Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zetor2000

    senior tag

    válasz fanti #42 üzenetére

    Ezeket skippeld.
    700E-t vízhűtésre költeni akkor is felesleges, ha megteheted, hogy elégeted ezt a pénzt.
    Nekem egy ~8 éves alaplapom van, egy korabeli CPUval, de szerintem amire kell, arra elég. Ha nem lenne, vennék másikat, és nem tudom, milyet. Valószínű. hogy egy letűnt korszak csúcsát, ahogy ez a mostani lap is az. Kicsit olyan vagyok, mint Gaben az Üvegtigrisben. "Ez az alaplap újonnan 140E volt. Mennyiért vettem? 40ért. Speciel nem kúrtak át, mert azóta is megy."
    A lap egy Asrock Z87 Extreme 9/AC, van benne egy intel i5-4440, 32 GB ram, azt jónapot.

    Ha vennék, valszeg valami olyan lenne, hogy minimális ráköltéssel menjen megint. De ilyen nem nagyon van, mert CPUból másmilyen másik alaplapot igényel, az előrelépés új memóriát, meg akkor már másik SSD, ami nem SATA3as, hanem valami újabb. És akkor a hűtő is cserére szorulhat, mert nincs meg minden lefogatóm ehhez a ~10 éves Noctua-hoz. Vagy kell venni olyat, ami passzol az újabb laphoz.

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

  • VirsLee

    őstag

    válasz fanti #42 üzenetére

    Tudom, hogy ezt nehéz így a napi gyógyszer adag kihagyásával megérteni, de minden AM4 proci megy a B450-es lapokban. Ha lesz egyszer 4000-es vermeer, az is menni fog a legtöbb B450-es lapban. A lapokat gyártják és forgalmazzák. Bárki aki olcsó lapot akar venni nyitva áll előtte a lehetőség. A B550-es lapoknál megnézheted milyen felszereléssel és milyen VRM-mel érkeztek. Nem azért került mondjuk 70k-ba, mert azt tudja, amit B450-es társa.

    El kell fogadni, hogy a B450 és B550 között duplázódott a magok száma AMD-nél, most már 16 magot adnak és ehhez fel kellett nőni a lapoknak is. B450 és X470 általában jó 8 magig, néhány X470-es modell tovább is, de ez a ritkább. Az AMD-nél a B széria nem olyan, mint Intel-nél a B széria. Itt jár hozzá CPU OC, RAM OC, PCIE4, több M2 általában.

    Ezt kell megfizetni. Hogy a B550-ben a húzott 12 magos proci mellett 67 fokos a Tomahawk mondjuk. A korábbi szériából erre alig volt képes egy-két modell, az is X470 volt. A többinél már mókolhattál valami hűtést hozzá.

    Szóval igen, drágább lett a B550, de
    - többet is adnak érte
    - nem az AMD gyártja se a lapot se a chipsetet, szóval nincs sok közük hozzá
    - olcsó procihoz továbbra is olcsóbb B450-es lapot érdemes venni

  • Mr.Csizmás

    félisten

    válasz fanti #42 üzenetére

    jajjj epenis huszárok mindenhol :DDD nekem 20k volt a B450 lapom 0day elárazva, de jó érzés, hogy a 2gen után 3 és 4gen is minden bizonnyal menni fog benne :K így kb. max egy vga csere várható a következő években.

    ui: igen, jellemző jelenség péhán a pénzverde/pénzégető jelenség, dobj rá n+x ezret, mert az alatt nem vagy ember :U

    [ Szerkesztve ]

    "Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Új hozzászólás Aktív témák