Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NoMagix

    addikt

    Köszönöm a cikket! :R

    11 éve építettük a felső szintünket, akkor 38-as Ytong és 5cm szigetelés került rá.
    3 méteres a belmagasságunk, a térdfalaink körben 220 cm magasak, vannak ferde tetőszakaszaink is ahol kb. 3-4 év után jelentkeztek az első foltok a gipszkartonok kelős közepén a csavaroknál vagy sarkokban esetleg a karton legalján.
    3 szobában és a fürdőszobában kicseréltem a gipszkartont ahol foltos lett és a C profilokat is kitömtem szigetelővel, ezek után még mindig visszatért a foltosodás és a penész kezdete néhány sarokban, az ablakok alja 2cm-en és a tetőablakok folyamatosan párásak reggelente.
    Nyáron leszigeteltem egy szobát belülről (olvastam, hogy hülyeség volt), mert északi oldalon télen sütött a hideg a falból, majd elválik mit művel ott a levegő!

    Sikerült beszereznünk egy szárítógépet, 3 hete használjuk és már érezhetően jobb lett a helyzet, kevesebb a pára az ablakokon. Használunk páratablettákat is pár darabot, átlagban 2-3 hetente jön össze annyi víz bennük, hogy kiöntsem őket.

    Mi lehet a megoldás?
    Szerintem a szigetelésünk nem sikerült valami jól (most már kevésnek is mondanám), főleg a sarkoknál vannak hőhidak, ahol sok a beton a koszorú találkozásoknál.
    Talán kellene páraérzékelős motort beépíteni a fürdőszobába - ebbe nem vagyok biztos, hiszen van ott tetőablak, de penészes a gipszkarton a sarkoknál!
    Javasolták, hogy rakjunk az ablakokra Ereco szellőztetőket is, de előtte még kipróbálom az ablakoknál a résszellőztetés funkcióját is!

    Az segíthet, ha a Velux tetőablakokon lévő szellőzőt nyitvahagyom, 2 db van a nappaliban és 1db a fürdőben?

    Javaslat vagy észrevétel?

    Köszönöm, bocs, ha hosszú lett a bejegyzésem! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák