Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Daywalker

    addikt

    válasz Timer #47 üzenetére

    Expertben meg voltak rendelve a procik, ~1 (!!!) hónapot vártunk, végül felhívtak, hogy nem fog jönni G-ből semmi, és ha jön is teljesen bizonytalan. CHS-ben talán ki is volt írva, hogy ideiglenesen nem rendelhető nagyjából az összes normális G-s procira. De most is csak rendelésre van, amit vagy hoznak, ami aztán vagy jön, vagy nem. Asszem amikor néztem akkor épp használtan sem volt egyikből.

    "A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

  • MK VII

    veterán

    válasz Timer #415 üzenetére

    Persze..
    Mindig lehet valami okot felhozni, hogy miért váltson az ember.
    Azért, mert csak. Azért, mert új. Azért, mert nehogymánelegyenalegújabb'. Azért, mert kell az évi két alkalommal használt Sony Vegas-hoz a sok mag, meg xy...

    Én annyit próbáltam kihozni a dologból, hogy egy mezei júzer mint pl én is még egy Haswell i7-tel is ellene 3-4 évig simán... Ugyan úgy ahogy most is tökéletesen elég egy i5-2500K játszani ami már 5 éves proci.

    Szóval az, hogy ki és miért vált az mindenkinek szívügye. Viszont az tény, hogy nem sokkal van előrébb egy idei procival mint egy 5 éves procival.

    [ Szerkesztve ]

  • Pécsi gyerek

    addikt

    válasz Timer #415 üzenetére

    Na nemán :( 22 volt a b250- es alaplapom,3 év gari van rá.Biztos azért adnak 3 évet rá mert 3 év 2 hónapmúlva beszarik...xd

    Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

  • MK VII

    veterán

    válasz Timer #456 üzenetére

    "Ha most vesz valaki Intelt úgy, hogy 3-4 évre tervez, szerintem téved."

    Wut?? :)

    "Az új Intel generáció érkezéséig egyértelműen a Ryzen az időtállóbb megoldás, szerintem."
    Igen megértettük.. Mindenkinek Ryzen-t az a tuti..

  • MK VII

    veterán

    válasz Timer #466 üzenetére

    Ha neked kellenek érvek akkor rég rossz... De tudod mit? Érveket akarsz. Tessék
    Ivy, Sandy, Haswell...
    Ha még magyaráznom is kell az még rosszabb számodra.. Akkor már biztosak lehetünk benne, hogy neked mindegy mi van leírva és a tényeket is kizárod az életedből.. Számodra csak a Ryzen, de akkor ne lepődj meg, hogy hülyének néznek...

    (#467) wwenigma
    Ja csak addig volt érdekes a topik amíg az AMD-sek írták, hogy Intel kuka, nem éri meg, lejárt lemez, haldokló deszkák?
    Amúgy nem láttam olyan bejegyzést, hogy AMD-t nem szabad venni. :)

    [ Szerkesztve ]

  • MK VII

    veterán

    válasz Timer #470 üzenetére

    Tudod mi a legnagyobb probléma veled? Hogy azt sem érted amit leírsz.

    Na figyelj.. Elmagyarázom a saját gondolatmenetedet, mert gondba vagy magaddal...
    Volt egy ilyen sorod.
    "Ha most vesz valaki Intelt úgy, hogy 3-4 évre tervez, szerintem téved."
    Megvan?

    Rakd hozzá az értetlen képem miatt felhozott érveimet.
    "Ivy, Sandy, Haswell"
    Megvan?

    Na és akkor most következtesd ki, hogy miért ezt a három érvet hoztam fel!

    Talán, mert 5-6 évig is simán elég egy generációnyi intel teljesítmény egy átlag júzernek?
    Bizony.. Sajnos ez a helyzet.. 100-200mhz-ért csak a mindenképpkellazújmertúj' emberek cserélgetik a konfigjukat!!

    Tehát az, hogy aki most vesz Intelt és 3-4 évre tervez vele az el van tévedve kijelentésed egy oltári nagy baromság!! Vagy mire gondoltál? Hogy kidöglik alóla a lap? ;]
    Rizsa alól nem döglik ki?

