Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Bici #3 üzenetére

    A Valve x86-ban gondolkodik, nem ARM-ban, épp ez a "probléma". Az Xi3 Piston is azt mutatta meg az 1000 US$-os árával, hogy nem lehet konkurálni a Microsoft és Sony konzoljával. Amíg a nagyok megtehetik, hogy veszteséggel adják el a konzolokat, addig egy Valve nem teheti meg. A Google sem valószínű, hogy belemenne ebbe, mert nem tud olyan royality díjakat kérni, mint a nagyok.

    Szóval én kétlem, hogy az x86 hardware-e építkezve működne a Google konzol. Viszont ARM alapon meg csak az "olcsó" játékok piacán indulhatnak, és a "hardcore" játékosokat el kell felejteniük...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Mardel #36 üzenetére

    Bocs, hogy belevaú, de egy 1080p filmnél pár dolog belejátszik még a VGA-n kívül, például memória (előferdülhet), hangkártya, dekóderek (elvégre is 1080p-s filmeknél a TrueHD és DTS-HD sem ritka már), stb.
    Szóval nem feltétlenül a Win7-et kell okolni, hanem a drivereket / codec-eket, amik viszont rajta kívülálló okok...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Mardel #38 üzenetére

    Bocsánat, de volt szerencsém keményre fagyott Linux desktophoz is, amivel semmit sem tudtam kezdeni. Akkor ez azt bizonyítja, hogy a Linux is sz@r? Ugye, hogy nem.

    Tetszik-nem tetszik, azok a Windows elleni érvek, amivel a legtöbben még mindig előhozakodnak (kék halál, lefagyások, stb.) inkább a régi Win9x/Me és esetleg XP időkben voltak jellemzőek. Az asztali Win7-em, amiről most írok, több, mint két hete fut kikapcsolás, újraindítás nélkül, pedig napi rendszerességgel futtatok mindenfélét, a WMware-től (Win Server 2012, Win8, Linux virtuális gépek) kezdve a GIMP-en át a VLC-ig. Teljesen meg vagyok vele elégedve. Ettől még én is szívesen átgallopoznék Linux OS-re, ha a játékok ott is futnának rendesen (ismerem a Linux virtuális gépeket, de egy Mechwarrior Online vagy Neverwinter jó ha egyáltalán elindul, de inkább nem, és ha éppen fut, akkor sincs sok köszönet benne), de mivel nem opció ilyen téren, így marad a Win. És teljesen jól el vagyok vele...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Mardel #44 üzenetére

    Az én gépem tavaly nyáron lett telepítve, és nem produkál ilyeneket. Amúgy van a kezem alatt 34db Win7-es gép (desktop és laptop vegyesen), a többségük 2-3 éve van napi használatban, és pár kivétellel egyik sem lett még újra telepítve. "Explorer hiba" egyiknél sincs. Ahol explorer hiba ott jelentkezik, ahol feltehetően valami olyan cuccot telepítettél rá, ami az explorerre ráépül. Szóval a hiba nem a Windows7-ben, hanem a userben van, aki ész nélkül telepít fel mindenfélét. Nézd meg miket telepítettél fel, aminek köze lehet az explorerhez (tömörítő programok, mobil szinkronizációs programok, grafikai segédprogramok, stb.), és ott keresd a hibát, ne a Windowsba.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz blackydan #46 üzenetére

    Csak csendben kérdezném meg, hogy az nVidia Shield-et miért nem emlegeti senki alternatívaként? :D

    Azt sem tudjuk, hogy a Google pontosan milyen üzleti modellben gondolkodik, és milyen célcsoportban. Az sem elképzelhetetlen, hogy a Google nem fog hardware-t gyártani, hanem csinál egy Android (vagy Google OS) alapú szolgáltatást, és ezt kínálja fel a TV és szórakoztatóipari HW gyártóknak, akik majd a saját TV-iken, médialejátszóikon, stb.-re telepíthetik azt. Magyarul például a Smart TV-n fogsz játszani, amibe egy ARM alapú mini-PC lesz a háttér. De ha már van Smart TV-d, akkor USB-s kiegészítő stick-ként is megveheted például, vagy egy OUYA féle különálló egységként.

    Egyenlőre csak az biztos, hogy a Google szemez ezzel a piaci szegmenssel...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák