Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ren Hoek

    veterán

    Eh, nekem nagyon nem szimpatikus ez a gép...Pont ahová szánják, ott nemfognak baszkurázni a vörös foltok utólagos eltávolításával. Csinálja a gép.
    Tényleg egy jobb kompakt is hozza ezt a szintet simán.

    Canon EOS 550D-ről mikor lesz teszt? Már kijött egy ideje :)) Azért hot topic rendesen. Van benne tükör, de live view is. No meg a videós funkciók 190 vázárért,olyanok mint a 7D-ben... Elég durva kis masina lett, van már fent egy csomó sample. Zajszűrése nagyon pöpec, videóknál is, a 18 mpixeles CMOS ellenére. Alázza a mai HD kamerákat simán. Ára meg pont annyi, sőt még olcsóbb is mint egy zsúrkamerának. Remélem kaptok gépet, hamarosan. Boltokba kerül kb 1-2 héten belül rendelés után.

    Szóval 550D tesztet akarunk :DD

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Ijk #44 üzenetére

    Hát ja, de ha már ennyit kitejel az ember, akkor legyen jó az a szétcseszett Jpeg motor. Szerintem egy bridge simán hozza a képét.

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Ijk #46 üzenetére

    Alap, hogy a kis érzékelős bridge-k, nem hozzák a dslr mélységélességet... Ezt lehetetlen elvárni. Viszont zajosodásban, még ezzel a kis érzékelővel is felveszik a versenyt a Samu jpg motorjával szemben.

    De mint mondtam, igazából az a baj, hogy aki ilyen gépet vesz, az 99.9%-ban amatőr, és kb le is ragad a KIT obinál. Vagy Canon / Nikon kategóriában vesz hozzá valami fos Tamront 30-40K-ért, és boldog hogy kályhacsővel lövödözik. Na majd pont ők fognak RAW-ba fotózni, mint kb azt sem tudják mi a különbség a kettő között. Lassabb a gépnek, marhanagy file-okat csinál, és még meg se lehet nyitni simán. Nyilván, hogy nagyrészük jpg-ben tolja, mert nem értenek hozzá.

    Szerintem az ilyen amatőrök, sokkal jobban járnak egy jobb bridge géppel. Obira úgysincs pénzük, csak trágyákra... akkor meg minek? Csak kell a DSLR mélységélesség jajj, meg vagizni a haverok előtt a 600 kiló fotósszettel a hokimeccsen. Aztán felrakja a 70-300-as Tamront, és még a kapura se tud élességet állítani, nemhogy a játékosokra.

    Szvsz, attól egy amatőr nem attól fog jobb képeket csinálni, ha vesz egy hobbi DSLR-t. Ez tuti.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák