Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hettaki

    tag

    válasz Karma #46 üzenetére

    Mi a téves? Tudom, hogy meg vannak, nem ez volt a lényeg, hanem az ár, amiről az elején beszéltem. Alapvetően a piac kb 5 részre oszthatók, ez nagyrészt változik országonként, vagy területi elhelyezkedésenként, de nagyjából lefedi a piacot:

    1, 2, 3, 4, 5 generációs User:

    1. Aki ismerkedik a számítógéppel, legalapvető dolgokat is képes beállítani rajta, ezek a tipikusan otthoni egyszerű felhasználók, akik megveszik az első számítógépüket és próbálják használni, ezen felhasználók köréből kerülnek ki az Acer, Asus, MSI stb userei nagy százalékban, hiszen nem ért a géphez, nem is tudja mi az, de meg szeretné tanulni használni.
    2. Aki már konyít valamit a számítógépekhez, nem tudja hogyan működik, de már tudja használni, a böngészőt, egy office programcsomagot, vagy esetleg, még be is képes állítani az órát, a gépen, vagy esetleg tudja mi az a merevlemez, memória, processzor elméletben, de lehet, hogy nem is látott max képen ilyen, ezek a tipikusan irodákban dolgozó, emberkék, akik főleg használják a gépeket.
    3. Aki már próbál is érteni hozzá otthon összerakott egy gépet, de a saját bőrén, vagy ha okos a más kárán tanulja meg, hogy mit rontott, el igazából nem ért hozzá, de legalább, már látott számítógépet is, vagy notebookot, ezen kategóriából kerülnek ki az első határozott, notebookvásárlók, akik már pl a prohardveren rákérdeznek, hogy mégis mit kellene vennem, egyáltalán látogat egy két informatikai szaklapot.
    4. Már ismeri, hogyan működik a számítógép, össze is tudja rakni, ha kell, ismeri a notebookokat, esetleg fel is tud telepíteni egy Windows-t, úgy, hogy az be is van konfigurálva, ismeri a bios-t, tudja, hogy hol lehet, megvenni, nagyjából össze is képes válogatni jól egy gépet, segít a haveroknak, esetleg tudja is hogyan működik, ismerkedett, vagy használt mát több rendszert is, esetleg tudja is, hogyan működik, tipikusan ilyenek, akik itt vannak a prohardveren.
    5. Ismer több operációs rendszert, használja is, ha kell, esetleg szerverekkel is foglalkozik, oprendszer szinten is, ha kell, ismeri a hardvereket, tudja hogyan működik, szerel is, szervizes, mérnök, informatikus (na nem az a fajta, aki mostanában annak nevezi magát), programozgat is. Mindenesetre van olyan szakterület amiben profi. pl. Tipikusan, a prohardver szakírói.

    Szóval Magyarországon, az első 3-ból biztosan nem fog kikerülni mac felhasználó, kivévve, ha nagyon a szakmába vág a dolog, grafikus, esetleg a munkahelyen mac van. A 4-dikből már nagyobb eséllyel, kerülnek ki ilyen userek, mivel tudja, mire vállalkozik, tudja mire költ, képes fejlődni, ha kell.
    Az 5.-ik pedig igazából neki sokszor mindegy, mit használ.

    Szóval ez nagyjából így modellezhető, attől eltérő kivételek vannak, de nam sok. Szóval elenyésző kivétellel nem sokan fognak azonnal mac-et venni, főleg, mert az iskolákból, közintézményekből, közép, felső oktatásból teljesen ki van rekesztve az Apple Magyarországon, így nagyon kicsi az a réteg, aki ilyen árak mellet be fog ruházni egy Apple gépre, pláne, ha nem is ismeri, és pláne ha kezdő. Természetesen, ez nyugaton máshogy van, mert ott ennek hagyománya van.

    És itt szinte mindegy, hogy fut rajta a gimp, vagy a libreoffice, vagy van iprogram vagy nincs. Itt még mindig a 150 - 200 000 Ft-os gépből fogy a legtöbb, vagy egy picit felette, és a képlet azt mutatja, hogy ez elég is. Sajnos az ország nem nőtt fel az Apple áraihoz, persze igaz ez úgy uszkve az Ultrabook kategóriára is, természetesen a jövő hozhat mást is.

    szvsz. :)

    szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

Új hozzászólás Aktív témák