Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kasya

    nagyúr

    válasz sebgutkopf #19169 üzenetére

    A telefon keresés, lezárás, törlés-t tudja az android eszközkezelő is, itt nyújt valami többletet a samu féle?
    - Igen, mert az android eszkozkezelo eszi az aksit, mig a samsung acc nem.

    Mi van a készülék mentés, beállítás, stb.. témában? A guglis progik szinkronizálnak (naptár, telefonkönyvek, telepített programok) a gugli fiókkal. A készüléken lévő adatokat pedig a smart switch lementi.- Semmi extra, csak egy plusz lehetoseg.

    A telefon visszaállítás csak egy adott emei szám esetén működik, vagy ha mondjuk elromlik a készülék és újra cserélik, akkor is használható?
    -Nem IMEI szamhoz kotott. Ha a Samsung acc-rol belepsz, akkor oda allitja vissza, ahonnan beleptel.

    Teljes menteshez nezd meg a Titanium Backup-ot is.

    (#19170) Geri1985 :R

    [ Szerkesztve ]

  • sgeza

    veterán

    válasz sebgutkopf #19169 üzenetére

    Sajnos a telefonon lévő alkalmazások adatainak mentése elég szegényesen megoldott, és ami a nagyobb probléma, hogy a gyártók nem képesek hozzá készíteni olyan pc-s alkalmazást (én nem ragaszkodnék feltétlenül a felhőhöz), ami mindent, tényleg mindent lement! Így a smartswitch sem só semmire. Amit az kiment, te magad is meg tudod tenni (vagyis a felhasználó fájlokat, képek, videó, stb.). Egy-két apróság (sms, ilyesmi), amiket tényleg kiment.

    Az Android saját backup funkciója csak a gyári, azok közül sem mindegyik alkalmazás adatait, beállításait menti ki, bár én ezt azért használom, mert amelyiket kimenti, azt rendben megteszi, valamint a feltelepített alkalmazások is automatikusan újra telepíthetők a segítségével. Szóval ez hasznos.

    A Titanium Backup, ahogy előttem is javasolták kiváló program, konkrétan a legjobb, mindent megcsinál, de ehhez tudomásom szerint root kell. Én úgy emlékszem legalábbis, hogy anélkül semmit nem tesz.

    Ami root nélkül ment adatot, és elég jól használható, az a Helium Backup. Ez tulajdonképpen az Android alapból - egyébként ADB-n kersztül - rendelkezésre álló backup/restore funkcióját teszi hétköznapi felhasználónak elérhetővé egy kezelhető felhasználói felületen. Ami hiányossága, de valójában ez nem a programé, hanem az Android mentési funkciójáé, hogy csak olyan alkalmazások adatait képes kimenteni, amelyiknél a gyártó ezt engedélyezte. Valamint ez csak a felhasználói alkalmazásokra korlátozódik, annyi kiegészítéssel, hogy az asztali elrendezést nagyjából vissza tudja hozni, de tapasztalatom szerint valami nem százas, így csinálhat hülyeséget is akár. Csak ez utóbbira vonatkozik ez a mondat, tehát az asztali elrendezésre!

    Szóval az alap google fiókos biztonsági mentés ezzel kiegészítve egész használható. Bár a rendszer beállítások nem állítódnak vissza, szóval teljes - nandroid backuphoz hasonló - rendszermentés nem végezhető (root nélkül persze).

    Állítólag a 6-os android már ment minden alkalmazás adatot, de azért kíváncsi leszek, hogy mennyire fog működni! Nem értem, hogy miért nem lehet olyan PC-s alkalmazás, ami normálisan kiment mindent, és legalább abban az esetben, ha egyazon telefonról van szó, visszatehetne mindent úgy, ahogy mentés előtt volt!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák