Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz pusszycat #17 üzenetére

    A feleségemnek egy nem kicsi és igényesnek mondott, nem éppen olcsó Microsoft egere volt (natural csomagban, púpos billentyűzettel, ami nagyon bejött neki).

    De a dolog ergonómiai, anatómiai háttere borzasztón egyszerű:

    Az asztal előtt ülve, lógatott felkarral az alkarcsontok (singcsont és orsócsont) egymás FÖLÖTT lépnek ki a könyökízületből. Hagyományos egér használata esetén a csuklót már egymás MELLETT érik el, tehát van egy 90 fokos csavar, a két csont tehát keresztezi egymást.

    Vertikális egér esetén viszont nincs ez a csavar, a két csont szépen párhuzamosan fut, nem csúsznak el egymáson (kvázi).

    A vertikális egérnek tehát ergonómiailag behozhatatlan előnye van a hagyományossal szemben -- ezt pedig sem vitatni, sem kicselezni nem lehet. Csinálhatsz baromi jó normál egeret, de a csontok helyzete nem változik, és ha ugyanazokat a trükköket egy vertikális egérbe is bevezeted, megmarad a lépéselőny.

    A hanyattegér (abból is szigorúan a hüvelykujjas) nagyon jó cucc -- sokáig rá voltam gyógyulva, de 20 év keresés után feladtam, hogy balkezest találjak belőle.

    A fentieket egyébként az ortopédorvos is megerősítette, hangsúlyozva, hogy a normálegér-használat mindenkinek törvényszerűen árt, csak a szerencsésebbek szervezete gyorsabban regenerálódik az igénybevétel során.

    Ja, és mindez persze a billentyűzetekre is igaz, csak annál nem mentek el olyan messzire az ergonómiai fejlesztésekben. A fent említett MS Natural Keyboard valamennyit javított a helyzeten, de annak én az ára mellett a billentését sem szerettem. Sokáig használtam két részes BTC-t, aminek a kifordíthatósága nagyon jó volt, de jó lett volna, ha meredekebb is.

    Aztán valahogy elmúlt az egész, vagy tíz éve nem találkoztam ergonomikus billentyűzettel.

    MaCS

    [ Szerkesztve ]

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák