Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Khaal

    őstag

    válasz Levin01 #15 üzenetére

    Szerintem egy 24" vagy 26"-os monitort leginkább azok vesznek akik filmeket szeretnének nézni rajta, 1080p-ben pl.
    És filmnézéskor nem mindig az a legkényelmesebb ha pont szembenülsz a monitorral a székeden, meg persze filmet társaságban jó nézni.

    Én pl. szeretek hátradőlni a fotelban, sőt van hogy az ágyról nézem a monitort, ez egy TN paneles darabbal elég sok szívást jelentene.

    Szerintem a TN-nek semmi előnye sincsen az árán kívül. Amíg csak úgy használod hogy pont szembenülsz vele addig nincs gond, de minél nagyobb a monitor, annál kisebb a mozgástered.

    Az árkülönbség meg nem ilyen durva azért, persze lehet annyiért is kapni mint amit te írtál, de ha a Samsung ezt a 24"-est. 120 körül adja akkor már érdemes rádobni egy kicsit és venni mondjuk egy dell 2407-et.

  • Khaal

    őstag

    válasz Levin01 #45 üzenetére

    Van létjogosultsága a TN paneles monitoroknak is a piacon, ez igaz. Nem is lenne nagy gond mondjuk ezzel a 24"-es Samsunggal se, ha tényleg fele annyiba keülne mint egy jobb paneles monitor. Az a gond, hogy valószínűleg nem a felébe fog kerülni. A 24"-es VA paneles monitorok 150 körül kezdődnek (az Acer extraolcsó PVA-sa még kevesebbért is beszerezhető), ez meg biztos nem lesz 100 ezer alatt.
    Szerintem itt a legtöbbünknek az bántja a szemét, hogy a gyártók a nagyobb méretosztályba is behozták a TN panelt és némi parasztvakítással körítve (dinamikus kontraszt, 2ms válaszidő, csilivili dizájn) próbálják letolni a torkunkon, a nem TN paneles monitorok meg kezdenek kikopni a kínálatból, 24" alatt már szinte csak a Dell 2007wfp és a Samsung 961-esei kaphatóak.

  • Khaal

    őstag

    válasz Levin01 #49 üzenetére

    Mások az igényeink, ez van. Én a 20"-as MVA-n is látom, hogy ha nem pont szemből nézem akkor fakóbbak a színek. Nem mondom, hogy túlságosan zavaró lenne és oldalról általában a TN-ek se sokkal roszzabbak. De 26"-on már baromira zavarna hogy a kép teteje sötétebb mint az alja, hacsak nem a mértanilag kiszámított monitornéző pozícióból szemlélem a képernyőt. Legyenek tn paneles monitorok, legyenek olcsó TFT monitorok, rendben, de a premium kategóriában rakják már bele a jobbikat, nem csak a grafikusok igényik a VA és IPS paneleket.

Új hozzászólás Aktív témák