Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FEDman

    addikt

    válasz arn #11 üzenetére

    Ez max azt bizonyítja, hogy nem látsz tovább a saját betokozódott preferenciáidnál. :DDD
    Ez az obi nem neked, de még csak nem is nekem készült, de ettől még nem állnék neki megkérdőjelezni az értelmét.
    Persze lehet csak az én fantáziám túlfejlett, de simán el tudok képzelni olyan helyzeteket ahol van ennek értelme. Meg ezt a ha már valami nagy, akkor úgyis mindegy mekkora hozzáállást se értettem soha. Tényleg nem tudtok elképzelni olyan helyzetet ahol nagyméretű profi cuccok mellett is értékel valaki a némileg kisebb össztömeget?
    Fotóztál már egész nap minimum 2-3 kilós géppel a kezedben? A nap végére +/- fél kilós különbség is sokat számíthat, hogy mennyire fáj majd minden porcikád.

    De például ebben az esetben 1,7 kontra 4,8 Kg-ról beszélünk. Ez már 3,1 kiló különbség!!

    Ez azért durva! És persze zaj és mélységélesség tekintetében az FF cucc előnyben van, de van az a helyzet ahol nem biztos, hogy ez a legfontosabb.

    A fenti súly különbség például már akkora, hogy míg az Olyval bárki fog tudni kézből fotózni, addig ugyanez a Canonnal még a legfelkészültebbeknek is fájdalmas mutatvány lesz hosszabb távon. Reálisan nézve a Canonhoz az állvány szinte kötelező.

    Persze a természetfotózást is sokan csak úgy látják, hogy a fotós órákat ücsörög egy épített lesben állványra rakott ágyúkkal, hát nem mindegy neki mekkora a cucc? Ja hát ott már tényleg mindegy, na de azért nem annyira nehéz elképzelni, hogy a természetfotózás során vannak egyéb helyzetek is. Például hogy valamit valamit csak nehéz terepen lehet megközelíteni. Ilyen esetekben simán el tudom képzelni, hogy valaki lemond az FF nyújtotta extra nyers teljesítmény többletről és sok-sok kilót a menetfelszereléséből megspórolva inkább ezt az Olympust választja.
    Így akár olyan képek is megszülethetnek amik amúgy nem. Mert simán lehet, hogy van az a hely ahová még egy elvakult természetfotós se vállalja egy FF 600mm-es szörnyeteg és az ahhoz szinte kötelező állvány cipelését.

    Persze APS-C-re össze lehet rakni olyan alternatívát is, ahol súlyban ennél kisebb a különbség, de ott meg eleve nincs akkora különbség teljesítményben, hogy pusztán ez alapján döntsön az ember bármilyen irányban is.

  • FEDman

    addikt

    válasz arn #13 üzenetére

    Ez oké, de te nem fogsz venni se ilyet, se FF DSLR-t 600mm-es objektívvel, mert nem ilyen területen mozogsz. Innentől kezdve viszont az első kommented értelme és hitelessége minimum megkérdőjelezhető. :)

    Ez kicsit olyan mintha most én akinek nincs szüksége és nem is vágyik terepjáróra bemennék egy Suzuki Samurai topikba és azzal indítanék, hogy ha már terepjáró, akkor mi fene értelme van a kis méretnek.. :)

  • FEDman

    addikt

    válasz arn #15 üzenetére

    Hát de pont erről van szó, amit írtam az előbb az pont ugyanúgy érvényes rám is. Ahogy te, úgy én se vennék se 300mm-es Olympust, se 600mm FF Canon telét magamnak. Ez nyilván nem azt jelenti, hogy nincs is véleményem a témában, le is írom azt ha arról van szó. Ugyanakkor ezen felül annak hogy a kettő közül speciel én melyiket nem választanám annak igazán szerintem túl sok jelentősége nincsen. :)

    Ami meg a fórumozást illeti, tudom hogy te szívesen meghallgatod bárki véleményét, kivéve ha az az enyém és nem ért épp veled valamiben egyet. :DDD

    Részemről ezzel ezt itt be is fejezném. A látszat ellenére nem akarlak én semmiről se meggyőzni. A véleményeinket meg azt hiszem nagyjából mind a ketten leírtuk, én innentől átadnám a terepet olyanoknak, akiket ténylegesen érdekel is ez a terület. :)

Új hozzászólás Aktív témák