Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vertic

    aktív tag

    válasz Levin01 #15 üzenetére

    A 178 fok nem azért kell, mert onnan nézed... :U Azért kell, mert a mostani TN-re is ráírják a 160 fokos betekintési szöget, de valójában már akkor is torzul, ha kicsit mozdítod meg a fejed, 160 foknál még látsz valamit, de annak már nem sok köze van az eredeti képhez.
    Ami a munkahelyemen van, 19"-es TN paneles Samsung, és normális távolságból nézve sem egyenletesek a színek a kép két szélén. Ez elfogadható, tekintve, hogy nem grafikus vagyok, és itt nem nézek filmeket és egyedül használom... de otthonra semmi pénzért nem kéne. Akkor már inkább egy CRT, ami simán lekörözi, és még olcsóbb is. Ha TFT, akkor nálam pl. csakis a nem TN jöhet szóba.

    [ Szerkesztve ]

    '' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

  • Vertic

    aktív tag

    válasz Levin01 #45 üzenetére

    Azt nem értem, hogy miért kell egyáltalán tft, ha csak fos tn panel fér a keretbe. Én pl. pontosan ezért még mindig crt-t bámulok, mert kenterbe veri a gagyi tn paneleket. Tudom, mert tn panelt kell néznem a munkahelyemen. Előző munkahelyen pva paneles monitor volt (mindkettő 19-es), és hát zongorázni lehet a különbséget, még ekkora méretben is. Nagyobb méretben csak rosszabb. Ott már mozgatni se kell a fejed, hogy szar legyen, de már ezen a 19-esen is láthatóan más alul, mint felül.
    Persze az is hozzátartozik, hogy a legtöbb kolléga csak bután néz, mikor azt mondom, hogy ez mennyire fos, mert nem látják. Vagy nekem túl jó a szemem, vagy nekik rossz :)

    '' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

  • Vertic

    aktív tag

    válasz Khaal #47 üzenetére

    így van. rásózzák a fost az emberekre a nagy marketinggel, és úgy tálalják, mintha ez lenne a csúcs. pedig.

    '' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

  • Vertic

    aktív tag

    válasz Levin01 #51 üzenetére

    nem fáj, mert én nem vettem egyiket sem, csak használtam őket, ezért tudom objektíven megítélni, hiszen nem az én pénztárcám bánta.
    Viszont tény, hogy nem cserélném le a crt-met otthon egy tn-es panelre semmi pénzért. Az is tény, hogy sokat fejlődtek ezek a panelek is, de még mindig sokkal szarabb, mint egy crt képe (legalábbis számomra) - viszont amikor láttam egy (s)pva panel képét élőben, illetve használtam huzamosabb ideig, akkor azt mondtam, hogy na, egy ilyenre esetleg már lecserélném a crt-met - ez is szarabb egy kicsit, de már csak alig észrevehető a különbség, nem zavaró. De amíg ilyen magas az ára addig nem - és ez azóta is fennáll :)
    Engem az zavar, hogy képminőségbeli visszalépést próbálnak marketinggel rásózni az emberekre. Engem rohadtul nem tud érdekelni, hogy kisebb helyet foglal az asztalon, ha szarabb a képe.
    Két előnyt tud felmutatni a tft (jobb geometria, illetve alacsonyabb sugárzás), minden más paraméterben aláz a crt. Kezd feljönni, de a TN még nagyon nincs ott, a va panelek már majdnem.

    '' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

Új hozzászólás Aktív témák