Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Abu85 #46 üzenetére

    1100-1200-ra boostol a 470 Nitro+-om egy kis böngészéstől.
    De egy TotalCMD vagy egy üres(!) Firefox ablak mozgatása is 6-900MHz gpu "órajeltüskéket" (AB-ben gyakorlatilag konstansnak tűnik az órajel, de ki tudja mennyit ugrál a háttérben) okoz.

    És az sem igaz, hogy ez így hatékony lenne, mert csak pillanatokra boostol és azonnal behozza utána idle-ben a fogyasztás megugrását.

    A passzív üzem és 45 fok körüli gpu helyett így van jelenleg 62-63 fokos gpu-m és pörgő ventim.
    Akkor most mi lett megoldva? :F

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Synthwave #148 üzenetére

    Off, de itt is vannak szerintem fokozatok.

    Ahogy Hamilton is valószínűleg lenyomna egy 300 lovas akármivel bármilyen 600LE+ forma autót adnának a s*ggem alá, itt is számítanak némileg a skillek is, nem csak a 10 ms nagyságrendű lagok.

    Bár az "én időmben" még nagyon 250fps se jött ki a gpu-kból Q2/Q3 alá, 125 még talán... de valahogy nem csak ezen múlt a dolog. Talán rohadtul kiélezett és egál helyzetben, ott nyilván számított a +10ms ping is, de azon kívül azért inkább a skill adta a többit.

    Persze most jóval többen nyomják, biztos kiélezettebb a dolog, de talán nem annyira, hogy alatta labdába se lehessen rúgni. Vagy azóta tényleg mindenki vb szinten nyomja...

  • sb

    veterán

    válasz koko52 #464 üzenetére

    Attól függ mennyire hangtalan a gép. Nekem pl hallatszik ha rohadt Adrenalin nem veszi fixre az órajelet, túráztatja sima böngészésnél is a gpu-t, ami emiatt melegszik és bekapcsol az álló venti.

    Általánosan meg azt kén elfogadni, hogy vannak más igények.
    BerserkGuts "talált be" nagyon, az ő hsz-ében látszik, hogy mennyire idióta hozzállással vannak egyesek. Már bocs, de nem tudom máshogy megfogalmazni. Leírta, hogy vga=sebesség.
    Ez egy használati tárgy, 5 másik paraméterrel minimum... de vannak egyéb használati tárgyak is más paraméterekkel. Csak ezen az 1 bites - általában technosznob - ph közönség nem tud túljutni. Ezért jön ki az a füles topicban, hogy a bluetooth szar mert nem megy át rajta 5-5000000Hz, hangfal topicban, hogy vegyé' 500k-ért félszobányi ládákat mert alatta lóf*sz van, kávés topic, 1M gép, TV topic: minekatvbebármi, legyen egy kijelző meg rajta egy pinsor a meghajtáshoz. Átlagjózsi majd küldi rá a jelet 600Hz-en meg kiveszi a hangot a külső hangfalra.

    Normál ember meg megnézi mi fér be a szobába, mérlegeli kell-e társasházba atom hangcucc, esetleg kisgyerek mellé elég lesz mégis a TV hangszórót hallgatni... ne adj isten soundbar! És akkor jobb mint a TV, mégsem méteres hangfal áll az évi 1db tized hangerős használathoz. A PC is ilyen... van aki használja, zavarja a hang, melegedés, ilyenek... van akit még a design is érdekel pedig annak végképp nincs nyoma fps-ben.

    Egyébként ezt nem nehéz belátni, elég megnézni a fogyasztói szokásokat. Nem minden lakásban áll a 16 magos PC facebookozni, sőt van akinek egy mobil is elég.
    Ezekre - a normális, hétköznapi igényekre - reagálnak a gyártók. Pl. egy Merci, Audi is amikor a prémium modellekbe bekerül a mátrix led, elektromos ülés, légrugó, 6 kijelző. És mégis ezt veszik a 'zemberek is, kb. senki nem keres magának tekerős ablakemelős változatot csak azért mert 30M helyett 29-be fog kerülni vagy 30M-ból kijött volna még +20LE.
    Nagyon sokan fordítva ülnek itt a lovon, de át sem tudják gondolni...

