Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz MC Pite #49 üzenetére

    Megbocsáss, de most megint egy olyan területre tévedtünk, ahol túl sok a pro és kontra érv, hogy egyértelmű, betonkemény állást lehessen foglalni.

    Felbontás: Azzal jössz, hogy te nem is HD anyagot nézel. Nos, a gond valahol ott kezdődik, hogy akkor mindenképpen lesz átméretezés. Szóval megint nem natív felbontást fogsz élvezni. Egy mondjuk 720×304 felbontású releasenél tökmindegy, hogy 720p vagy 768p a kijelző felbontása, nem fogod megúszni az átméretezést. Detto ugyanez, ha 1080p forrásból táplálod, pl. HDbox. Ha a HDboxot állítod 720p kimenetre, akkor meg a box fog átméretezni, tehát megint szó nincs natív felbontásról.

    Filmnézésnél max. akkor fog zavarni ez a dolog, ha jó minőségű 720p release-eket nézel.

    Árkategória és pénz kérdés: Itt megint sok a tényező, és nem mindig magunkból kellene kiindulni. Hajdan szembesültem én is ezzel a gonddal. Kértek priviben, hogy ajánljak TV-ket. Ott volt egy nagyon korrekt képminőségű, nem olcsó, de minden téren igényes Sharp. Tudod mi miatt bukott el? Mert nem volt magyar menüje, márpedig a delikvens nem szeretne egy (akkor) 400e Ft-s TV-n angol menüt böngészni.

    Tévedés ne essék, én korántsem állítom, hogy ez az adott/tesztelt Samu a legjobb választás, de ebben az árkategóriában csodákra nem kell és nem szabad számítani. Hajdan az olcsó kategóriás Philipsek vérlázítóan tré elektronikával lettek szerelve, a 24p-t 3/2 letöréssel oldották meg, stb. Az LG-ket amúgy ajánlottam sokszor, pedig az első LCD TV-m egy LG 42LF65 volt, amin pár hónap után egy oszlopban megdöglött minden pixel (mentségére legyen szólva, hogy az LG ügyfélszolgálat és ügyintézés mintaszerű volt, a TV-t elvitte a szakszervíz, megállapította hogy javíthatattlan, kaptam egy igazoló papírt erről, és a vásárlás helyén visszakaptam a vételárat).

    A nyers adatok, amikkel pedig jössz, nagyon kevesek egy TV kiválasztásánál. Semmit nem árulnak el pl. a távról, a TV menüjéről (nekem egy Samu LCD van monitorként beállítva, és egy LG a nappaliban - és a Samu bementválasztása katasztrófa, azt kell mondjam, viszont amúgy a képminősége, mozgásvisszadása, stb. terén meg ott van a szeren...), stb.

    Aki pusztán a technikai specifikációk alapján akar TV-t vásárolni, az sokszor nagyon csúnya kapufát lőhet a választásnál...

    TV verseny vs. monitor verseny: Sokan elkövetik azt a hibát, hogy TV-t és monitort vetnek összne, aztán szapulják a TV-ket vagy a monitorokat, mert a saját igényeiknek a másik nem felel meg. Itt teszteltek egy 32"-os TV-t, ~70-80e Ft-s árkategóriában. Van benne analóg és digi TV tuner, USB-s médialejátszó, távirányító hozzá, stb. Ebből mennyit találsz meg az 50e Ft-s Dell monitorokban, amelyek amúgy jóval kisebb képátlóval bírnak? Teljesen értelmetlen és erőltetett összehasonlítás...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák