Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • twine

    addikt

    válasz CsikiRoli #30 üzenetére

    CSak egy kérdés félrészegen :B
    Ha félreteszzük a tbaletmonológod:

    MI az amit ezzel(chromebook) meg lehet csinálni, és egy netbookal nem?
    Ez utóbbi mégis elpusztult a piacon...

    Nem fikázás..inkább csak kíváncsiság, beszégetés... ;)

  • azbest

    félisten

    válasz CsikiRoli #32 üzenetére

    Nálunk sajnos közel 100eft áron adják a chromebookokat. Pont annyiért, mint a legolcsóbb normál notikat.
    Az usa-ban kb ugyanennyi ugyanaz a belépő noti, de a chromebook bruttó 55 eft körül van. Annyiért egész jó vétel lenne itt is. :)

  • twine

    addikt

    válasz CsikiRoli #32 üzenetére

    értem, bár nem értek egyet ;)
    (mondom mindezt úgy , hogy nagy google párti vagyok...használom a szolgáltatásaikat a mindennapjaimban "erősen",plusz néhány eszközüket is...)
    Én nem jósolok ezeknek a chromebookoknak ebben a formában nagy jövőt, és piacot...de én is csak találgatok, épp úgy mint bármelyikünk...
    Viszont pár éven belül kiderül...a piac majd eldönti...

  • twine

    addikt

    válasz CsikiRoli #36 üzenetére

    Csak kihúzod azt a beszélgetést, amit nem akartam :P :))
    Jobban átgondolva, azt hiszem rosszul fogalmaztam...
    Semmilyen formában nem látom a jövőjét ennek az eszköznek,épp a fent említett halott netbook piac miatt...
    a piac döntött...
    olcsó volt és sz@r,,,itt hasonlót látok...olcsó, és hemzseg a kompromisszumoktól...(nem neked, meg nekem,,,hanem a kőegyszerű felhasználónak)

    Az emberek nagy része, szvsz épp úgy nem tudja majd a helyén kezelni mint a netbookot...
    Felső oktatási intézményben dolgozom,, több száz diákot látok naponta, különböző eszközökkel...és azt tapasztalom/tapasztaltam, hogy lövésük nincs arról, hogy ők netbookot vettek,,,ki volt rakva a notebookok közé, azokhoz képest olcsó volt, és pici,,,"jaj de jó ezt vegyük,,,bestbuy!" Aztán szép lassan kiderül a mindennapokban, hogy ők végül is szeretnének youtube-ról is letölteni,,meg néha egy egy zenét megvágni...
    meg persze a "százdiás" powerpoint is kva lassan töltődik be....
    És itt jön az én értetlenségem,,,miért lenne a chromebook jövője más a piacon,amin ráadásul még csak nem is windows fut...a környezetemben azt látom,,az emberek többsége ha más felületet lát, sikít, és "én ezt nem tudom kezelni"....(meg sem próbálja) de ha az első dokumentum rosszul formázottan jelenik meg,,vagy meg sem jelenik...máris "sz@r lesz" az eszköz,,és a másik ilyen okos haverját is le fogja beszélni a vásárlásról, mert ő ezt nem tudta használni...(filmezni sem tud rajta,,pedig "ő csak ezt meg azt akarta" )
    MOst ezek csak ilyen légből kapott példák,,ne rugózzunk rajta,,talán érted mit akarok mondani ezzel...
    Az egyszerű felhasználó mindig azt mondja...neki "csak apróságokra kell a gép",,de végül mindig kiderül, hogy többet vár a géptől, mint amilyen szegmensben vásárolt...amint rájön, és megveszi az erősebb, drágább gépet, a chromebook létjogosultsága érvényét veszti, mert az erősebb gépen is tud "csak netezni,és táblázatot kezelni...

    Más formában,(erőseb cpu, nagyobb háttértár, etc...) már nem erről a készülékről, és nem erről az árszegmensről beszélnénk...Nem vagyok mérnök,,, így nem is akarok okoskodni mi lenne jó...

    Tegyék meg tétjeiket...szerintem elpusztul... :K :)

    ps:
    Ezek az én elképzeléseim,,nem tényként közlöm,,,és nem is akarom másra erőltetni...ha valaki másképp gondolja,,azt tiszteletben tartom... :R

  • sad_Vamp

    őstag

    válasz CsikiRoli #38 üzenetére

    Szerintem a főbb problémák a CHB-okkal:

    1. az ára ennyi kompromisszumért drága
    2. a kommunikáció, nincs rendesen lekommunikálva mi az amit tud teljesen offline és mi az amit csak online tud.
    (Legalábbis én nem láttam ehhez tartozó leírást, videót. Pl. nem tudom filmet lehet e vele nézni, vagy zenét hallgatni offline? A Gdrive az tudtommal megy offline, de nem tudom mik a lehetőségek még)

    Amúgy én nem mondanám használhatatlannak ezt a cuccost. Használom a Gdrivet és alaptáblázatokhoz, meg más office dolgokhoz is elég tud lenni. Tanuló gépnek -érdekes, hogy mindig ezt hozzák fel-, én nem ajánlanám sosem... ez sokkal inkább olyan háziasszony laptop - megnézem a röplapokat online, írok, töltök le pár receptet, kinyomtatom, YT-ról meghallgatok pár számot, átutalom a villanyszámlát.... erre tökéletes lehet.

    “When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

  • edward2

    addikt

    válasz CsikiRoli #38 üzenetére

    Teljesen egyetértek veled. Android is totál képtelen kiváltani egy rendes desktop gépet. Aki mást állít az hazudik. Erősen kompromisszumos mind, de pár év tabletezés után ami már kezd kicsit az agyamra menni én személy szerint a tablet helyett egy chromebook felé fogok elmozdulni főleg az új Nexus 9 árát látva €520....

    szerk: offline mód szerintem 2014ben nem létezik se pc-n se semmin. Egyszerűen a legtöbb ember internet nélkül nem tudja mire használni a gépét.

    [ Szerkesztve ]

  • sad_Vamp

    őstag

    válasz CsikiRoli #40 üzenetére

    Úgy tudtam raknak ezekbe a vackokba nagyobb flasht/HDD-t vagy már azt sem? :O

    Hmm... szóval videó és zene lejátszás megy... Van valami leírás/videó a támogatott formátumokról (pl feliratok?, MKVban, avin kívül ilyesmik... mit csinálna a cucc ha rákötünk egy külső DVD Rom-ot) meg a működésről? Kíváncsivá tettél.

    Nem tudom milyen suliba jársz, de én biztos, hogy nem tudtam volna normális gépn élkül végig nyomni az enyémet (technikai jellegű). Viszont most a hétköznapokban tökéletesen eltudnék képzelni valami ilyesmit akár ARM-os procival is. Viszont ami még mindig böki a csőrömet az az akkuidő. Ilyen hűde online cucctól nem 5-10órákat várnék el, sokkal inkább 12 fölött de akár 24et is.

    “When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

  • twine

    addikt

    válasz CsikiRoli #38 üzenetére

    "Így kiegészítésként sem látod még értelmét?"

    Nehéz megfogalmazni amit gondolok...Én látom ,hogy mire találták ki papíron...
    Ellenben mást látok a piacon, a gyakorlatban...Tehát én nem ellene vagyok,,vagy nem azt mondom,. hogy egy darab semmire sem használható sz@r....Félre ne értsük egymást...
    Én csak azt gondolom, hogy nem tud olyan szeletet hasítani, amiért évekig megérné a gyártóknak foglalkozni vele...
    Persze,,ez nem ennyire egyszerű, hiszen a Google áll mögötte, kifogyhatatlan anyagi erőforrással...és ugye mint tudjuk Googleéknak nem a hardver ami fontos, és nem az növeli a tőkét, hanem amit futtatnak rajta....

    Szóval az egy dolog, hogy én még mindig azt gondolom, hogy elpusztul,,,az meg egy másik, hogy Googleék mennyire "ütik át" az embereken....

    És kérdés még mindig, a windowsos érintőképernyős piac(amikhez ugye egyre többször "mellékelnek" billzetet) mennyire fejlődik, és mennyire csökken az áruk a piaci versenyben a jövőben...

    DE én itt be is fejezném,,,
    Jó találgatást mindenkinek :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák