Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz nyogo83 #83 üzenetére

    Találkozni szoktam pár termékükkel, mondjuk inkább medikai vonalon, évek óta mondom, hogy ők találták fel a BKK-t mint üzleti irányelvet. Beszállunk Kaszálunk Kiszállunk. Itt meg pont megtalálták az ideális partnert hozzá ;]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Elrood #90 üzenetére

    "hogy miket tilos egy ilyen rendszernél, ezek meg simán megcsinálták..."

    Hogy mit lehet és mit nem azt sokszor azért a megrendelő is definiálja, és hiába akarna a kóder bármit csinálni, egy ilyen T jellegű multinál max a programtervezők szólhatnak bele bármibe is. A kóder meg azt csinálja amit mondanak neki. Hiába szól fel, hogy gyerekek ez így para, ha az jön vissza, hogy tájékoztatták a megrendelőt, nem finanszírozza a módosítás vagy a fícsör fejlesztését, jóaznekiúgy, akkor ez van. Nem mintha a T-t bármilyen szinten mentegetném, mert mint írtam nincs jó tapasztalatom velük, de van eset amikor szerethetnél bármi jót, csak csinálni nem lehet.

    Ellenben "ismerősöm húgának a pasija látta a rádióban talán egyszer" hogy a megrendelőnek akkor is igaza van ha hülye. Rendelők, kórházak, állami és magán szinten is úgy húznak le szerver ajánlatokat, hogy felezik azt. Redundancia? Értyükmicsakleszarjuk. Adatvesztés, titkosító vírusok, hw hiba, akármi? Ugyanmá' velünk az soha nem fordulhat elő. Amikor hosszas győzködés után se tolható át rajtuk semmi, akkor megkapják amit mondtak, aztán amikor beüt a szarvirhar -mert beüt-, akkor mi vagyunk a gc1k. Hogy a véres könyörgések árán önköltségen mellékelt syno-n se követi senki, hogy egyáltalán a mentés aktív és megy e, az már mindegy, storage hullik mert egy éve nem járt senki a szerverszobában vagy nézett rá, és megáll a harmadik vinyó is benne, az részletkérdés. Sokszor nem lehet sajnos áttolni dolgokat teljesen idióta, hozzá nem értő embereken, akik cserébe nagy pofával is rendelkeznek...

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Tikakukac #99 üzenetére

    Te azt mondod hogy az ilyen favágásra te nem vagy hajlandó, és egyébként is elmennél a vérbe onnan. Ez egyáltalán nem ütközik azzal amit én mondok.

    Az van, hogy egy multi nem kreatív munkahely jellemzően az alsóbb szinteken. Van nekem is ismerősöm nem T-nél, de mindegy is, aki így dolgozik, neki megfelel a fizu bőven, nincs igazán felelőssége, nem kell kreatívnak lenni, megkap egy modult, egy leírást hogy mit kell az csináljon, aztán megcsinálja. Ma is, holnap is, nyugi van, leteszi a lantot 4-kor és megy haza. Neki ez bőségesen jó. Mindenki más alapvetően ;)

    Fönt ülnek a programtervezők, akik megmondják hogy hogy legyen, fölöttük meg a sok manager meg sales meg akárki, és kész. Azt kapja a megrendelő amiért fizet. Ha szart akar és ragaszkodik is hozzá hát szart fog kapni és kész.

    Mondom, itt egyáltalán nem tudom hogy mi volt a szitu, ki mit és mennyit fizetett a miért, és igazából teljesen mindegy is, csak jeleztem hogy ennek lehet ilyen vetülete is ;)

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Lortech #105 üzenetére

    "Semelyik megrendelő nem kér olyat, hogy csinálj egy könnyedén kijátszható rendszert nekem légyszilégyszi."

    Nem. A megrendelő azt mondja, hogy egy x feladatot ellátó rendszert szeretnék. A "kivitelező" megmondja hogy ennek milyen feltételei vannak, milyen követelményeknek kell megfeleljen, mi az, amit ő javasol ezzel kapcsolatban. Aztán a vevő azt mondja hogy ez hülyeség, ez nem kell, az drága. True story bro.

    "Ha olyan kevés a pénze a megrendelőnek, hogy nem fér bele műszakilag minimálisan kulturált megoldás, akkor nem kell elvállalni."

    Az a baj, hogy teljesen másképp látod a dolgokat. Vagyis nem baj, csak ez pont az a helyzet, hogy a teszkóban sem dobnak ki, ha kizárólag sárga címkés terméket vásárolsz. A multi pénzből él. A sok pénznél a mégtöbb pénz a jobb, és ha a megrendelő ragaszkodik az elképzeléshez, hogy ezekre a dolgokra nem fog áldozni, akkor ez van, ki lesz szolgálva.

    "Vagy szándékosan (nem feltételezem) ki lett spórolva a biztonság, vagy ami valószínűbb, a megfelelő kompetencia és QA hiányzott."

    Én feltételezem. Mondom továbbra is ezt úgy, hogy egyes programjait látom rendszeresen a T-nek, és a userek elégedettsége az hogy is fogalmazzak szépen... De azt is látom hogy pl az EESZT is az ő szárnyaik alatt mozgott-mozog, és ott fura mód lett idő, pénz, lehetőség rendes debugra, rendes koncepcióra biztonság terén, ha a madarak igazat csiripeltek rendes húsvér biztonságtechnikával foglalkozó szakemberek bevonására is, nem csak papír alapon hanem valós tesztelésre is. De ezek költségek és idő.

    "kérdés, hogy tudtak-e egyáltalán róla. Szerintem nem."

    Szerintem ha nem tudtak volna róla, akkor nem agresszív és támadó védekezést folytatnának, hanem a T-re vernék a balhét, hogy nem megfelelően teljesített és a BKK nem ezt kérte, nem ezért fizetett.

    De ez továbbra is egy teljesen irreleváns magánvélemény, bkk-t nem használok, a t-t nem szívlelem, úgyhogy nálam ez egykutya ;]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz bambano #110 üzenetére

    Igazad is lenne ha ez csak egy vicc lenne. Sajnos nem csak nálunk nem az.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Egon #114 üzenetére

    Nem is kell, mert nem is vitatkozok sok dologgal. Csupán jeleztem, hogy ilyen jellegű piaci hozzáállás, nem csak programok, de az említett szerverek tekintetében sem példa nélküli. Azt még szabad ugye? Értem én az álláspontotokat, én meg látom hogy hogy dolgoznak multik ilyen piacokra.

    Jöhetek én is azzal, hogy masszívan személyes adatokkal tűzdelt képeket, amelyek megléte sok esetben diagnosztikus szempontból is elengedhetetlen orvosok számára, csak megfelelő adatbiztonság mellett tárolható. Triviális nem? De! Hogy a szerver ami tárolja ne álljon mentés nélkül, hogy redundáns legyen, mert ha elszáll az egész kbsztt kórház nem tud rendesen ellátni senkit, hogy a rendszergazda aki nem herevakarásra van hanem hogy az infrastruktúrát is felügyelje az ellátja a feladatát. Triviális dolgok szerintem is. Ettől még pont az ellenkezőjét látom nap mint nap. Azt is tudjuk hogy nem tárolunk betegadatot bno kódokkal, tajszámmal, tokkal meg vonóval publikusan elérhető helyen. Aztán érdekel az valakit? Triviális. Ahogy sok dolog.

    Példa adott, probléma létezik, attól hogy kinek mi a véleménye az megint más kérdés. Nekem is az, hogy ezt, ebben a formában a laborból kiengedni egyáltalán nem szabadna. Ettől én még nem lepődök meg, és leírtam hogy tapasztalataim szerint ez hogy működik sok esetben. Ezzel lehet vitatkozni, a személyes tapasztalatom egyáltalán nem tekinthető reprezentatív mintának az iparág egészére, elfogadom -bár kicsit hitetlenkedve- hogy az általam ismert esetek csak elszigeteltek és véletlenek sorozata, mindenhol máshol minden más flottul megy.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Tikakukac #115 üzenetére

    "Ha az ügyfél meg akkora retard menjen ahova akar."

