Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    "egyetlen rántással le lehet venni a mágnessel rögzülő tetőt, és máris a fiókoknál vagyunk"

    Minden bizonnyal feleslegesen paranoiás vagyok, de azért ezt mágneses adattárolóknál nem érzem annyira szerencsésnek. Mondjuk az is igaz, hogy saccra 10 éve még mágneses csavarhúzót használtam a HDD rögzítő csavarokhoz, és szerencsére soha nem volt belőle gond :DDD.

    Amúgy tényleg meglepően kompakt megoldás, és rendkívül szimpatikus mind a teljesítménye, mind a tudása. Az ára viszont sajnos nem :D, de remélhetőleg előbb-utóbb lesz pénzem egy ilyen céleszközre.

    "Ahhoz, hogy Bay Trail alapú vagy akármilyen hardverrel és négy merevlemezfiókkal elérjük a TS-435mini kompakt méreteit, el kell töltenünk 30-40 órát szereléssel, moddolással, majd legalább ennyi idő lesz a megfelelő operációs rendszer telepítése és a szoftveres környezet létrehozása."

    Egy ilyen cikk amúgy engem nagyon érdekelne, pláne a szoftveres része :K. Ha majd egyszer nagy leszek, akkor szerintem két ehhez hasonló NAS-sal "remote RAID1-et" fogok építeni. Hülye kérdés, de amúgy tudnak ezek JBOD-ot? (Gondolom igen, mert azért az nem egy nagy cucc.) Igazából azzal lenne ideális a rendszer, a lemezek összefűzve (de nem RAID 0-ban), és max. hetente szinkronizálnám egy távoli, tök ugyanolyan NAS-ra. Szerintem ez összességében (valamivel) biztonságosabb, mint a RAID 1, vagy épp a RAID 5. Valamelyest amúgy talán egyszerűbb is, de sajnos jóval drágább.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák