Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Reggie0 #17 üzenetére

    A HP-nek nincs rossz híre, nem is volt, 2004 decemberében amikor a Lenovo megvette az IBM pc üzletágát a HP kb 8 - 9 évig vezette a Business eszközök piacát világszinten. Szóval én nem tudok róla, hogy rossz híre lenne, de a HP is elkövetett nem kevés hibát az évek során, ami nem a HP, mint inkább a csodálatos sunyi magyar kereskedő sara, például a Pavilion dolgok a 2000-es években, amikor a HP csak business gépeket árult a magyar piacon az az nx,nc Olaszországból, Spanyolországból behoztak szürke importtal pavilion gépeket, amik minőségben sem volt a legjobbak, és természetesen magyarosan a kereskedő már supportot nem biztosított hozzá.

    A másik ilyen dolog, az nx gépek 1 éves garija, majd ezen széria utódja a ProBook B széria egészen 2011-ig 1 év garival adták a gépeiket, az ára nem egyszer megközelítette az akkori nc, majd ezek utódjainak szánt EliteBook gépek árait, ha hozzá vettél + 2 év garit, akkor pont annyiba kerültek ezok a gépek.

    Szóval a HP sem egy szép és makulátlan banda, de a 10 éves NX-ek még mennek, mert minőségben akkor a legjobb volt.

    Az sem tett jót, hogy a HP vezette be először a piacon az ultrabook szerű király kategóriát, aztán micsoda véletlen ma nem lehet kapni már klasszikus business gépet. Talán a LifeBook E, de más már nincs. Ez sem tett jót, bár utólag kiderült ez mégis piacvezető ötlet volt.

    Semmi nem fehér vagy Fekete, de a Dell, HP, Fujitsu Magyarországon jól cseng. Ma már az Acer is ha nincsenek elő ítéleteid, nekem nincs mert én a notebook piacot valamennyire ismerem, de ha megnézed a magyar ember még amikor meghallja a Fujitsu nevet még mindig az olcsó Fujitsu-Siemels amilo-ra gondolo, holott, 2009-ben gyakorlatilag eltűnt.

    Ma én simán vennék Acer-t ha nem annyiba kerülne egy Travelmate 600-as sorozat, meg lenne utódja neki, mert az utolsó 648-as volt és Magyarországon nem annyira éri meg, ha ugyanannyiért bármi más is van, ami rendesen bővíthető. 2 ram slot, nvme + 2,5 hdd/ssd slot stb.

    Én azt gondolom az Acer rengeteget javult az elmúlt 3 évben. Minőségben hozza a Pavilion, Inspiron szintjét, de nagyon spórol a supporton. A fillér utcai szerviz nem sokat segít Debrecenbe, vagy Zalaegerszegen szerintem.

    Szerintem az x349 pedig nagyon jó gép sokat tud minőségben hozza a konkurenciát, csak kár, hogy bővíthetetlen. Az az tudásban, minőségben ott a Dell Vostro 5000, vagy a HP ProBook 400 mellett, bővíthetőségben, supportban viszont sajnos nem.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák