Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz aginor #36 üzenetére

    Bár a Fuji megoldását nem ismerem annyira, de a helyzet az, hogy egy csomó problémát behoz az IBIS. Érdemes megnézni ezt a videót, most félretéve hogy a csávó stílusa mennyire jön be, de elég sok jó dolgot mond.
    Persze, kikapcsolhatod az IBIS-t, de attól még az érékelőd ugyanúgy lebegni fog, csak a mechanika nem a kézremegésre fog kompenzálni, hanem próbálja egyhelyben tartani a cuccot, mintha rögzített lenne. Illetve szenzor takarításnál könnyebb véletlen úgy hozzányúlni, hogy sérülést okozz benne. A mechanikáján használt kenőanyaggal is lehetnek gondok... Szóval amíg nem muszáj, én inkább olyat választok, amiben nincs.

    Amúgy meg 150mm-en (még ha ekvivalens is) nincs már olyan objektív, amiben nincs OIS. Persze a kettőt együtt használva még jobban ki tudod tartani biztosan, vagy ha régi manuált használsz. De összességében elég jól el lehet szerintem lenni nélküle :K Mondjuk én amiket fotózok, ott 1/100 alá nem nagyon szoktam menni sebességben, mert ott már stabilizálás ide vagy oda, bemozdul a téma.

    Igen, a Nikon baja pont ugyanaz, mint a Sony APS-C vonalnak, hogy nem nagyon van rá üveg, és az azonos bajonett miatt kb azt várják, hogy majd a FF üvegeket használja az ember. Ami működik persze, de jóval drágább tud lenni, nagyobbak és nehezebbek is tudnak lenni, ráadásul a lefedés nem ugyanaz a crop miatt (főleg nagylátónál gond).

  • arn

    félisten

    válasz aginor #36 üzenetére

    en szeretem a fuji rendszeret, de a fotozas az elsodleges, es veszek masikat, ha az megfelelobb :) nem tudok azonosulni a "fansaggal".

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Új hozzászólás Aktív témák