Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz micimacko #53 üzenetére

    A mostaninál is így van, csak kérdés, hogy meddig: [link]

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • socialkiller

    tag

    válasz micimacko #53 üzenetére

    Na gondolt át még egyszer a 15,6"-os notik létjogosultságát!!! :K :W

    Üdv, Patrik

  • Hobbbyt

    őstag

    válasz micimacko #52 üzenetére

    Szerinten hülyeség amit a méretek létjogosultságáról mondasz..
    A családban van 2 darab 14" Lenovo, nekem egy 15.6" os HP
    Egyetemista vagyok, tehát használom... a 14" gép alig kissebb/könnyebb a hordtáska mérete meg ugyan akkora. Viszint nincs rajta numpad amit én nagyon szeretek.. számolgasson nunpad nélkül az, akinek 2 anyja van.. Nekem a 14" monitor már kicsit kevés.. 15,6" még éppen elmegy. Otthon 24" ra van rádugva..

    Én sokkal kevesebb értelmét látom a 14" kategóriának, mint a 15,6"-nak. Túl sokmindenről kell lemondani azért a pár centiért.. Ha 14" akkor már inkább 13"

    10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

  • Everman

    addikt

    válasz micimacko #52 üzenetére

    "15"-on ekkora felbontás? 15" munkára? Elmennek a fenébe. Tök fölösleges ekkora felbontás egy ekkora kijelzőhöz. Aki munkára akarja használni az 27-30"-os monitoron teszi, mert azon lehet is látni a részleteket...ezt úgy kell ahhoz 10cm-ről bámulni. Tök fölöslegesen húzza le az Apple a felhasználókat, aki meg be is dől ennek, na az a birka."

    Hát, ha még nem hallottál olyasmiről, hogy mobil munkaállomás, az csak téged minősít. Terepre meg te vigyél 27-30"-os monitorokat :D nem mindenki dolgozik állandóan egy irodában és helyszínen.

    Tudod, ezzel bárhol tudsz dolgozni (a 15" pont az a méret, ami a hordozhatóság és a komolyabb munka terén elfogadható, a kisebb kijelzők akkor jók, ha csak Facebookozni akarsz, meg netezni, a nagyobbak meg már nem igazán hordozhatóak) , aztán, mikor visszaértél, akkor rádugsz még 2 db 30"-os monitort és megvan a méret is. Ugyan már, mondj még egy notebookot, ahol ezt meg tudod oldani...

    Mielőtt bégetnél, lehet gondolkodni is kéne :)

    "Arról ódákat zengett, de azon kívül egy rakás szarként jellemezte, és soha sem gondolta előtte azt, hogy a Windows7-re azt fogja mondani, hogy tökéletesen használható."

    Ilyennel én is találkoztam már, az ilyen egyedek nem képesek felfogni, hogy nem Windows előtt ülnek és képtelenek megtanulni egy másik rendszert és a berögzült Windowsos billentyűzetkombinációkat és megoldásokat keresik. Tipikus Gizike, akinél ha máshol van egy ikon, akkor már sikít, hogy nem tudja használni a gépét. Az meg lényegtelen, hogy mi az illető végzettsége, ismerek világhírű szemészprofesszort, aki szinte bekapcsolni sem tudja a gépét.

    "Nem mellesleg a legtöbb probléma az Apple gépekkel van a fejlesztés során...mintha nagy ívben szarnának az iparág által előírt szabványokra "

    Erről írhatnál bővebben, mert a kreatív iparágakban (DTP, fotó, zene, videó) még mindig az Apple gépei a mérvadóak és még mindig ide készülnek általában a legjobb alkalmazások.
    (Pl. mindkét platformon használom az Adobe termékeit, de néha bele tudnék rúgni a Windowsos gépbe, mert ami OSX alatt zökkenőmentesen megy, arra Windows alatt folyton várnom kell, mert éppen majd szétesik a folyamatos winyótekeréstől, pedig szinte hajszálra ugyanaz a konfig mindkét gépen.)

    --

    Én mindkét rendszert használom napi szinten, de a Windows kb. a kőkorszakot jelenti az OSX-hez képest, mind sebességben, mind stabilitásban, mind kényelemben.

  • SLYM

    veterán

    válasz micimacko #52 üzenetére

    nekem haverom 13.3-as notijához már igencsak hajolgatnom kellett néha-néha, hogy meglegyen az optimális távolság, hogy mindent rendesen lássak. 14 colost nem láttam, szóval erről nem tudok nyilatkozni, de ilyen problémám a 15.6-os notikon nincsen. szóval nekem a 13.3 col az kényelmetlen, ergo alapból kuka. 17 colos gép az tényleg nagy, este nem lehet kényelmesen az ágyban netezgetni (itt tenném hozzá, hogy a 15.6-ossal sem, de azért kis kényelmetlenséggel ezt meg lehet oldani, de a 17-essel ez esélytelen). szóval összességében egy átlagembernek úgy gondolom tökéletes a 15.6 colos noti. nem véletlenül 15.6 colos a legtöbb noti nagyon rég óta, valszeg ezzel kapcsolatban volt némi kutatás, hogy az átlagembernek mi a legtökéletesebb méret

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák