Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kube

    senior tag

    válasz Louro #12 üzenetére

    Mai ember a google használatára sem képes sajnos. Pedig ott vannak az eszközök előtte, egy kisebb probléma megoldásánál is nehézségbe ütköznek. Nem tudnak speciel jól keresni, pedig csak keresőszavakról beszélünk. A problémára, ha találnak megoldást, az túl hosszúnak látszik és bonyolultnak, így inkább ledelegálják, lusták még nekiállni is. Borzalmas :(

    No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Louro #12 üzenetére

    Egyetértek. Total Commander must have, alapból is. Csoportos átnevezés, egygombos parancsok tárháza, 56 féle nézet és rendezés, elég jófelé beépített tömörítő rutin, fülek tucatjai, egygombos gyorskeresés, FTP-böngésző, testreszabás, beépülő modulok, multi-instance etecera. Vagy 15 éve mást sem használok - az elkövetkező 50-re sincs más tervben. Olyan, mint a képnézegetőknél az IrfanView.

    Az Explorer meg egy vicc - de még annak is rossz. A friss(ebb) user generáció meg vele együtt butul el. Explorer + image viewer, mert milyen jó az - és már a vakszájbarágós google sem segít, ha valamit meg akarnak tudni lmao. "Össze-vissza kerestem egy óráig, de sehol nem találtam." - "Jóvan báttya, 3. találat." Ilyenkor tudnék zokogni.

    Hol van már a jó kis himem.sys baszakodás, floppyzás meg az igazi sikerélmény, ha valami aztán el is indult rendesen?
    Ahogy fentebb is írta valaki, akkor még belénk lett nevelve a problémamegoldásra való hajlam. És az a rendszer működött. És JÓ volt. Most meg 2 m x 2 m-es csempék és Intéző, aztán örülsz, ha a user egyedül át tud nevezni egy mappát.

    -------------------------------------

    Nem voltatok elég szemfülesek. : D Ha már volt Win 3.1 is a gépen, annak a mélyén kellett volna keresni egy alapból rejtett mappát (SYS valami mondjuk) és annak az aljára letúrni. Nem hiszem, hogy az a párszáz KB feltűnt volna neki. )

    Szerencsére nekünk jófej számtech tanáraink voltak általánosban. Mentek a gémek elég gyakran órán is. Tanár úr, ezt már két évszázada vágom, akkor ugye játszhatok? Prehistorik 1-2, Bio Menace, Sango Fighter, Wold 3D, ez-az. Ilyen téren elég jó választék volt az iskola gépein.
    Suli után rengetegszer maradtunk LAN-ozni 3-4 órácskát. Doom shareware, de méginkább Quake (1) shareware pörgött, eleinte még csak keyboard only. Szinte mindig teltház volt.

    A Quake egy azóta is tartó szerelem. Nálam már VALLÁS. Kb. az egyetlen játék, amit 19 év alatt nem tudtam megunni - bár főleg a 3. iterációja (ill. ugye a QL) a profilom.

    Volt, hogy a tanár is beállt, de mindig el lett gyalázva szegény. : D

    Én nem köszönöm meg a cikkírónak, mert bennem a mai napig élénken élnek ezek a dolgok (NES / C-64 / PC DOS és korai Win-es idők). :> És visszasírom ifjúságom gondtalan éveit. Szebb volt akkor minden. Nemcsak a számítástechnika és a játékok, de maga az élet / világ is - és nem, nem az eltelt idő szépíti meg.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Egri Imre

    csendes tag

    válasz Louro #12 üzenetére

    Köszi a hozzászólást! :) Kicsit tartottam tőle, hogy épp az Intéző rajongói fel lesznek háborodva, de nemigen látom őket erre tolongani :) Nehézkes, de egy ideje azért legalább az átnevezést támogatja: jelölj ki minden fájlt, amit át szeretnél nevezni és az F2 leütése után add meg a kívánt nevet, a sorszámozást a rendszer zárójelek közé téve illeszti a névhez.

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz Louro #54 üzenetére

    nem meglepő módon próbálkoztam vele, elindul, csak éppen fájlműveleteket nem lehet vele végezni.

    I hate morning people. And mornings. And People.

Új hozzászólás Aktív témák