkülire" van állitva a teló, hogy ne unicode-ban küldje az üzenetet, de ettöl még ugye lehet az ISO szerinti ékezeteket használni.
    Na, álló képernyőnél szépen be lehet irni pl az "á" betüt, a 2-es gomb 5x-i megnyomására. Fektetett módban viszont csak "a" és "ä" van (umlaut a).
    Ugyanez a helyzet más fontos ékezetes betüknél is: nincs ó, ő, ű, ú, í. Van é, ü, ö, azt kész.
    Még ó,ő,ű,í nélkül épp elvagyok, hisz ma már nem gáz ezek helyett o,ö,ü,i -t irni, de az "á"-hoz állandóan be kell forditanom álló helyzetbe, beirom, aztán vissza fektetősbe.

    Rémes, hogy ilyen apróságokra nem figyeltek oda. (vagy ezis szolgáltató függő? csekkoljátok már le pls)
    Összeszedhetnénk ezeket a bosszantó dolgokat az újak kedvéért, feltüntetve mellé, hogy melyik szolgáltató / sw verziónál áll fent.

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Új hozzászólás Aktív témák