    Ja és, hogy így a végére a szavaiddal éljek!
    "Le kellene már venni a szemellenzőt."

    [ Szerkesztve ]

  • MK VII

    veterán

    válasz Timer #473 üzenetére

    Tehát igazam van és hülyeséget írtál most meg elmész a fejlesztések irányba egy teljesen más téma felé.
    Tökölt az Intel. Miért futott volna előre, hogy nem volt konkurencia?
    Most van konkurencia most alakít ő is az üzletén.. Mi ebben a gond?

    Tudom tudom... Köszönjük meg az AMD-nek, hogy sok év után odatette magát és az alsóbb szegmensben egy 5 évvel ezelőtti Intel teljesítményt meg is tudott ütni.. :C

    Szóval köszi AMD, hogy beálltál végre a sorba és nem csak malmozik az Intel.. Én ennek nagyon örülök.. Most már 7-8 évig is elég lesz egy generációnyi teljesítmény. :D

    A másik meg, hogy Te kéred, hogy érveljek...
    Egyetlen érvet nem hoztál fel csak írod ki magadból a töménytelen, Intelt degradáló szövegeidet..

    [ Szerkesztve ]

  • MK VII

    veterán

    válasz Timer #476 üzenetére

    Érveltél? Mire és mivel érveltél?
    Mondj érveket a 3-4 évre nem lehet Intellel tervezni kijelentésedre... Kérlek csak egyet..

    "Tehát az, hogy aki most vesz Intelt és 3-4 évre tervez vele az el van tévedve kijelentésed egy oltári nagy baromság!! Vagy mire gondoltál? Hogy kidöglik alóla a lap? ;]
    Rizsa alól nem döglik ki?"

    Erre sem válaszoltál, pedig, ha válaszolsz rá az már egy érv lett volna, de csak kerülöd a konkrét válaszokat...
    Egyébként meg azzal, hogy a felvetésemre és magyarázatomra egyáltalán nem reagáltál és egy teljesen más irányba vitted a beszélgetést, igen is egyetértettél velem. Ha nem értettél volna egyet akkor leírod érvekkel...
    Ja bocs. Nem ismered az érvelés fogalmát csak számon kérni tudod.

    Én etetlek téged? :)) Ne nevettess...

    Tudod mit? Elfogadom a "szerinted" dolgot... Viszont ezzel megint magadat minősíted inkompetensé Intel témával kapcsolatban...
    :R

    [ Szerkesztve ]

  • MK VII

    veterán

    válasz Timer #484 üzenetére

    Az a baj az érveiddel, hogy a rossz szövegértelmezésed miatt semmi értelmük.. :)
    De tényleg hagyjuk...
    Nagyon nem érted még saját magadat sem, nemhogy engem.. :C
    Vicces emberke vagy, legalább feldobtad az estémet.

    (#485) Gyuri27
    Az oké, hogy Te nem vennél.. Tiszta sor. De akkor miért kardoskodsz, hogy márpedig már egy 1151 platform is lejárt lemez meg hasonlók. Ráadásul egyáltalán nem így van. Szóval nem értelek még mindig...
    Van egy számodra elfogadható elv a fejedben ami neked megfelel... Miért kell meggyőznöd másokat is, hogy ez az elv márpedig jó és másoknak is hasonlóképp kéne cselekedniük és nem érted meg azt aki még fejlesztené a régebbi konfigját?
    Mert azt csinálod.

    Másnak meg pont az az elve, hogy nem vált azért platformot, mert lehet, hogy 2 hónap múlva megdöglik a lapja.. Senki nem jós.. Természetesen mindenki bízik abban, hogy sokáig húzza a gépe... Ha meg megvette az új procit és mondjuk tényleg kidöglene alóla a lap 2-3 hónap után akkor úgy járt, de még mindig el tudja passzolni a procit ami belevett...

    Tényleg nem értem most ezt a nagy Ryzen melletti csatározást..
    Én is és sok más Inteles teljes mértékben elfogadta a Ryzen teljesítményét... Megcsinálta az AMD a tutit..
    Tiszta sor...
    Én már csak azt nem fogom fel, hogy miért kell közben degradálni egyből az Intelt, hogy az AMD csinált valami olyan terméket amivel megfogta?

    -Kezdem úgy érezni, hogy a sok évvel ezelőtti Intelesek általi AMD fikázás most jön ki belőletek és mintha, büszkén felülnétek a magas lóra és visszaadnátok amit elszenvedtetek pár évig. De sajnos nem megy, mert nem arról van szó, hogy szar az Intel, hanem arról vagy szó, hogy beérte az AMD.
    Ez már csak az én elmém szüleménye, nem kell komolyan venni, csak egy eszmefuttatás volt.

    [ Szerkesztve ]

  • Gyuri27

    félisten

    válasz Timer #502 üzenetére

    Nem jó eséllyel biztosan.
    Semmi baj nincs a használt cuccal. 1: olyan legyen a tulaj. Ne herpeszes ödönke. 2: olyan legyen az ára.
    Ezen a kettőn szokott elvérezni a mutatvány.

    Akinek 1151-s lapja konfigja van. Annak az upgrade a sokat emlegetett 6700-7700. Az meg majd 70 (mint mondtam nyilván ram is kellene még). Így barátilag 70-80k-ról beszélünk.
    B350 lap kb 20 pénz. Ram kb 30. 1500x 54k. Nemigen van miről beszélni.
    Ha valaki tudja mi a csóróság azt hiszem én tudom. De még így is inkább költenék 20-30k-val többet. Mert így 3 évig biztonságba van az ember a gari miatt.

    Persze szerelésre, telepítésre rászán az ember némi időt. Na bumm. Aki itt van az magának megcsinálja. Nem kell szakembert hivni.

    [ Szerkesztve ]

    Amd - Radeon - Ryzen

  • AxBattler

    félisten

    válasz Timer #502 üzenetére

    No offense, de azért az elég jó poén, hogy folyamatosan használt CPU árakat hasonlítanak itt sokan az újhoz.
    Kivételesen azért, mert az egész onnan indult, hogy hülye az, aki a 2-3 éves konfigját apróról fejleszti, ahelyett hogy platformot váltana vadiúj Rizsára. Utóbbi pedig szintén kapható aprón, újonnan, 3 év garival, viszont az egész AM4 még túl friss ahhoz, hogy az aprós árak lényegesen elszakadjanak a bolti kisker áraktól. Így marad a használt vs új összehasonlítás, ami valóban nem a legkorrektebb, sokszor én is ki vagyok akadva emiatt, de most ez volt az alap felütés.

    Persze az egy más dolog, hogy aztán nem lehet elszakadni a fantom bűnözők által vesztegetett 70k HUF-os i7-ek világától, de ez már legyen másnak a problémája... :U

    Nem értem, mitől lenne jobb alternatíva megvenni egy 1151-et egy Pentiummal, mondván, majd később rakható lesz bele i7 7700K, mint ugyanezt megtenni AM4 vonalon, megindulva egy olcsó B350 deszkával, és egy 1200-zal.
    Ebben tökéletesen igazad van, új konfignak én is belépő Ryzen-t vennék. :K

    [ Szerkesztve ]

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • MK VII

    veterán

    válasz Timer #530 üzenetére

    Te valami mazochista lehetsz. Nem bírsz ellenállni egy pofonnak sem?

    Tehát akkor még egyszer, mert úgy látom, hogy nem megy a megértése a dolgoknak... De tényleg utoljára, mert menthetetlen vagy úgy látom...

    Az, hogy az előző Intel generációk meddig bírták az mi? Tény? Tény...
    Bírják már 5-6-7 éve? Bírják. Hozzák még ma is a teljesítményt ami a mostani generációktól pár %-kal marad el? Hozzák.
    Ebből kiindulva az én érvelésem miszerint a mostani generációk is fogják bírni addig az jóslás?
    Mert szerintem egy tényeken alapuló következtetés. Akármennyire is bele akarod magyarázni, hogy én vagyok itt a vasorrú bába aki megjósolja a jövőt, ez nem fog összejönni..
    Itt szerintem mindenki érti amit leírtam csak neked nem képes a szürkeállományod befogadni, viszont ez nem azt jelenti, hogy bennem a hiba.
    Meg tényleg.. Mi az a merőben más irány amiről beszélsz? Az, hogy egy processzor/foglalat? Ez kit érdekel, ha azzal az egy processzorral elvagy 5-6 évig, mert érdemi, teljesítménybeli előrelépés szinte nulla.

    Kettős mérce? Intel fanboyság? Ne nevettess már... Támogatója voltam a Ryzennek az akkori topikokban mikor megjelent.. Teljes mértékben elismerem a teljesítményét és többször is leírtam, ha úgy alakulna simán váltanék rá.. Ami elő is fordulhat, ha megjelennek az APU-s Ryzenek. Ugyanis lassacskán már alig játszok és bőven elég lenne egy jó apuval felszerelt konfig.. Viszont az értetlenségnél jobban semmi nem zavar.

    Személyeskedés? Hát az lehet, hogy megvolt, mert általános jelzőt az értetlenkedésedre nem találtam ezért személyesebben kellett fogalmaznom. Ha zavar akkor jelentsél. Majd eldöntik a modik, hogy jogos-e vagy sem. Ha jogos akkor bünti.. Nem te leszel az első aki miatt bevállaltam ezt.

    Mind ezek fényében tényleg nincs miről beszélni...
    Szép napot.

    [ Szerkesztve ]

  • MK VII

    veterán

    válasz Timer #534 üzenetére

    Tudod tényleg röhejes vagy...
    2017-ben egy kétmagos magasabb frekvenciás Pentium csodával el lehet játszani...

    A te értelmezésedben tehát most, hogy jöttek a 6 magos processzorok ezzel egyetemben lejárt lemez a 4 mag 8 szálas processzor... Értem... :DDD
    Csak szólok, hogy vígan játszani fogsz még 6 és múlva is a 4 mag 8 szálas lejárt szarokkal, vagy akár filmet fogsz konvertálni. Ne a 2 modul, 4-4 klaszteres FX-ekből indulj ki amiknek az egyszálas teljesítménye a béka segge alatt van..

    "De sebaj, mondogasd csak, hogy a 4/8 mindenre elég lesz 5-6 év múlva is... Ha ezt nem sikerül megérteni, valóban parttalan a vita."
    Különben meg eleve úgy kezdtem, hogy egy mezei júzernak elég lesz... Már a legelején ezzel nyitottam.
    De hát ezt is félreértelmezted. Szerinted azt írtam ,hogy mindenre elég lesz. A mezei júzer az nem mindenre használja a gépét.. Játszik, netezik, meg évente kétszer talán konvertál valami sz@rt, hogy mégsz@rabb legyen..

    Na szia. ;)

    (#536) komi77
    Legalább valami értelme van a beszélgetésnek. :)

    [ Szerkesztve ]

  • komi77

    senior tag

    válasz Timer #534 üzenetére

    Komolyan élvezettel olvaslak Benneteket. Lehet, hogy a gép előtt kisebb agyvérzéseken estek át egy-egy válasz előtt de ne hagyjátok abba :C :DDD Én ámátőrként olvasom a hsz-eiteket, ezért véleményt sem írnék és egyik vagy másik oldalt sem támogatnám de innen nagyon tetszik ez a birkó. Mikor már azt hittem vége, akkor mindig jön egy új hsz. Bocs, ezt nem hagyhattam ki. :D

    Szegény ember kézzel nőz.

  • Raymond

    félisten

    válasz Timer #534 üzenetére

    "De sebaj, mondogasd csak, hogy a 4/8 mindenre elég lesz 5-6 év múlva is..."