    Egy multi kicsit másképp működik amennyire látom ;] Ismerősi körben mesélték hogy multinál sales vezető olyan eszközt adott el itthon, amit egy külföldi fejtágításon mutattak neki mint koncepció. Lement a tender előkészítés, a kiírás, egyedül indultak, meg is nyerték, szerződést írtak alá, és akkor derült ki, hogy ilyen termék nem hogy nincs, hanem hogy 5 évig tuti nem is lesz. Ettől függetlenül áttolta a folyamatot majd belebukott.

    Én azt látom, hogy bárki kiszolgál jóformán bárkit ezen a szinten, mert ha nem ő, akkor majd más ad el jópénzért szart a kedves ügyfélnek. "If the money's there we don't care" mondta szintén egy nagy gondolkodó egy sör mellett ...

  • #56573440

    törölt tag

    válasz bambano #118 üzenetére

    Egy multinál definiáld kérlek a "fejlesztőt". Mert bizonyos hierarchikus szinttől lefele már -ahogy írtam is- nem igazán vagy döntéshozatali helyzetben. Ha azt kapod feladatnak hogy a bemenetet tároltasd le plain textben akkor letárolod plain textben. Ha nem akkor elmész kreatív munkahelyre és nem egy mamutnak kódolsz aki felhő alapú bármitől operatív integrációig mindent -is- vállal.

    Biztosan megvan még az a szint valami középcsoportvezetőseniorvalaki aki ha hülye feladatot kap, tud ugatni fölfele hogy ez így fos, és ezer sebből vérzik, aztán ha fent azt mondják hogy le van szarva akkor az bizony ott és akkor le is lett szarva. Nem szép, nem is jó, de ilyen döntéseket ilyen cégeknél nem is fejlesztők szoktak hozni, hanem management. Amennyire én látom ;)

    Stauffenberg: Amikor nagyon gyorsan kell csinálni dolgokat, akkor vannak csodák, és amikor hozzá nem értők vágnak fát lesznek szar koncepciók is.. Ez is egy ilyen. Ezer meg egy van hasonló, az audiodriverbe épített keyloggertől ami tesztelés után nem került ki belőle és társai, akad itt ott ez az. Pedig mennyire triviális hogy az ilyen kivezetéseket -is- dokumentáljuk, és a kiadásra kerülő build előtt ezeket valakik átfutják, megnézik, ellenőrzik.

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Alg #122 üzenetére

    Vótmá' ;] Örök klasszikus. Egyébként meg cica...

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Rive #128 üzenetére

    "a projekt-pénznyúlásra összerántott olcsójánosokból szervezett 'cég' kalibere."

    Ez működhet is akkor ha egy b-systems csinálta volna :DDD

    Ugye eleve úgy kellene ez működjön, hogy jön a bkk, kéne egy ilyen megoldás. Összeraknak egy koncepciót vagy többet, bemutatják, ismertetik, átrágják és akkor indulhat bármi is.

    Sokadjára is hangsúlyozva hogy t-ből bármit vagy akármit is kinézek, ha döntenem kéne hogy pl a jelszó emailben való kiküldése kinek az ötlete nyomán valósult meg a bkk ezen projekten dolgozó embereié, vagy a t-jé, akkor nekem egy picit a bkk tűnik esélyesebbnek. Az, hogy kvázi kliens oldal dönti (tötte?) el hogy mennyi az ára a bérletnek, az viszont vastagon T, ezen nem is vitatkozok. Az egész sztoriban egyébként nekem ez sokkal nagyobb facepalm mint az, hogy egy széles körben használt, alkalmazott emailes regisztrációs folyamatot valaki újra feltalált csak szarul.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz velizare #145 üzenetére

    Ismerősék írtak olyan programot, ami óránként fixen evett meg 1 giga memóriát. 12 óra alatt térdelt be a szerver. A megoldás az lett, hogy két óra után restartol a cucc ;]

    Egyébként csak hogy cimborát idézzem, amikor megkérdezem épp milyen futó projektek vannak meg mit dolgozik, "fingom nincs róla". Van hely, ahol a kóder kap egy bemenetet, egy leírást hogy mit kell a modul csináljon, majd a kimenetet definiálják. A legtöbb esetben lövése sincs, hogy az adott rész az kinek vagy egyáltalán milyen programhoz készül...

Új hozzászólás Aktív témák