Hirdetés

Keresés

Hirdetés

  • Megbírságolták a Razert a Zephyr maszkok miatt

    ph A cég elég olcsón megússza az ügyfelei félrevezetését, de az üdvözlendő, hogy az Egyesült Államok hatóságai nem siklottak el az ügy felett.

  • Lunar Lander Beyond teszt

    gp Nagyon sok évtizeddel az eredeti Lunar Lander megjelenése óta ismét ezen a címen jelent meg Atari logóval egy játék. Vajon mennyit javult a játékdesign a hetvenes évek óta?

Új hozzászólás Aktív témák

  • Komplikato

    veterán

    válasz WilliamGhost #1 üzenetére

    Szerintem a szabványban benne is VOLT a tápellátás, mert anno arról volt szó, hogy az eSATA lényege az egyszál csirkebél megoldás.
    Jelenleg ilyen alaplapi összesen van vagy 2 azaz KETTŐ darab, egy AsRock X58 lap,meg az új SuPox P55 deszka, azt hali ... :U
    Megint az alaplapgyártók sunyi spur hozáállását érzem az ügy mögött. :W

    "Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

  • Hardboy

    tag

    válasz WilliamGhost #1 üzenetére

    Hát, gyerekek, én is nagyon meglepődtem most, hiszen nem követtem az eSATA karrierjét idáig, de az meg sem fordult a fejemben, hogy egy olyan külső csatira vonatkozó szabványt adnak ki a mai világban, ami nem rendelkezik megfelelő tápellátással... Hát de könyörgöm, ez mekkora BAKI!!!!
    USB egyik nagy előnye, és részben ezért is terjedhetett el ennyire, mert tápellátást is biztosít kisebb igényű eszközök számára.

    Olyan USB/eSATA hibrid csatlakozót még nem láttam, amit itt a cikkben írtak, de ha ez megoldás lesz erre a tápgondra (Külön usb tápkábel alkalmazása nélkül.), akkor remélem ezt a fajta csatlakozót fogják a gyártók előnyben részesíteni... Most hogy USB 3.0-t is kiadták, igen erősen felé billen a mérleg nyelve... Talán az egyetlen fennmaradó előny hogy, azt hiszem eSATA csatlakozás közel sem terheli úgy a procit mint az USB-s... USB 3.0 esetében nem tudom hogy mi a helyzet...

    Jövőre nézve:
    Szívesen látnék egy olyan pennát aminek hasonlóan a cikkben szereplőkhöz, egyik végén eSATA másik végén azonban USB 2.0 vagy 3.0-ás teljes értékű dugócsatlakozó van... Ha mindenféleképpen kell az eSATAs oldalhoz a táp, akkor egy USB hosszabbítókábellel meg is van oldva a dolog. (Cikkben szereplő termékeken a mini USB portot eléggé rosszul választották meg... Spóroltak rajta 6mm-t...)

    Szóval eSATA külső tárakhoz eléggé furcsa szabvány lett... Vagy valami más felhasználási területre szánták... Nem tudom...

    És most lehet lehányni a hozzászólásomat, ha valaki méltatja... :))

    AMD A64 3000+, Gigabyte nForce 4 4x (K8NF-9), 1GB Kingmax DDR400, Gigabyte GF6600GT (NX66T128VP), 300GB Maxtor S-ATA + 750GB Samsung HD753LJ S-ATA2

Új hozzászólás Aktív témák