Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz Daywalker #31 üzenetére

    +1. Heteket vártunk mi is egy szállítmányra, ide végül megjött, de a gyári hűtő, amit adnak hozzá, MINDEN elvárást alulmúl. Nevetséges. Sőt, inkább szánalmas. Úgy zúg a legtöbb, mintha alapból csapágyas lenne.

  • Timer

    veterán

    válasz MK VII #357 üzenetére

    Mondjuk, én 4790-ről váltottam 1600X-re. Rosszabb eredményeket játék során nem kaptam sehol, de volt olyan, ahol masszív előrelépés történt, példul a Dirt Rally esetében közel másfélszer annyi lett a minimum FPS. GPU változatlan, egy "ősrégi" 970.

    Magyarán, azért azt nem hinném, hogy akár 4790K-ról sem lenne értelme váltani, pláne ha nem csak gaming a cél, hanem mellé virtualizálsz is, példul. Ott eleve sokat dobott a hat valós mag. Emellé, ha figyelembe veszem az időtállóságot, megint csak nem fektetnék többet a 1151-be.

    OFF

    Persze, az is igaz, hogy ma már felesleges évekre tervezni, szerintem. Három éves korában a legtöbb harmincezres alaplap maga alá durrant, akkor meg már célszerű a teljes rendszert generálozni. Nagyobb kiadás, de 2 évente eladok mindent, és úgy vettem észre, így sem bukok többet rajta, mint régen, amikor 4-5 évig húztam ugyanazzal géppel.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz Pécsi gyerek #421 üzenetére

    Köztudott, hogy az alaplapgyártók önzetlenül készítik az újabb termékeket évről-évre, tervezett elévülésről pedig hírből sem hallottak. Oh, várj...

    A cégnél Gigabyte lapokat használunk, 100 darab környéki nagyságrendben. Három évet simán kibírtak, az utóbbi 6-7 hónapban pedig havi szinten pattan el 3-4, és gyorsul a tempó. Jó reggelt, ez nem a 2000-es évek eleje, ahol tényleg lehetett olyan deszkát venni, ami 6-7 évig stabilan ment.

    AxBattler: sajnos nagyobb volt a bukó, mint kellett volna, mert alaplappal együtt távozott a CPU, az ok és okozat nem volt egyértelmű. A lapot nem tudtam már gariztatni, a proci árát visszakaptam, a DDR3-as memóriát eladtam, így új AM4 szettel indultam meg 40 ezres költséggel.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz Gyuri27 #452 üzenetére

    Hagyd, direkt nem akarja itt néhány ember megérteni. Ha most vesz valaki Intelt úgy, hogy 3-4 évre tervez, szerintem téved. Egyetlen dolog miatt ajánlok belépőszintre Intelt, az IGP miatt, mert netezős gépbe az is elég. Az új Intel generáció érkezéséig egyértelműen a Ryzen az időtállóbb megoldás, szerintem.

  • Timer

    veterán

    válasz MK VII #460 üzenetére

    A kép beszúrása már megy. Most megpróbálhatnál érvelni is.

    @AxBattler: virtualizálok, ott sokat hozott még a 4790-hez képest is. Amikor elhasalt a rendszer, az első gondolatom az i7 7700K volt. Mivel az is DDR4-et és új lapot igényelt volna, mindegy volt, merre mozdultam, ezért lett inkább a Ryzen, hátha kapok másfél év múlva is ÚJ processzort a lapba. i7 esetén erre ugye esély sincs.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz MK VII #468 üzenetére

    Ember, Neked mi bajod van? Mit személyeskedsz itt? Vegyesen használtam az évek során AMD-t és Intelt, éppen mi volt a jobb ár/érték arányú. Mit sorolgatod a generációkat, hmm? Volt 5 jó éve az Intelnek, biztos lesz is még, de most az AMD-nek áll a zászló desktop fronton, tavaszig legalábbis, minden más területre továbbra is Intelt veszek.

    Le kellene már venni a szemellenzőt.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz MK VII #472 üzenetére

    Szerinted. Az azért remélem, feltűnt, hogy az említett időszakban az Intel ellenfél nélkül tökölt. Magyarán, nem fejlesztett szinte semmit, mert ez is elég volt. Úgy tűnik, ennek most megint vége néhány évre, beindult az adok-kapok, sokkal dinamikusabb fejlődést várok a következő időszakban.

    Vegyél nyugodtan túlárazott négymagost, aztán majd visszatérünk a dologra 2 év múlva. Az átlag usert mrg hagyjuk már, a legtöbb 2 maggal is ellene, mert két forintot is sajnál a gépére.

    A személyeskedésedre pedig nem vagyok vevő, tartogasd a családodnak.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz MK VII #475 üzenetére

    Én érveltem, veled szemben. Nem degradáltam az Intelt, mindössze leírtam, hogy jelenleg van jobb választás is desktop fronton. Azt is leírtam, hogy szerintem. Ebből nagyjából semmit nem fogtál fel, csak személyeskedésre futja tőled, már a sokadik hozzászólás óta. Érdekes módon más felfogta, amit írtam.
    Plusz, sehol nem írtam, hogy igazad van. Cserébe a saját véleményeddel ütöd a korábbi kommentedet (néhány éve már tökölt az Intel, most nem tököl, mert van már miért fejlesztenie, de nyugodtan vegyen mindenki most tőlük procit, mert évekig elég lesz... LOL). Nem, nem lesz elég. Nem véletlenül dobtak piacra ők is hatmagos processzorokat, és megnyugodhatsz, a négymagos éra 1 éve belül náluk is a belépőszintre korlátozódik majd.

    Részemről befejeztem, nem etetlek tovább. Szevasz.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz MK VII #480 üzenetére

    Mert te annyira baromira kompetens vagy a témában, hogy egy kifutó ágban lévő, a gyártója által is halálra ítélt, maximum 4 fizikai magos processzorokat támogató platformot ajánlgatsz, 3-4 évre, miközben a piac jól láthatóan elindult a 6-8 fizikai magot tartalmazó CPU-k irányába. Olyannyira, hogy a konkurencia immáron hónapok óta kínálja, mégpedig elérhető áron. Persze, holnaptól biztos megfordul az irány, és elindulunk vissza a 2 mag felé.

    Tessék, itt van néhány érv 3 mondatba sűrítve. Most már próbáld meg felfogni, ha már eddig nem sikerült. Ahogy az etetős mondatot sem, de sebaj. Azt pedig továbbra sem érted meg a jelek szerint, hogy hiába nyújt (ma még) értékelhető teljesítményt egy 4790, ha teszem azt, másfél éven belül kidöglik alóla a deszka, és akkor marad a használt piac (lutri), vagy a platform váltás (bukó a proci árának egyrésze, vagy egésze, ez nézőpont kérdése).

    Na, részemről ennyi, nem szánok rád több időt. Azon pedig gondolkodj el, kinek vannak itt szövegértelmezési problémái. Mint már írtam, más itt a topikban felfogta a mondataim lényegét, a jelek szerint ez csak neked nem sikerül.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz MK VII #486 üzenetére

    Nincs mit érteni rajtad, mert csak nyomod a személyeskedő, silány szövegedet. Nulla érved van, csak kötekedsz. Örülök, hogy feldobtam az estédet, tapsikálós szmájlit beszúrni biztos könnyebb, mint felfogni, amit leírtam. Na, jó szórakozást, szevasz.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    No offense, de azért az elég jó poén, hogy folyamatosan használt CPU árakat hasonlítanak itt sokan az újhoz. Almát az almával, urak!

    Nem értem, mitől lenne jobb alternatíva megvenni egy 1151-et egy Pentiummal, mondván, majd később rakható lesz bele i7 7700K, mint ugyanezt megtenni AM4 vonalon, megindulva egy olcsó B350 deszkával, és egy 1200-zal. Másfél év múlva jó eséllyel még újonnan is kapható lesz bele bármi, ami a konkurencia esetében már erősen kérdéses. Nem mindenki bízik a használt cuccokban, én sem poénból cserélek le mindent idővel.

