Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kelna91

    senior tag

    válasz NGA #67 üzenetére

    Kíváncsi lennék, miből szűrted le, hogy "az egész okosrendszert nem értem". :N

    Pontosan tudom, mi az a Zigbee. Leírtam, hogy nincs szükségem "okos" kapcsolóra, sőt semmilyen "okos" funkcióra azon kívül, hogy a körték színhőmérséklete a napszaknak megfelelően állítódjon. Mint kiderült, ezt alapból nem tudja ez az "okos" rendszer. Viszont tud egy csomó mindent, amire sem szükségem, sem igényem nincs, sőt kifejezetten nem szeretném egyiket-másikat.

    Közben egyébként utánajártam kicsit jobban, és valószínűnek tűnik, hogy működne a rendszer, amit kitaláltam. Lehetséges, hogy nem Hue lámpákkal, hanem Innr-ekkel, de valószínűleg működne. Egy ismerősömnek Innr izzói vannak, és újraindításkor az alapértelmezettre állnak be, vagyis bekapcsolnak és max fényerőn világítanak. Ez pont az a viselkedés, amit várok egy ilyen körtétől, itt a tervezők is okosak voltak. Sőt, még jobb a helyzet, mert felkapcsoláskor azonnal van fény.

    Viszont inkább vennék Hue lámpát, csak ezzel kapcsolatban még nem tisztázódott a fenti két kérdés: újraindításkor mi az alapértelmezett állapot, és van-e késleltetés. A gyártói adat szerint, amit találtam, <2 másodperc alatt kapcsol a fény. A 2 elég sok. De a <2 lehet 0.1 is... Ha kiderülne, hogy mondjuk alapértelmezetten nem világít a lámpa vagy valamiért nem lenne elfogadható számomra, akkor még mindig ott az Innr, amit tudok használni a Hue Bridge-dzsel, amit a f.lux támogat.

    A f.luxos vezérlés pedig tutira működik, utánanéztem. 30 másodpercenként állítgatja a lámpák színhőmérsékletét a napszaknak megfelelően. Vagyis felkapcsolás után várhatóan 15 másodpercig világít csak alapértelmezett színnel a lámpa, utána beáll, ami bőven elfogadható viselkedés.

Új hozzászólás Aktív témák