Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz haddent #23 üzenetére

    Pedig de A legőszintébben mondom, hogy nem flémelés vagy személyes sértegetés vagy hasonló a szándékom, de a PS4 (és az XONE) is fHD, 60FPS, 64 játékos BF4 lesz pont olyan kinézettel amit PC -n HD7990 (7970 CF) -el demóztak. (Csak konzolon nem lesz mikrolag se). És itt még messze nem lesznek kiaknázva annak az APU -nak a képességei. Majd a második eresztés játékoktól kezdődően érdemes lesz visszatérni erre és nézelődni. A PS4 exkluzívokról meg jobb nem is szót ejteni, esélye nincs a PC -nek...

    Fontos viszont megemlíteni, hogy a konzol fHD. Sokaknak ez ma már "gagyi". Na wqhd vagy 4K kell, akkor ott a PC meg a nyerserő. fHD -ben egy ideig verhetetlen fog maradni a PS4 (XONE -t azért hagyom mindig ki, mert az is értelemszerűen, csakhát ő a gyengusabb hardveresen).

    Dehát érdemes megnézni, hogy a kolléga 110ezerből csak felújította, nem is cserélte a gépét. 125 ezerből PS4 -et kapsz, és a HD6950 az fényévekkel van lemaradva

    Látom rendesen benyelted a marketinget :)
    Még itt sincsenek a next gen gépek (amelyeken Te majd játszani fogsz, a kolléga meg ugye már játszik a felső középkat PC-jén) de te már most tudod, hogy hogyan fognak kinézni rajta a játékok meg hány FPS-el fognak menni. Ahha persze.

    A sonynak nagy a tapasztalata a nagyot-ígérésben meg a vásárlók hülyítésében, főleg ha next gen konzolok képességeiről van szó. Nem kell mindent komolyan venni amit mondanak.
    Szvsz az a 6950 jól portolt játékokban alulról meg fogja közelíteni a PS4 szintjét. 3 év után meg belekerül mondjuk egy 8870 (vagy mik lesznek akkor olcsón aprón) és lazán leveri a PS4-et.

    J.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz haddent #28 üzenetére

    Azt felejted el te is, meg daa-raa kolléga is, hogy ezeket nem én találtam ki. Külföldi, neves oldalák hozták le, hivatalos specifikációk. Ja és többek közt Abu is írt róla nem egy cikket, hosszasan kifejtve a lényeget

    Abu már sokmindent kifejtett, leginkább hosszassan. Egy ideális világban biztossan jól muzsikál ez az APU-konstrukció, ami ugye Abu víziója, de a való világban erőforrás intenzív játékokban még nem teljesített.

    A lényeg az, hogy egyelőre csak a specifikációkat meg a koncepciót ismerjük, én még nem láttam senkit az új konzolon élesben játszani, tehát a konkrét teljesítményét sem lehet megítélni, max saccolni.

    Látom egészen komoly géped van. Hát ha a maximális képminőség kell, a helyedben egyelőre nem adnám el egy még meg nem jelent konzol kedvéért. :)

    Akkor tovább: i5 3570k mellé 3 év múlva új vga? Hát már most sincs a helyzet magaslatán, és főleg nem képes az amd dVGA -val "összedolgozni", AMD APU (Kaveri és utódai) fog kelleni. Enélkül egyszerűen nincs meg a hardveres háttere a PC iparnak, ami a PS4 -nél adott.

    Ez kéremszépen madárjóslás. Itt és most a 3570 lényegesen gyorsabb mint a nyolc magos PS4 processzor.

    A "PS4 szintet" definiálhatnád pontosabban. Battlefield 4 -ben? lehetséges, hiszen elsők közt jelenik meg, semmi extra, csak jól fog futni. PS4 exkluzív? Na arra gyúrhat majd a PC még

    A PS4 szint az ahogyan a multiplatform játékok a PS4-en futnak, tehát megnézzük majd, hogy melyik az a VGA-amelyik kb azonos képminőségre képes azonos sebesség mellett egy jól optimalizált PC port esetén.

    Csak hogy egy párhuzamos példával szolgáljak, DX9 játék mellett az X360 szint kb egy Geforce 8800 vagy Radeon 4830-al egyenértékű. A PS3 szint pedig értelemszerűen alatt van...

    PS4 exkluzív pedig értelemszerűen PS4-en fog csak futni, így elég nehéz lesz egy PC-t melléállítani.

    A leverés megint egy olyan dolog, hogy hol? Mondom, fHD fölött a PS4 ki sem tud állni.. egyértelmű győztesünk van. fHD -ben viszont 60FPS -el fogja tudni (ha ez valakinek nem elég, akkor a fHD se legyen az szvsz...) a PC "szintet", csak még kiegészülve extra effektekkel.

    Konzol meg 60 FPS, ez önellentmondás :) Reflexjátékoktól eltekintve a kontrolleres irányítás nem igényli a 60FPS-t, ezért nem is lesz cél tartani a 60FPS-t (igen, ez az én _jóslatom_). Egy két játék az elején nyilván lesz ami 60FPS-el megy, de hogy pár év múlva megint a 30-nak kell örülni azt én biztosra veszem.

    Ahogyan a 7950 leveri az X360-at meg PS4-et ugyanúgy lefogja verni a PS4-et egy későbbi PC-s VGA. Ehhez nem kell jóstehetség. A lényeges különbség a PS4/X1 illetve PS3/X360 generáció között az, hogy akkoriban tényleg megpróbáltak a lehetőségekhez képest gyors gépet összerakni. Az X360/PS3 generáció fejlesztésére lényegesen többet költöttek, mint a jelenlegire, a mostani az inkább egy budget megoldás (ami szerintem a helyes irány) ahhoz képest, ez pedig nem azt vetíti előre, hogy gyorsabb lesz a legjobb PC-knél.

    J

    J.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák