Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zeratul

    addikt

    válasz Rocky #401 üzenetére

    Ne a balkáni kis abszurdisztáni országunkból indulj ki. Nyugati user látja hogy Win7 DX11, AMD kártya DX11 és kapható, szerinted meg fogja venni a csak DX10-t?

  • Silenzio

    addikt

    válasz Rocky #401 üzenetére

    Ezt nem fikázásnak fogom fel. Én csak összegzem a prókat és kontrákat. Szánalmasnak tartom, hogy az nVidia csak a PhysX exkluzivitást tudja felmutatni. Ezt is ki lehet játszani egy apró hack-kel. Az AMD kártyák kevesebbet fogyasztanak, kiegyensúlyozottak, stb. Sokkal szimpatikusabb a számomra, mint az NV-féle "dobáljunk rá sokat mindenből, kössük rá Paksot oszt nézzük hogy muzsikál, legfeljebb bár lakásban pislog majd a villany" mentalitás. Mert a GTX-szériára ez volt a jellemző. De hangúlyozom, ez most a szimpátia, nem ezek alapján fogok gépet venni, bár az NV-nél gyakran úgy tűnik számomra, hogy rapszodikusabb a játékok sebessége. Az NV kártyáknál nekem mindig jobban ugrált az fps, az ATI egyenletesebben volt gyors vagy halovány. De ez persze lehet hogy valamiféle belemagyarázás, személyes szimpátiám ezt láttatta velem. Legjobb kártyáim ATI-k voltak, de sosem volt igazán gondom az NV-vel.

    Amúgy ha már tárgyilagosak akarubk lenni: a Geforce 1-2 széria egy hangyányival mindig gyorsabb volt mint az aktuális Radeonok. Aztán a GF3 és a 8500 is nagyjából partiban volt, gondok igazán a Geforce FX/Radeon 9000 szériánál kezdődtek, az NV azt nagyon elrontotta. A Geforce 6-os mezőnnyel kiköszörülték a csorbát, az ATI lemaradt, mert képtelen volt kihasználni a dx9c fícsöreit. Aztán az 1000-es sorozatban alaposan rágyúrtak a Shader-részre, meg is előzték az NV-t. A DX10 korszak beköszöntével a Geforce-ok erőfölénye vitathatatlan volt, de nem volt olyan rossz az a 2900-as sorozat, mint sokan hiszik. Nem bántam meg, hogy 2007 decemberében vettem egyet újonnan, 40 rugóért. Remek vétel volt az akkor még 60-70 ezer Ft-ba kerülő 8800 GT-vel összehasonlítva IS. 1 évig használtam, meghálálta. De sosem tartottam hülyének a G92-tulajdonosokat sem, mert az a kártya volt a favorit, majd jó 3/4 éven át. Ennyit a márkaszimpátiáról. Ennek csak a fejekben van létjogosultsága, sem a vásárló, sem a piac nem profitál belőle, egyszerű, irracionális emberi faszság. Nekünk addig jó míg van ATI ÉS NV, meg esetleg majdan egy Intel 3. szereplőként.
    Amúgy az a 40 inkább 50 vagy 60.

    [ Szerkesztve ]

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

  • dr.radon

    csendes tag

    válasz Rocky #401 üzenetére

    Inkább csak 175%-kal zsenikém. :)

    Nem a 4770-el kezdődött, hanem a 38xx-as sorozattal.

Új hozzászólás Aktív témák