    3-4 evrol volt szo. Es igen, elkezdtek az iden arulni a 6/12 es 8/16 mianstream CPU-kat, de ez nem jelenti azt hogy 1-2 even belul ezek lesznek a minimum kovetelmeny, so kesobb se. A 4/8-as CPU vigal eleg lesz, irtam visszabb - 4/8-as CPU mainstreamben van mar 9 eve es az iden mutatkozik csak meg hogy jobb egyes jatekokban (meg mindig nem a tobbsegben) mint egy 4/4-es. Messze van az meg amikor a tobbsegnek a celpiacon 6/12-es vagy 8/16-os CPU-ja lesz es nem lesz ege a 4/4-es.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • 8th

    addikt

    válasz Timer #534 üzenetére

    "megérkeztek a 6/12, illetve 8/16 magos/szálas egységek, mégpedig a mainstreambe, tehát jó eséllyel igen gyorsan elkezdik majd kihasználni a több magban rejlő potenciált a fejlesztők is."

    Ó, hányszor de hányszor lefutottuk már ezt a kört az utóbbi években itt a fórumom. Időről időre előhúzza valaki ezt a víziót én meg minden alkalommal kiröhögöm az illetőt. Hány elterjedt, az átlag userek által használt programot tudsz mondani ami kihasznál mondjuk hat ne adj isten nyolc szálat? Egy kezeden meg tudod számolni így 2017 vége felé közeledve. A Phenom II X6 hét éve a piacon van, a Bulldozer procik első generációja hat éve. Valahogy nem látom, hogy ez idő alatt elárasztottak volna minket a szoftverfejlesztők csillió-millió szálon futó programokkal. De ebben is biztos a fő gonosz Zinntel keze van ugye? Nyilvánvaló, hogy lefizették a fejlesztőket. 8/16 szál? Fantasztikus. Majd öt év múlva térjünk vissza rá hátha addigra már lesz belőle valami.

    "mondogasd csak, hogy a 4/8 mindenre elég lesz 5-6 év múlva is..."

    Olvass már vissza, hogy honnan indult a beszélgetés. 3-4 évről volt szó és nem 5-6 évről. Bár végül is oly mindegy, hogy 3-4 vagy 5-6 hiszen halott platform így is úgy is, meg lett mondva. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Pécsi gyerek

    addikt

    válasz Timer #541 üzenetére

    Átlag (magyar) Jóska gépében már most megmondom milessz 5 év múlva.Max 4 mag,de lehet hogy csak 2-ő.

    Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

  • MK VII

    veterán

    válasz Timer #541 üzenetére

    Hát min ércelődjek, ha fafejű vagy?
    Magamat idézném.
    "Az, hogy az előző Intel generációk meddig bírták az mi? Tény? Tény...
    Bírják már 5-6-7 éve? Bírják. Hozzák még ma is a teljesítményt ami a mostani generációktól pár %-kal marad el? Hozzák."

    De továbbmegyek... Mióta vannak 4 magos procik mainstreamben?
    Q6600 ismerős? Pont 10 éves processzor...
    4 mag semmi HT.
    10 év alatt értünk el oda, hogy bejöttek a mainstream-be a 6 magos processzorok...
    10 év múlva találkozzunk ugyan itt és beszélgessünk el róla, hogy mi használja ki a 6 magot ténylegesen egy mezei user szemszögéből, mert 10 év alatt értünk el oda, hogy a 4 mag ki van használva...
    Legyen csak 8 év, mert mondjuk jobban felgyorsul a fejlődés szoftverek terén.. Ezzel kiegyezel?

    Az 5-6 évvel pont nem öngólt lőttem, hanem az eddigi tapasztalatok alapján egy teljesen korrekt következtetést tettem, hogy a 4 mag 8 szálas processzorok még akkor is elegek lesznek játszani, netezni, videót szerkeszteni, meg amit még egy átlag ember művel a gépével..

    Ha ebbe is belekötsz akkor tényleg befonom a szemöldököm.
    De komolyan... Olyan érthetően írtam már le ezerszer, hogy mi a helyzet, hogy ennél érthetőbben nem lehetne...
    Egy kutya megértené, de hát nem mindenki érhet fel egy kutya szintjére, ezzel tisztában vagyok.

    Azt meg messze lesz@arom, hogy minek veszed a hozzád intézett szavaimat.. Felőlem kisírhatod magad az sem érdekel... Ritka az olyan gyenge felfogású ember mint Te.
    Na és most fuss a modihoz és jelentsél. Ettől a véleményem nem változik..
    Nálad a hiba...

    [ Szerkesztve ]

  • MK VII

    veterán

    válasz Timer #550 üzenetére

    Na végre egy korrekt lényegre törő válasz... Ez a beszéd. :)

    "Sz@rnak a fejlesztők az optimalizálásra? De még mennyire, megoldanak mindent erőből! A gyártóknak tetszik, hogy új termékeket adhatnak el? Háthogyafaszbane! Mindezek egyenes következménye az, hogy rohamos mértékben fognak elterjedni a 6/8 magos megoldások desktop fronton is"

    Ezzel most tudod mit vázoltál fel? Az elmúlt 10 évet desktop fronton..
    Tehát szerinted is ugyan olyan lesz a következő 8-10 év mint szerintem...
    A szoftverfejlesztők nem foglalkoznak a programjaikkal, mert minek.. Elvannak 2-4 magon tökéletesen.
    Na a következő években meg ellesznek max 6 magon, de ez is majd a távoli jövőben...
    Ehhez hozzájön az, hogy a jelenlegi 4 mag 8 szálas processzorok még bőven jók lesznek 3-4 év után is, mint most a 4 magosok, mert nem írják meg úgy a programokat, hogy 6-8-10 magot/szálat kihasználjanak...

    Szóval még egyszer... A 6-8 magos csodák tényleges kihasználása mainstreamben minimum 6-7 év amikor azt lehet talán mondani, hogy na jó, most már tényleg kell a 6 mag.
    Ugyan úgy mint most 10 év után mondhattad azt, hogy na jó, most már tényleg kell a 4 mag...

    Ezt felfogod?
    Vagy azért, mert az AMD lehozta a 6 magot a mezei Jóskapista' gépébe akkor a 4 mag 8 szálas vasak már mehetnek a kukába? Mert Te most ezt mondod... 3 év múlva lehet őket kukázni... Mindenki vegyen Rizsát, mert a mostani 1151-be gyömöszölhető 4 magos processzorok már kukába valók lesznek...

    Száz szónak is egy a vége...
    Keményen odatetted magad azért meg kell valljam... Ez legalább becsülendő benned, hogy állod a sarat. :R

  • Pécsi gyerek

    addikt

    válasz Timer #552 üzenetére

    Szerintem nem kell törölni semmit.Van ilyen hogy nincs valamiben eggyetértés.A stílus a mai világban meg nem szembetűnő :DDD Amúgy így 2017- ben ott tartunk,hogy egy 17-25 ezres pentium 2 mag/4 szállal elvan az ember.Annak idején volt itt cik a 775- ös 4 magosokról ph-n,hogy mennyire is kellett akkor a 4 mag.Hát nemkellett...jó sokáig.Szóval most kimaxolták kb a 4 magosokat így 2017 ben.Nagy ügy.Egyre több olyan játék jöhet ami jobban kihasználja a több magot.Ok.De hogy az ember nelegyen el egy 4 mag 8 szálas procival az elkövetkező 4-5 évben az egy baromság.Nem lesz itt nagy áttörés,lassan eljutnak oda ahogy olvasom hogy nanométerben nem tudnak lejjebb menni.Akkor várjuk meg a kvantum pc t a pics@ba azt jóvan :DDD Szingularitást a népnek😂😂😂

    Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

  • snecy20

    veterán

    válasz Timer #534 üzenetére

    "Idén viszont megérkeztek a 6/12, illetve 8/16 magos/szálas egységek, mégpedig a mainstreambe, tehát jó eséllyel igen gyorsan elkezdik majd kihasználni a több magban rejlő potenciált a fejlesztők is."

    Na, ezt te csak gondolod. Majd térjünk erre vissza egy jó másfél-két év múlva. Nyakamat rá, hogy akkoris bőven elegek lesznek az egy szálon erős 4/8 procik.

    Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

Új hozzászólás Aktív témák