Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Иван

    őstag

    válasz sing1ep1ayer #3 üzenetére

    Másik gondolkodásmód szerint mindenki magáért felel és a saját életét igazgatja, nem az állam asztala. A hajléktalanok közt valaki megérdemli az állami segélyt, de mondok valamit.

    Itt nálunk van egy-két csöves banda, akik agresszívan KÖVETELIK a pénzt, és tudom, hogy nem kiflire megy. Ezeknek miért fizessen bármit az állam vagy én? Ezek nem érdemlik meg a segélyt. Igaz, hogy a segélyezési rendszer egyfajta gátként is szolgál, hisz aki nem kapja meg azt a havi pár tízezer froncsit, az még agresszívabb lesz és bűnözőként végezheti (ami lehet többe fog kerülni az államnak), de akkor legalább ha már az adópénzt odaadták neki, a saját zsebpénzemet ne követelje.

    A cikk annyiban fontos, hogy megmutassa tényleg nem egyszerű a helyzet.

    Másfelől Magyarország ilyen szempontból szerintem évek óta rosszabbodik, valahogy kezd az ország nem csak gazdaságilag, de társadalmilag, morálisan is leépülni. Amikor Pesten voltam pár napot, számomra döbbenet volt, hogy akár 5-6 évvel ezelőtthöz képest mennyit romlott a város állapota.

    És sajnos nem lehet ezt a kormányokra meg válságokra kenni, mert ez bizony a magyar nép rontotta el. 1989-ben még mi voltunk a poszt-komcsi államok mintája, most meg... Volt szerencsém lengyel barátainknál, Krakkóban járni. Nem mondom, hogy gazdagabbak, de mindenképpen
    - vidámabbak
    - ízlésesebbek
    - rendezetebbek.
    Nem pénz kérdése a cigi csikkeket eldobálni a buszmegállóban, és nem pénz kérdése a boltban a kedvesség.

    És akkor még nem is említettem a szomszédaimat, pár kilométerre itt vannak sógorék. Akik mintha más idősíkban mozognának...

    SZERK
    Danielssss:
    Mielőtt dicséred a francia/angol rendszert, jobb ha tudod, hogy ott is hihetetlenül sok az ingyenélő, aki csak a council flateket járja körbe az országban. Persze próbálják őket kitenni, de az is nehezebb, mint hiszed.
    És akkor még nem beszéltem pl a német problémáról, ahol meg nem a munka a gond, hanem hogy képtelenek beilleszkedni a német kultúrába.
    Amerika meg más, mert az egész kontinens arra épül, hogy bevándorolnak, jóval elfogadóbbak.

    Az itteni kisebbséggel meg nem lehet mit kezdeni: nem bevándorló, magyar állampolgár, nem lehet kitoloncolni. Hova toloncolnád, ha már itt tanyázik 500 éve?

    [ Szerkesztve ]

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • Иван

    őstag

    válasz wolfman #53 üzenetére

    A mormonok viszont normálisak. Ők mindig nagyon kedvesek velem :K

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

Új hozzászólás Aktív témák