Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Everman

    addikt

    válasz Robertoq #28 üzenetére

    "hisz a Note kritikus mérete ellenére ért el sikert, míg a WP+nokia azért borítékolható volt."

    Mindkét gyártó egy új szegmensben bevezetett új termékéről van szó, így biza összevethető.

    A Samsung is most lépett a piacra először ilyen méretű eszközzel a Nokia is most jött ki előszőr WP7-es termékkel. Egyiknek sem jósoltak nagy jövőt és a hasonló eredmények ellenére mégis különbözően ítélik meg az eladásokat. Én ezt nem tartom jogosnak.

    "Az árképzés egy dolog, de az Apple csak úgy tudott eladni fél millióval többet, hogy kijött a 4S, miközben a Samsungnak nem volt új modellje ebben a kategóriában."

    Azonos kategóriában nem fél millió különbség, hanem sokkal-sokkal több.

    "Az Apple technikai szinten le van maradva egy lépéssel a Samsung és más gyártók mögött."

    Per pillanat nincs hardveresen (CPU/GPU) erősebb smartphone a piacon, szóval ez enyhén vitatható kijelentés.

    "(Fél éves késés a dupla maggal, HD felbontás)"

    A dupla mag szép dolog, de az iOS már egy ideje ezt támogatja és alkalmazások is kamatoztatják.
    A Samsung hány készüléket tud felmutatni, ami olyan OS-el rendelkezik, ami a több magot támogatja? Mikor adta azt ki?
    A vas önmagában semmit nem ér, ha nem tudod kiaknázni a lehetőségeit.

    "A designet meg ne kezdd el, mert még egyszer se nyert az Apple"

    Azért egy pár hónapig emiatt Ausztrália is nélkülözte a Samsung tábláit :)

    Az meg egy dolog, hogy mit mond a bíróság, egy másik, hogy aki nem vak, vagy végletekig elfogult, az látja, hogy milyen szinten másol a Samsung.

    -------

    Egyébként én csak arra akartam rámutatni, hogy a Samsung több teljes iparágat lefedve (mobil, félvezetőgyártás, szórakoztatóelektronika) is csak elenyésző profitra képes egy olyan céggel szemben, aminek csupán pár termékkel van csak a piacon és tízen évvel ezelőtt a csőd szélén állt.
    Ez lehet, hogy saját magához képest szép eredmény, de ....

    -------

    "Azért az Apple jobban nyomott Brand mint a Samsung"

    Hát én sokkal több Samsung reklámot látok, mint Apple-t.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák