Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • R.P.

    aktív tag

    válasz Levin01 #15 üzenetére

    Én is ugyanígy vagyok ezzel, nekem ráadásul Mirai, semmibajom vele, igaz hogy most lesz új 22-es monitorom (Acer P221W) de az is TN-es, mert meg sem fordul a fejemben hogy ennél többet költsek rá.
    Bátyámmal szoktunk elég gyakran filmeket nézni a mostani monitoromon, teljesen jó, sőt sokkal jobb mint egy 55 centis TV, és nem egymás nyakában ülünk közben, és egyáltalán nem torzulnak a színek.

  • Vertic

    aktív tag

    válasz Levin01 #15 üzenetére

    A 178 fok nem azért kell, mert onnan nézed... :U Azért kell, mert a mostani TN-re is ráírják a 160 fokos betekintési szöget, de valójában már akkor is torzul, ha kicsit mozdítod meg a fejed, 160 foknál még látsz valamit, de annak már nem sok köze van az eredeti képhez.
    Ami a munkahelyemen van, 19"-es TN paneles Samsung, és normális távolságból nézve sem egyenletesek a színek a kép két szélén. Ez elfogadható, tekintve, hogy nem grafikus vagyok, és itt nem nézek filmeket és egyedül használom... de otthonra semmi pénzért nem kéne. Akkor már inkább egy CRT, ami simán lekörözi, és még olcsóbb is. Ha TFT, akkor nálam pl. csakis a nem TN jöhet szóba.

    [ Szerkesztve ]

    '' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

  • tyaty1

    tag

    válasz Levin01 #15 üzenetére

    Nezzuk azt az estet, amikor az egyik ember ülve, a masik allva nezi a filmet

    ...............................Notebook........................0
    ..............................\..................... 0..........._ /|\
    ..............................I_...................._||........... / .\
    .............................TT.................. / |\......... /.....\

    Az illusztracio bizonyitja, hogy ket elero testhelyzetu azonos magassagu ember mas szoggben tatja latja a TN paneles monitort, ezer nem ugyanazokat a szineket latja

    [ Szerkesztve ]

  • erdoke

    titán

    válasz Levin01 #15 üzenetére

    Nézegettem 24-es TN paneles monitort, és mivel nekem ugyanekkora méretű és felbontású S-PVA van, össze tudom hasonlítani a kettőt. Nem az elmélettel van baj, hanem a gyakorlattal. Papíron jó a betekintési szöge a TN-nek, de normál használatkor is feltűnik, hogy a szélén másak a színek mint a közepén, illetve gyakran nagyobb bevilágítás tapasztalható. Játéknál ezek nem zavaróak, de képszerkesztésnél, mozizásnál igen. Különösen, ha este, gyenge környezeti fény mellett ügyködne az ember. A szememnek kellemes fényerő mellett gusztustalan foltosodás volt a TN paneles monitoron, és normál távolságból nézve ekkora felületen a széleken igenis észrevehető a színtorzulás. A kontraszt pedig esti tévézéshez kifejezetten pocsék, különösen sötét jeleneteknél semmit nem látni.
    Nyilván feltekerhetem a szobában a világítást, aztán a monitorét is jó magasra, ahol már elfogadható a kontraszt, de így a villanyszámlával lassan ledolgoznám a monitor árán megspórolt pénzt.
    Tehát hazsnálattól, igénytől és pénztárcától függ a dolog, hogy melyik típust választja az ember.

    A legjobb aláírás a héten

  • Khaal

    őstag

    válasz Levin01 #15 üzenetére

    Szerintem egy 24" vagy 26"-os monitort leginkább azok vesznek akik filmeket szeretnének nézni rajta, 1080p-ben pl.
    És filmnézéskor nem mindig az a legkényelmesebb ha pont szembenülsz a monitorral a székeden, meg persze filmet társaságban jó nézni.

    Én pl. szeretek hátradőlni a fotelban, sőt van hogy az ágyról nézem a monitort, ez egy TN paneles darabbal elég sok szívást jelentene.

    Szerintem a TN-nek semmi előnye sincsen az árán kívül. Amíg csak úgy használod hogy pont szembenülsz vele addig nincs gond, de minél nagyobb a monitor, annál kisebb a mozgástered.

    Az árkülönbség meg nem ilyen durva azért, persze lehet annyiért is kapni mint amit te írtál, de ha a Samsung ezt a 24"-est. 120 körül adja akkor már érdemes rádobni egy kicsit és venni mondjuk egy dell 2407-et.

Új hozzászólás Aktív témák