Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16939776

    törölt tag

    Nem kell lebecsülni a Triton-t, komolyabb kompakt CPU-Pumpa kombo-nál is fokozottan fenn áll az esélye, hogy el kezd ereszteni, mert a kompaktságnak az az ára, hogy mechanikailag nincs megfelelően kivitelezve.

    Ettől függetlenül Plexi-be hajtott menetes csatlakozó/csavar soha nem lesz örök életű. Megkeményedik és idővel berepedezik, akár mit csinálunk vele. Vagy a szorító erő csökken, vagy az anyagon keresztül el fog tűnni a folyadék.

    Lényeg a lényeg: mindent figyelembe és számításba véve: kompakt megoldás bővítése nagyobb szop@ssal jár mint a külön pumpa, és a végére így vagy úgy, de ugyan olyan drága lesz, mintha minőségi alkatrészekből raktuk volna össze elsőre. Szóval ez spórolás és nem takarékosság.

    Csattanó: Kupakos CPU-val nagy teljesítményű VGA-val egybe körös rendszerrel ugyan úgy kompromisszumos egy ilyen rendszer: Mintha a CPU-n léghűtést hagytunk volna, csak a magas, CPU-n levő egység miatt a VRM nem kap ezentúl direkt légáramot. Így gyorsabban amortizálódik a lap.

    Ezt a sok "okosságot" ide azért írtam le, hogy ne keljen ezért órákat szerelgetni és százezreket elkölteni hiába.

    /Peace/

    [ Szerkesztve ]

  • mcfox

    csendes tag

    Köszönöm a cikket :R, én is ennek a típusnak a későbbi átépítésén gondolkodtam de sikerült lebeszélned róla, (valamint a hozzászólóknak is). :D
    Inkább gyűjtök még egy kicsit a CPU blokra és apránként egészítem ki a rendszert.
    Egy HAF X-be tervezek cpu. vga. ram, hűtést vízzel megoldani lehetőleg úgy hogy a ház felső két 20-as ventilátorja vezesse el a radiátorról a hőt. Nálam az elsődleges szempont a kinézet, inkább szoba dísz mint erőmű (G3258, RX480) de szeretném a következő 2 konfigban is használni (~8 év) a víz nagy részét.

  • Zsírkrétamen

    senior tag

    válasz mcfox #52 üzenetére

    Ezzazzz ;] Viccet félre téve tényleg nem ajánlom, 10 esetből 9-szer nem ilyen a blokk, és már az első hét után megadja magát, nem hogy még átépítés....
    Bár tény, nem kifejezetten örülök neki, hogy adhatok le egy ~30k-s rendelést új blokk-tartály-pumpa miatt, holott a Triton ára radistul olcsóbb volt. De persze még így is jól jártam.
    Egyébként hardverapróról, innen-onnan össze lehet olcsón vadászni a dolgokat, egy komplett cpu hűtés radistul 40k alatt meg lehet úszni.
    (Nem is beszélve az Eisbergről, ami hasonló felépítésű mint a Triton, csak sokkal strapabíróbb, és elméletileg nem is reped. Esetleg neked jó alternatíva lehet a Triton helyett :K (részemről csak azért nem azt vettem, mert már herótom van a plexi felületektől, így semmi plexiset nem veszek többet, ha nem muszáj.)

Új hozzászólás Aktív témák