    ON:
    Az 5500XT témája nem egyértelmű. Most valóban egy prémium modell jött ki szinte rögtön, míg a zöldeknél tényleg kevés a hasonlóan hangtalan típus. Ez most egyedi eset mert ált. fordítva szokott lenni. De ha szokott, valóban jelentős áreltérés van a jobb modellek hátrányára. Bármelyik oldalon.
    Szóval ez a része jogos... ami viszont nem, hogy ez szvsz annyira mégsem lett prémium modell. Ez egy kis kártya, 120W-ig backplate meg ennyi "extra" nem kell ahhoz, hogy egy korrekt, halk cucc legyen. Ilyen szempontból azért túl van lőve az ára.
    Ha azt mondjuk, hogy ezek a kártyák az 50-70k ársávban lennének reálisan akkor ilyen TDP mellett a bóvlitól nem elvárható a halkság, de egy közepestől már az lenne. Nem kell nagy varázslat hozzá. 150-200W között már nehezebb ügy...

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz T J #466 üzenetére

    Persze, nem soroltam fel mindent... ugyanakkor hátrány a sok felpörgés, esetleges nagyobb hőmérséklet-ingadozás, stb...

    A lényeg az volt, hogy több a paraméter, eltérőek az igények és az előnyök, hátrányok. Egyszerűen nem lehet 1 dolog mindenkinek jó. Ill. mindenre. Képtelenség.

  • sb

    veterán

    válasz Csupingo #468 üzenetére

    Mondom: különböző célokra különböző megoldás lehet jó.
    Így nem vitatom azt sem amit írtál...

    Órajelben viszont másra gondoltam. Van (a régi, mert az újból kihagyták :U ) Adrenalinban egy power eff. kapcsoló. Az nem a ramról szól, a gpu órajelét boostolja terhelésre, de nagyon érzékeny. Egy üres ablakmozgatás 6-800MHz-es gpu-t jelent, böngészés közben 1100-1200 között ugrál gyk. az idő felében. Ez eléggé megtolja a fogyasztást és így a hőt, annyira, hogy nálam már nem elég a félpasszív hőfokokhoz.

    A több kijelző más téma, de az is régi szarság AMD oldalon. Nagyobb frekin úgy tudom az NV is ram órajelet emel, több kijelzőnél ők már nem. Anno 4850 körül talán én voltak az egyik első aki itt panaszkodott erre. Akkor még AMD-nél is ugrált az órajel. Az se volt jó.

  • sb

    veterán

    válasz BerserkGuts #479 üzenetére

    Ész nélkül.. lehet, hogy többet láttam meg tudok róla mint te. :U
    írtam érveket példákat (gagyikat is a kedvedért), te csak személyeskedsz.

    Akkor csak úgy, mint egy óvodásnak, mert eleve innen indulsz ki, 1 biten gondolkodva:
    Szerinted csak a sebesség számít egy hw-nél? Vagy a másik példa: egy autónál?
    Mesélj plz!!! Hozd a példákat!

    Miért nem mindenki fűtés nélküli 400LE-s autóval jár és miért nincs 6000rpm-es ventivel 500W-os háromkilós vga? Az lenne igazán erős.
    Vagy egy kicsit gyengébb minőségű raszterizálás, butítás itt-ott, szarabb képminőség, de sokkal több fps. Láttunk ilyet is a vga történelemben. Nem sikersztoriként emlékszem rá. Érdekes módon akkor is azt fikázták és a jobb képminőségű de lassabb!!!!44!!!!!!!!! kártyákat vitték az emberek idióta majmok haza. Fura.

    Oktass mester! :R
    Plz. Semmit nem tudok arról a hihetetlen bonyolult tudományról, hogy hogy lehet 2fps-sel gyorsabb kártyát venni ami igazán számít.

Új hozzászólás Aktív témák