Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pistokkotsip

    csendes tag

    válasz Gargouille #49 üzenetére

    Láttam és üzemeltetek is. Nálam egy NAS egy Netappnál kezdődik. Emellé jön egy DD, Qnap meg játszós kategória.
    NAS = File szerver. Egy FAS szériás netapp cucc elég jó dolgokat tud. Igaz, nincs rajta webszerver, meg helpdesk, de nem is arra való.

    Hogy mit lehet egy óra alatt? Hmmm. 2 TrueNAS szerver beüzemelése, szinkronizálásának felkonfigurálása, AWS kliens hozzácsapása offsite tesztként. Ezidő elég volt ahhoz, hogy a gépek összrakásán és telepítésén túl az AD userek olyan jogosultsággal férjenek hozzá, mintha az éles file szerver szerver lett volna.

    Mi az a cucc, ami egy NAS-on kell, hogy fusson és ettől ez a tuti?
    Végignéztem a "jáccós" qnapunk és csak olyan dolgokat láttam, amit a - megfelelő szerver - tökéletesen ellát. De lehet, hogy bennem van a hiba, hogy egy-egy alkalmazás szerintem szerveren való vállalati környezetben és nem egy ilyen kitudjamit futtassak. Igaz, vállalati környezetben nem érdekes az itunes szerver, vagy bármi dlna, vagy multimédia. Webszerrernek ott van a megfelelő vason a helye, akár a syslognak, vagy a DB-nek is.
    Még mindig ott tartunk, hogy SOHO részen és itt a HOme-n a hangsúly, elmegy. Céges környezetben nem.

Új hozzászólás Aktív témák