Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kroni1

    veterán

    válasz Ribi #306 üzenetére

    Nem kell messzemenő következtetéseket levonni, eme teszt mellett meg kell nézni, hogy más oldalakon mik jönnek ki azon tesztekben amik számunkra relevánsak, talán ezeket együtt vizsgálva kapunk képet a teljesítményszintekről, egy teszt nem teszt. A PH tesztek végén az összesített eredményeket én sem szeretem, mert egy-egy játék elviheti a végeredményt. Azt kell megnézni, hogy nekem mi a fontos, és az alapján dönteni, hogy megéri-e?! Én pl. Grid2-vel játszom, ebben fHD-n az FX8350 átlag 82fps-t ér el, a 7770K meg 91-et. Váltsak? Mi a francnak?

    Az is simán előfordulhat, hogy egy user aki csak összedobálta a gépet a 7770K-val (kb mint itt) az semmivel sem kap több fps-t netán még szarabbul is futnak nála a gémek mint egy tudatos FX vagy Ryzen tulajnál aki gondosan válogatta a PC többi elemét és finomhangolt is esetleg. Ez simán benne van a pakliban, ahogy a teszben is kb csak ez látható. A CPU csak egy elem, az összes többi, (alaplapi chipset, RAM speed, stb.) ugyanúgy befolyásolhat. Szóval ha a 2+2 az a CPU+VGA akkor ez alapvetően 4. De ha beszorozzuk a többi alkatrész és a különböző driverek, programverizók általi változóval, ami lehet 0.75 vagy 1 vagy akár 1.5 is, akkor az a 2+2 lehet akár 3 vagy 6 is. Ez meg simán előfordulhat otthoni user-nél is, hogy nem épp a legtutibb verzió van fent otthon mindenből hanem az ami a PH-soknak is. Épp ezért a teszt csak tájékoztató jellegű, de ettől még lehet életszerű.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák