Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz tibaimp #5 üzenetére

    Én ajánlottam korábban, mikor szintén megjelent az ajánlóban egy aranyáras iFixit. Jó cuccok biztos, de a Vorel is méretpontos 0.8-as Pentalobe bitfejet tartalmaz, amivel pikk-pakk kicseréltem az iPhoneSE akkuját, csavarfej sérülés nélkül, ami fontos!!! Van benne szigetelt csipesz is, ami szintén szükséges lehet, stb... stb... :R
    Ráadásként elmondom, akit érdekelhet, hogy az Alza-s akku került az iPhoneSE(2016)
    -be, jó minőségűnek tűnik: jó a kapacitása szépen tartja és nem öregszik idejekorán. Jóformán egy 10-esből megvolt az akkucsere csavarhúzókészlettel együtt.

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz MaCS_70 #9 üzenetére

    Köszi a beszámolót! :R
    Meglepődök, hogy egyeseknél ennyire számít, mert még nem hallottam ilyet, de nem kételkedem.
    Igen-igen. Az iFixit már az "influenszer árketegória": mikor az influenszer, meglehetősen magas PR költség ellenében marketingel egy 3x árú termékkel, amiből az ő, egyedi kuponkódjával kapsz 30-50% kedvezmény, és még így is kb. 2x áron veszed meg a hasonló, hagyományos kereskedelmi úton beszerezhető termékekhez képest.

    De amit hasonló helyzetben szoktam még "sipákolni", az a "távol-keletizést".: Rákerestem most a vertikális egérre ebay-en és ALi-n. Kb. 2800Ft a kínálat legalja szállítással együtt.
    Aztán tessék: arukeresőn találni vertikális egeret 2600Ft-ért már, gembird márkanév alatt, hazai kereskedőtől.
    Ezt már tudatosan csinálják ezek a keleti "kereskedők". Ugye nemrég lehetett olvasni, hogy kína már külföldi piacokon is kezdte felvásárolni a használt IT alkatrészeket, a félvezető hiányra hivatkozva. Valójában ezzel kína globálisan scalperkedik: pl. ma olcsóbb pl. RX480-580 VG-t itthon vásárolni a használt piacról, mint az ALI-ról rendelni.

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák