Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • muszurkefal

    aktív tag

    válasz Soybex #16 üzenetére

    Soybex
    Úgy tudom, leginkább akkor érte meg bányászkodni, amikor a Bitcoin és egyéb kriptopénzek még nagyon újnak számítottak.
    Nem ismerem a pontos működést, de valahogy úgy működik, hogy a bányászat során egy újabb blokkot kell hozzácsatolnod a blockchainhez. Ez rendkívül nagy számítási kapacitást igényel, ergo otthonról egyedül nem kifejezetten éri meg csinálni. Ahogy BoWDaN is említette már maga a bányászgép felépítése, konfigurálása is egy rahedli pénz, nem beszélve a brutális energiaigényről.
    Ha ez sikerül, akkor ezért kapsz egy fix Bitcoin mennyiséget, amely viszont a valuta korával arányosan csökken. (Magyarul ugyanazért a munkáért tavaly még 100 Ft-ot kaptál, azért ma már csak 50-et kapnál.)
    Emellett a generált blokkban lévő tranzakciós díjakat kapod meg.
    A nagy kérdés az, amit én sem tudok, hogy ezek a tranzakciós díjak a csökkenő fix díjjal együttesen vajon képesek-e visszatermelni a befektetett tőkét, netán némi profitot is.

    Az a véleményem, hogy a Bitcoin valutakereskedésével nagyobb profitra lehet szert tenni már rövidtávon is, mint bányászattal.
    Nyilván ebben az esetben kiemelten figyelni kell, mert az árfolyam hajlamos az extrém volatilitásra.
    Az utóbbi időben elég stabilan szaladt felfelé, pontos értéket nem tudok hirtelen, de évek óta emelkedő tendenciát mutat. Kérdés meddig. Mi lesz, ha elfogy a kibányászható Bitcoin? Vagy bezuhan az egész és dől minden üzlet, vagy az egekbe lő. De ez még csak pár év múlva lesz. (Vannak elemzők, akik nem tartják kizártnak, hogy az árfolyam felmegy fél millió [!] dollárig. A kezdetekkor 0,5 $ volt.

    Adózáshoz: azt hiszem Budapesten is van olyan Bitcoin ATM, amelyből tisztán, fehéren egy kamu telefonszám megadásával lehetséges kivenni kp-ban a Bitcoint.
    Az USA-ban szabályozva van a készpénzes ATM-es felvétel is, de Magyarországon ez még nem jellemző.
    Ha teheted és ki akarod venni, mindenképpen az ATM-es verziót javaslom. Nyilván ez akkor igaz, ha nem kívánod támogatni, hogy túlárazott stadionok országa legyünk.

    Nem biztatok senkit adócsalásra, csak tényeket közöltem.
    A Bitcoinból való adózás elkerülésének jelenleg ezt az egyetlen módját ismerem.

    Minden információ, amit leírtam egy egyetemi szakkolégiumi NAV-os előadáson hangzott el egy szakembertől.

Új hozzászólás Aktív témák