Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz Ijk #101 üzenetére

    "Az a baj hogy abszolút senki nem foglalkozik a nézési távolsággal. 2,5m-re mi a szarnak 43"-ra fullHD? Nem fogod látni a különbséget."

    Ez egyszerűen nem így van.

    Mondom mindezt egy 42'-os LG televíziót nézve. Nem csak látod, de zongorázni lehet a különbséget még 3-4 méterről is, nemhogy 2,5 méterről.

    Mindezt tesztelni a legegyszerűbb: ide-oda kapcsolgatok mondjuk a Nat Geo Wild SD és HD csatornák között, és bizony a HD adásra kapcsolva óriási a különbség a képminőségben.

    Tehát a lényeg nem az, hogy a képen látható 10 pixel magas ember arcát látod-e, vagy sem, hanem az, hogy összességében nagy különbség van a Full HD javára a képminőséget illetően. A szemnek sokkal kellemesebb, élesebb, tehát jobb a kép. Hát nem éppen ez a lényeg?

    Sokan ezt felejtik el, amikor a "kisebb" méretű Full HD, vagy 4K TV-k "értelmetlenségéről" beszélnek.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Ijk #158 üzenetére

    "Piftuka: Teljesen irreleváns a meglátásod, ugyanis te eleve SD-HD-ről beszélsz én meg fullHD-ről."

    Éppen annyira releváns a hozzászólásom, mint a tiéd, vagy bárkié, aki tapasztalatból beszél.

    Egyébként Full HD-ról beszélek én is, mert az említett csatornák 1080i felbontású adást adnak. Egyébként jó minőségű SD tartalommal összehasonlítva is látszik a különbség a Full HD javára.

    Hogy ezt - ezek szerint - nem mindenki látja, az más dolog. Én látom, és abban is biztos vagyok, hogy nem egyedül vagyok ezzel.

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák