Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz Fiery #23 üzenetére

    Az Intel korábbi ténykedésének (fordítós trükközés) következményeként volt olyan, hogy egyes szoftverek csak Intelen használták ki az SSEx-t, miközben ott volt már az AMD procikban is. Nem vettem észre, hogy annak idején regényeket írtál volna az ezen való felháborodásodban. ;) Olyan is volt, hogy az Intel fontos distributed computing projektet pénzelt azzal a feltétellel, hogy még akkor is kizárólag CPU-n fusson, amikor már több hasonló jó ideje GPGPU-ban utazott. És máig van olyan, tesztelésre is használt jelentős szoftver (Maxon Cinema/CineBench), ami kimondottan Intelre optimalizált.

    A hozzáértésnek több szintje van. Sosem állítottam be úgy, mintha OpenCL-ben programoznék. (Ez később még változhat.) De azt hiszem, az átlag fórumozónál azért többet tudok róla. Szerintem erről a forráskód-titkosítási lehetőségről sokan nem hallottak még, akik napi szinten beszélnek az OpenCL-ről.

    Az általad korábban elmondottak alapján ez a futás idejű fordítás eléggé nyögvenyelős dolog, minden OpenCL driver verzióval tesztelni kell minden GPU típust, stb. Nem minden fejlesztőnek van erre ideje.

    "De a binaris kodokat is vissza lehet fejteni, csak az kicsivel nagyobb melo."

    Sokkal nagyobb meló.

    "nem csak az AMD APU-s PC-den, de maradjunk most az x86-os PC-knel, ez a jelen rogvalosag."

    Nem egészen, mert ott van pl. a PS4 is. Sok megoldás ott fog először megjelenni és utána hozzák át PC-re. Pl. fizikai szimulációs megoldások és egyéb olyan számítások, amit nem csak játékprogramokban lehet felhasználni.

    Nem tudom, miért állítod szembe egymással a HSA-t és az OpenCL-t. A HSA nem egy programnyelv, hanem egy architektúra, amire többféle nyelven lehet majd programozni, ezek közül az egyik az OpenCL.

    Intel+Nvidia tulajként miért várod el, hogy kiszolgáljon az AMD? Az AMD GPU-k támogatása (a standard CPU-s támogatáson felül) egy plusz, amiért az AMD fizetett. Inkább az Nvidiánál és az Inelnél kellene reklamálni, hogy ők miért nem támogatják az ilyen irányú fejlesztéseket...

    "Mi koze a kettonek egymashoz?"

    Az, hogy ha az Intel az SSE/AVX támogatást támogatja ( :) ), netalántán a kimondottan Intel CPU-ra való optimalizálást, akkor nem fog egy cég ingyen nekiállni az OpenCL-es támogatásnak.

    Elég sok CUDA-s program van, csak ezek nagy része nem hétköznapi felhasználóknak szánt PC-s szoftverekbe kerül. OpenCL támogatású programból is van már egy sor.

    "rengeteg C/Delphi/Java/VB/.NET fejleszto megprobalkozott a GPGPU temaval, csak feladtak, meg tul neheznek, tul korulmenyesnek, tul elrugaszkodottnak talaltak"

    Nem baj, ők majd megvárják, amíg ezekben is lehet programozni HSA-ra. Lásd pl. Java 9, Project Sumatra.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák