Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • miaoumaoi

    tag

    A GPS működik, csak szerintem nem úgy ahogy kellene. Ha a sim kártya benne van és bekapcsolt gps-el talál fix-et, kikapcsolás(csak a gps) és visszakapcsolás után mintha 1000 éves álmából keltettük volna fel, kb. úgy viselkedik. Az ags pedig már csak hab a tortán. Én tudom mit jelent az agps. Már több évvel ezelőtt is volt egy nokia n82-őmben. -akármilyen programot indítok el, legyen az egy python script, ami inicializálja a gpst és logolja az nmea adatokat(bár egy másik koléga szerint ez softvare kérdése, tehát lehet, hogy a python interpreter van úgy megírva, hogy speciálisan kapcsolja be, bár ez szerintem röhej), szóval egyből megy a netre és húzza le a műholdadatokat(kb 2kb le/1kb fel) és utána max. 3 mp-en belül van fix, még akár szobában is, de max 5mp. Persze ezt csak akkor csinálja, ha az oprendszer beállításaiban be van jelölve hogy kiegészített gps, ls ki van töltve a szerver adatok és a hozzáférési pont. Ilyen van egyébként a i5800-on is *#*#1472365#*#* és előjön egy menü ahol be lehet állítani a szervert, és tesztelni is lehet és ami érdekes, hogy néha tényleg működik, pár mp és van pozició, kilépés tesztből és lehet is használni, erre írta valaki hogy magic telefon. Érdekes ez mert senki nem tud róla semmi infot, a gyártó pedig nem nyilatkozik. Én. három napig túrtam a netet, hogy rájöjjek, hogy akkor most mi van ezzel, amit megtudtam, hogy a porbléma már kb. április óta ismert. A sgs volt az első olyan teló amit ezzel az új bcm7415 (asszem) chippel szereltek, ami nagyon király mert szuper energiatakarékos(egyébként tényleg máshogy dolgozik, sok holdat lát de egyszerre csak kevéssel számol és ezt úgy váltogatja, hogy mégis ugyanojan pontos mint más chipek, viszont kevesebb a teljesítményfelvétele), viszont néha megbolondul. Van aki szerint hw probléma mások szerint sw, de senki nem tudja. Ami tény hogy a samsung már felvette a kapcsolatot a broadcommal, viszont azt nyilatkozta, hogy "fix to increase performance", ami azt is jelentheti, hogy működik csak még jobban fog, viszont a valóságban van amikor meg sem nyikkan.
    Amúgy tényleg szuper teló, akár green teló is lehetne pl. bt 3.0 - a cikkhez annyi kiegészítést fűznék, hogy készenlétben szinte nulla a fogyasztása - de a többi hw is nagyon modern, pl. az elején két sensor is van, proxymity és ambient light, de szerintem ez csak magánvélemény, hogy egyik sincs bekötve, vagy az os nem használja. Jó ez a telefon csak látszik rajta hogy linuxos. Kapsz egy nagyon szuper minden tekintetben korszerű hw-t + egy sdk-t aztán majd otthon fejlesszél rá magadnak os-t.

Új hozzászólás Aktív témák