Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • simonzé

    addikt

    válasz stevve #6 üzenetére

    Látszik, hogy még nem lapoztál a készülék oldalra döntésével. Tuti.

    DE!
    Egy PDA kijelzője nem villog lapváltáskor
    Egy PDA kijelzője soronként is tudja frissíteni a könyvet a te olvasási tempódhoz szabva (Haali reader pl.)
    Egy PDA kijelzője a setét éccakában is olvasható, miközben a család már rég alszik
    Egy PDA kijelzőjén még az is megoldott, hogy fekete háttéren narancs betűk vannak. Szemkímélő
    Egy PDA akkuja ebook üzemmódban 6-12 órát is kibír (nálam)
    Ha megunod a könyvet, a PDA-n mehet a filmezés is MEg rádió, meg mp3, meg Wifi, meg GPS, meg...

    A PDA a fenti tudással 25-35000-ért fogható újonnan. Az ebook olvasó 60-nál indul.
    Kellatökömnek kategória, pedig alapvetően nagy királyság az ötlet, csak annyit sosem fog érni amennyiért adnák.

    I don't fit in. I fit out.

  • simonzé

    addikt

    Megint előjövök a mániámmal, hogy egy tetves 'kvarc' kijelzővel, 800x600.as felbontással, 5-6 collos (nem érintős) háttérvilágított képernyővel, 1-2 giga ROM-mal szerelt géppel miért nem jönnek ki a kínaiak? Az lenne az überalles ebook olvasó, és nem kerülne többe 5-15000 Ft-nál.

    [ Szerkesztve ]

    I don't fit in. I fit out.

  • simonzé

    addikt

    válasz Polemius #15 üzenetére

    Akkor sorban a válaszaim, amik a saját, 6 éves PDA-s tapasztalatomon alapulnak:

    A PDA kijelzője folyamatosan frissül (míg ezeké csak akkor, ha változik a tartalma).
    Ez igaz. De nem értem mit akarsz vele mondani.

    A PDA kijelzője folyamatosan világít, ha sötét van, ha világos (és ez azért fárasztó a szemnek). - Én éjjel minimális fényerőn használtam, és napi másfél-két óra után még nem volt fárasztó a szememnek. Lehet nem vártam eleget. A betűméret állítható.

    A PDA kijelzője erős fényben rosszul, vagy egyáltalán nem látható.
    Hát ez egy az egyben nem igaz.

    A PDA kijelzője kicsi, sűrűn kell lapozni.
    Végigolvastam az Asimov összest, a Forest Gumpot, Az 1984-et, az Állarfarmot, a Zabhegyezőt, a Magyar atomot, meg még vagy 200 regényt, szakkönyvet, és egyet sem lapoztam. Egyet sem. Erre varrj gombot! (Az Autoscroll Windows alatt is elérhető.)

    A könyvek fehér (világos) alapon fekete betűkkel íródnak, mert ezt kellemes olvasni.
    Legegyszerűbb, ha a 'kellemes' fehér alapon fekete Excel előtt dolgozol mondjuk 3-4 órát naponta. Garantáltan hangyákat fogsz látni utána. Míg ha a hátteret átállítod egy kellemes pasztellszínre, vagy szürkére, akkor egy nap után sem lesz bajod. A munkahelyen több kolléga panaszkodott szem, vagy fejfájásra, nekik is ezt javasoltam. Mindenkitől pozitív volt a visszajelzés. Egyértelműen jobb lett mindenkinek aki kipróbálta. A könyv (és az ebook-olvasó) lapja nem fehér, és nem világít. Ez óriási különbség!

    A PDA akkuja csak pár órát bír, míg egy könyvolvasót elég néhány hetente feltölteni legfeljebb.
    A PDA akkuja a kis fényerő mellett (főleg éjjel olvastam) 8-10 órát tud a mai napig is (3 éves akku). Nappali fénynél GPS-sel bír 3 órát. Filmnézéssel, netezéssel kb. négyet. Ha csak a könyvolvasás áramigényét nézzük, abban valóban a könyvolvasó a jobb.

    Ha megunod a könyvolvasón olvasást, nézhetsz filmet tv-n, vagy moziban, nem 3"-os kijelzőn.
    Hi meguntad a mozizást, elmehetsz atomfizikusnak, vagy építhetsz hajómakettet. hülyeség.
    Ha nincs tévéd, vagy pénzed mozira, igenis jó hogy a PDA-n ott van egy évad a Dexterből, vagy akármiből. Én elég sokat utazom, és külföldön egy hét után igencsak jó érzés ha van egy kis hazai a zsákomban. Lehet az Jókai regény, vagy egy Bornai album. Ja, a PDA-n Wifi netezni és emailezni is tudok.

    A legtöbb könyvolvasó le tud játszani mp3-at.
    Ja. Azt tud.

    Hat év alatt egyszer sem merült le a PDA-m, akármilyen hosszú útra is mentem. Na jó egyszer 22 órát buszoztam egyhuzamban, akkor lemerült.

    És akkor nézzük újból az árakat. Az ebook olvasó nem ér annyit. A felét, sőt a harmadát sem éri meg.

    I don't fit in. I fit out.

  • simonzé

    addikt

    válasz Oxi #20 üzenetére

    Was?

    Elmúlt már 1984...
    Hallottál már a Page up - Page down párosról? Nagyon tuti!

    [ Szerkesztve ]

    I don't fit in. I fit out.

Új hozzászólás Aktív témák