Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz sb #222 üzenetére

    0. Nem írtam olyat, hogy LCD-n az állókép nem frissül, mert ez tévedés volna. Ha átfogalmazod, amit írtam, azt már légyszi ne tulajdonítsd nekem.

    1. Pedig ezt is írtam: túl sokáig látunk folyamatosan egy képkockát, mozgásfázist, amitől darabosabbnak látjuk. A moziban sem folytonosan van kint 1-1 képkocka, hanem 3-4x felvillantják. (Mozgás szempontból legjobb lenne 1x, de úgy nagyon villogna.)

    2. Hiába nem látja valaki tudatosan a villogást, a szeme, pontosabban az agya attól még érzékeli. Hozzátenném, elképzelhető, hogy a jobb plazmák nem ugyanúgy jelenítik meg a 24p-t, mint a többit, hanem külön BFI-vel, azaz hosszabb sötét állapotot beikatva.

    3. Magasabb fps-nél eredendően enyhébb a motion-blur (rövidebb záridővel készül a felvétel), és egyre jobban kiütközik a megjelenítő válaszideje. Nem tudom, honnan szeded, hogy 60p-nél jobb vagy ugyanolyan az LCD, mint a plazma? Egyátalán, milyen LCD, mert rohadtul nem mindegy.

    4-5. Bocs, de ez már olyan, mint a viccbeli szőke nő, aki már eldöntötte és ne is akarja senki összezavarni őt a tényekkel...

Új hozzászólás Aktív témák