    Ha valaki már rendelkezik 1151-es lappal, érthető, hogy nem ugrik azonnal Ryzenre, de újonnan megvenni most már semmi értelme nincs (az új generációs lapok, processzorok érkezéséig, legalábbis), szerintem. Egy kivételt tudok, ha annyira olcsó a konfig, hogy nincs keret vagy igény dedikált GPU-ra, így jól jön az IGP megléte.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz jedis #504 üzenetére

    Vigyázz itt a halott platformozással, mert a végén felébred a topik vérintelese, és válaszolgathatsz a személyeskedő f@szságaira napestig...

    Gyuri27: hatalmas +1 az utolsó hozzászólásodra, szépen összefoglaltad, amit órákon keresztül magyaráztunk külön-külön. Annyit korrigálnék, hogy B350-es lap inkább 30 ezer bruttó környékén van, ami ajánlható is, de a 10 ezer nem a világvége, ha az ember teljesen új alapokra helyezi a rendszerét. Engem sem vet fel a pénz, de nem csak játékra használom a gépem, így valamilyen szinten munkaeszköz is. Általában minden alkatrésztől megválok 6 hónappal korábban, minthogy lejárna róla a gari, így könnyebben is lehet eladni, másfelől egy 4-5 éves alaplapot nem tudom, vesz-e valaki. A processzort meg a RAM-ot még simán el lehet adni garanciaidőn túl is, bár a 4460-nal vért hugyoztam, mire eladtam, pedig volt rá még 1 év garancia. Teljesen áron alul ment csak el.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz MK VII #523 üzenetére

    Értem, tehát ha Te az elmúlt 5-6 év történései alapján előre megjósolsz 5-6 évet az erőforrásigény vonatkozásában, az színtiszta tudás, egyben megcáfolhatatlan axióma, de ha én a szintén 5-6 évnyi elmúlt időszakra csak 3-4 évre előre vetítek egy merőben más irányt, az meg fanboyság, és hozzá nem értés.

    A következetes érvelés ugyan nem megy, cserébe a személyeskedés, más mondatainak kiforgatása, az Intel imádat, meg a kettős mérce rendszeres szereplő a hozzászólásaidban.

    Tényleg nincs miről beszélni.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz MK VII #533 üzenetére

    Az értetlenkedést te műveled egy ideje már profi szinten, de sebaj. Csak egy apróság a sok közül, aztán magadra hagylak játszani:

    "Ebből kiindulva az én érvelésem miszerint a mostani generációk is fogják bírni addig az jóslás?"

    Az. Vagy a szavaiddal élve, baromság. Nagyvonalúan nem számolsz azzal, amit már leírtam vagy hatszor, hogy az utóbbi 5-6 évben CPU fronton lóf@sz fejlesztés sem történt. Idén viszont megérkeztek a 6/12, illetve 8/16 magos/szálas egységek, mégpedig a mainstreambe, tehát jó eséllyel igen gyorsan elkezdik majd kihasználni a több magban rejlő potenciált a fejlesztők is. Ezt a trendet csak erősíti, hogy az Intel is rálépett végre erre az útra.

    De sebaj, mondogasd csak, hogy a 4/8 mindenre elég lesz 5-6 év múlva is... Ha ezt nem sikerül megérteni, valóban parttalan a vita.

    Neked is szép napot.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz MK VII #535 üzenetére

    Ember, folyamatosan az én értelmezési problémáimon élcelődsz, miközben éppen neked van ilyen jellegű gondod a jelek szerint:

    "A te értelmezésedben tehát most, hogy jöttek a 6 magos processzorok ezzel egyetemben lejárt lemez a 4 mag 8 szálas processzor... Értem... :DDD"

    Mikor írtam én azt, hogy lejárt lemez, MOST, hogy megjöttek a hatmagosok? A kezdettől fogva azt írom, hogy 3-4 évre nem érdemes már ezekkel tervezni. Érthető a különbség?!

    8th és Raymond kollégáidnak is írom, hogy a jövőt illetően 3-4 évről beszéltem, az 5-6 évet MK VII keverte ide, ami öngól, hiszen a fejlődés iránya addigra még inkább a többmagos felépítés felé tolódik majd el (várhatóan, legalábbis).

    Az pedig irreleváns, hogy mi volt az FX-ek idejében, akkor ugyanis a kétszereplős piac egyik "fele", mégpedig a nagyobb 4 magon mozgott, de mit ad Isten, épp most váltott ez a fél is 6-8 magra. Ezért írom már sokadszorra le, hogy kis túlzással lényegtelen az elmúlt 5-6 év, mert egy teljesen új helyzet van a piacon!

    Kár, hogy nincs legyintős szmájli. Tudod mit, legyen igazad. Majd nézzünk vissza 5 év múlva, és nézzük meg, mi lesz átlag jóska gépében. Ha 4-nél több mag, akkor nekem volt igazam, ha nem, akkor meg neked. Ennyi.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz MK VII #546 üzenetére

    Leírtam neked én is legalább hatvanszor, hogy az elmúlt 5-6 évedet feldughatod a seggedbe, semmit nem jelent a jövő szempontjából egy olyan múltbéli időszak, amikor a piaci monopol helyzetben lévő vállalat (majd keress rá, mit jelent a kifejezés, hátha úgy könnyebben megérted) tökölt - mert megtehette -, ennek viszont vége. Nem vagy hajlandó felfogni, mert csak nyomod a süket baromságodat meg az atyaúristenkomplexusodat. Nem baj, érezd jól magad, az meg ne zavarjon, hogy ugyanaz fog történni, mint a mobiltelefonok terén. 5 éve még egymagos retkekkel járkált mindenki, ma meg már a belépőszinten is 4 (lassan 8) magos megoldások vannak. Volt rá szükség? Nem feltétlenül. Vevő volt rá a piac? Naná. Sz@rnak a fejlesztők az optimalizálásra? De még mennyire, megoldanak mindent erőből! A gyártóknak tetszik, hogy új termékeket adhatnak el? Háthogyafaszbane! Mindezek egyenes következménye az, hogy rohamos mértékben fognak elterjedni a 6/8 magos megoldások desktop fronton is, lévén, minden piaci szereplőnek az az érdeke, kivéve az olyan maradi fillérbaszókat, mint amilyen te vagy. A Q6600-ad nyitóára arányosítva a mai árakhoz képest mennyi volt, he? 30 ezer, mint egy R3 1200-é? Nagyon nem hiszem. Hol volt az mainstream?

    Hatalmas nagy arccal köpködsz itt, de egyetlen normális érved nem volt, csak lököd az elmúltnyócév (pardon, 5-6) f@szságodat. Úgy néz ki, minimnum a Jó Istennek képzeled magad, hogy majd te megmondod, merre menjen a piac, de jobb lenne visszább venni, mert a jelek szerint csak egy primitív fanboy vagy, semmi több.

    Az pedig, hogy másnak már régen leesett, hogy miről írkálok, te viszont csak a szűklátókörű f@szságaidat vagy hajlandó nyomatni, az már a te bajod. Részemről lezártam a veled való diskurzust, remélem a saját szinteden megírt válaszomat sikerül végre felfogni. Na Isten áldjon.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz MK VII #551 üzenetére

    Továbbra sem értek egyet, de hagyjuk, én feladom. Nem akarok senkit meggyőzni a vélt vagy valós igazamról, csak leírtam a véleményemet. Az,hogy végül elmentünk egy személyeskedő, kocsmai stílusba, arra kár lenne büszkének lenni.

    Egyébként egyetlen egyszer sem mondtam, hogy meglévő 4/8 konfigot három év múlva kukázni kell. Azt mondtam, hogy újonnan ilyet venni véleményem szerint már most sem szabad, ennek megfelelően a jelenlegi 1151-es foglalatra új PC-t már nem építenék. Ennyi.

    Részemről minden hozzászólásom törölhető a topikból, akinek szántam már, elolvasta.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák