Hirdetés

Aktív témák

  • #90088192

    törölt tag

    válasz BiP #199 üzenetére

    Nem azért házasodik a hülye mert akar, hanem azért mert mások is hülyék.

    Nem vagyok szerelmes a volt feleségembe, csak néki kell a papír, hogy a fiát anyakonyveztetni tudja MO-n.
    Vagyis a házasság és válás papírokat egy napon írtam alá.
    Ezért írtam, kb akkora marhaság mint amekkora lehet.
    Gondoltam ha hülyék akkor hülyére kell őket venni.
    Erről szól az állam apparatus MO-n nem?
    A saját létezésük pumpálja az egot, ami csak megerősíti őket a saját létezésük szükségességessegéről. :DDD
    Jelenlegi párom tudja mi történik, hiszen Ő volt az első akit megkérdeztem, mi legyen. :R

    Nemet meg valthatok akármikor és hazasodhatok is, így nyugodtan beveheti a nyeles tojást aki ezt a hülyeséget kitalálta a MO-n. ;]

  • BiP

    nagyúr

    válasz Graphics #200 üzenetére

    ózmeg. Én tök azt hittem, hogy újra össze akar jönni az exszel, és az a probléma, hogy de már együtt él valakivel.

    Ááá, hogy ez ilyen adminisztratív dolog csak. Leesett. :W
    Na, itt az ideje egy kávénak.

    szerk: köszi, közben lepottyant. Csak első olvasásra a sztoriban én fordítva vettem az ok-okozatot.
    1napon írtad alá a válási meg házassági papírokat? Na, ez is magas. 1 napra házasodtál csak össze vele?

    szerk2: hát, így, hogy ezt az azonos napost sem értem, így indokolt a 2 :)

    szerk3: mondjuk asszony is sokszor mondja, hogy rosszul vagyok bekötve. Valahogy mindig más forgatókönyvet szűrök le a leírtakból, mint a többiek, hiába felel meg az is a leírtaknak.

    [ Szerkesztve ]

  • #90088192

    törölt tag

    válasz BiP #202 üzenetére

    Legyen legalább 2 KV a kedvemért :P

  • athomi

    veterán

    válasz bLaCkDoGoNe #194 üzenetére

    "ismerek pozitív és negatív példát is"

    De ha nem tart fenn vele a későbbiekben semmilyen kapcsolatot, abból negatív példa nem lehet. ;] Barátkozni meg bárki mással lehet.

    [ Szerkesztve ]

  • #90088192

    törölt tag

    válasz BiP #202 üzenetére

    A magyar ügyintézés szempontjából a házasság bejegyzésére és annak megszüntetését kérő papírt 5 perc különbséggel írtam alá. :DDD

  • #90088192

    törölt tag

    válasz athomi #204 üzenetére

    De lehet, ha nem is beszélnek, de egymást elhordhatjak mindennek, végül is ez is egy kapocs. ;]

  • BiP

    nagyúr

    válasz #90088192 #205 üzenetére

    És ez az 5perc elég volt, hogy a gyerek magyar állampolgárságot kapjon? Nonszensz.
    Ezek mellett megértem, hogy a bürokrácia hülyére vevésére szavazol.

  • #90088192

    törölt tag

    válasz BiP #207 üzenetére

    Aki még nem csinált ilyet annak leírom mert én is így lettem Magyar.
    A külföldön érvényes akármilyen anyakönyvi kivonatot be kell jegyeztetni a MO hivatalnál.
    Itt a fordulat hiszen a házassági anyakönyvi kivonat már Érvénytelen!

    Én az Ausztrál anyakönyvi kivonat alapján kaptam Magyar anyakönyvi kivonatot.
    A volt feleségem meg a házassági anyakönyvi kivonat és a Magyar anyakönyvi kivonat alapján a bevándorlási szabályoknak megfelelés után Ausztrál anyakönyvi kivonatot kapott.
    Vagyis ebből a szempontból Teljesen lényegtelen MO számra, volt-e házas vagy sem, mert eleve Magyar állampolgár.... :K

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz athomi #204 üzenetére

    Te most tulajdonképpen miért vitatkozol velem?

    De tudod mit: IGAZAD VAN. Lezárhatjuk?

    [ Szerkesztve ]

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • Eastman

    őstag

    Én is a határán vagyok. ...amúgy.

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • totron

    addikt

    válasz bLaCkDoGoNe #209 üzenetére

    Vicces lett volna, ha pl. egy vita hatására valaki összeomlik az összeomlás topikban.

  • totron

    addikt

    válasz Eastman #210 üzenetére

    Nem jött össze a randi? Elrontottátok a barátságot?

  • Eastman

    őstag

    válasz totron #212 üzenetére

    Majdnem.

    Sebaj. A felhők felett mindig süt a nap.

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • totron

    addikt

    válasz Eastman #213 üzenetére

    Hát azért ne csüggedj. Én is voltam szerelmetesen mélyen, ofc "összedőlt a világ", persze nem
    Utólag.;)

  • Chaser

    titán

    válasz #89309696 #181 üzenetére

    más a szerelem és más a hülyeség...bár némi rokonság van köztük ( :
    ha tovább akar lépni akkor nem bájcsevegni kell, hanem határozottan közölni hogy köszönöm, de nem vagyok rád kíváncsi - letiltgatni mint az oviban az pffffffffff -
    esetében esélyes hogy ez lenne a megoldás
    a megoldás másik fele, hogy húzzon edzeni, futni, szétveretni magát, menjen építkezésre, bármi ami iszonyat lefárasztja fizikálisan - amit kb a hsz-ek harmadában/negyedében ajánlottak -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • bkercso

    nagyúr

    válasz Chaser #215 üzenetére

    De hát maga alatt van. Ilyenkor az embernek nincs kedve edzeni, nézelődni, olvasni, írni, mással foglalkozni, csak a gondolatokkal és érzelmekkel - amik egzisztenciálisan nem léteznek. Szóval nincs kedve él :( ni.

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • Balu972

    aktív tag

    válasz totron #214 üzenetére

    Én párszor végigcsináltam az "én rendes vagyok, és adok új esélyt" protokollt.
    Pár dolog leszűrődött 35 év csajozásból.
    - A remény félelmet hoz, függést és szenvedést. Helyettesítsd tőled függő tervekkel.

    - Ha kapcsolatfüggő vagy (vagyis külső megítéléstől, szeretettől függ az érzelmi életed), akkor ne horgássz, hanem halássz. Ne egy lányba vesd a minden bizalmad és szereted, hanem több vasat tarts a tűzben (nyugi a lányok ugyanezt csinálják.)

    - Ne higgyj a sztereotípiákban! A filmek és a média rengeteg sablont elhitetnek velünk (pl. mi a boldogság ugrás közben lenni a zöldellő mezőn tökéletes sminkben). Nem az élet sokkal gazdagabb és árnyaltabb.

    - Ha bajban vagy, segíts másoknak! A legjobb módja, ha nem ölelgeti az ember a fájdalmát.

    - A nő macska. Ha hívod nem jön. Ha szarsz rá dörgölőzik. Melyik az igazabb?

    Nem Coelhosan akartam, sajnos magam "kárán" vésődött belém az összes.

    És az utolsó, amit csak negyven fölött értettem meg.

    A szerelem nem egyenlő a boldogsággal. Egy kapcsolat munka, gyakran nem is kellemes. A boldogság abban lesz, amiben növekszel, vannak pozitív terveid, össze tudod kapcsolni magad a következő lépéssel, mert Tőled függ.

    Peace

    "Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

  • Chaser

    titán

    válasz bkercso #216 üzenetére

    azért kellene keményed edzeni valamit, hogy ne legyen maga alatt ( :
    a mozgás többek között boldogsághormont szabadít fel
    és ha az embernek eléggé fáj a teste, akkor nem a saját nyomorán picsog - saját tapasztalat :) -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • #89309696

    törölt tag

    válasz Chaser #218 üzenetére

    Ez lehet, hogy valakinek működik, de nálam garantáltan nem. Van egy érzésem, hogy nála se.

  • bkercso

    nagyúr

    válasz Balu972 #217 üzenetére

    Pár dolog leszűrődött 35 év csajozásból.
    nyugi a lányok ugyanezt csinálják
    A tanácshoz hasonlóan őrültek persze. :DDD
    Más lányok meg mást csinálnak. Pl. távolról kiszúrják a csajozós arcokat.
    Szóval a lányok sem egyformák (csak az egyformák azok), és a fiúkák se - náluk is csak az egyformák egyformák, a többiek nem. :))

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • bkercso

    nagyúr

    válasz Chaser #218 üzenetére

    De nincs kedve!!.

    Félretéve a poént: aki tudatosan olyasmit tesz, ami racionális (=jó neki), akkor is, ha nincsen kedve, arra ritkán mondjuk, hogy maga alat van. Aki maga alatt van, az megtelik önsajnálattal. Vagyis fordítva.

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • WhrlpoolMind

    kezdő

    Nagyon sajnálom, ami Veled történt, történik. Én 5 éve a gyerekünk születésétől omlottam össze. Feleségem is. Nagyon sokat dolgoztunk a dolgon, 5 év alatt kitartóan szépen lassan sokat fejlődtünk. Azóta is visszatérnek a mélypontok, de már nagyjából tudjuk, miért, így ki tudjuk egymást húzni. Az asperger sem vicces, nekem is vannak autisztikus tüneteim (meg ADHD-sok is), a legkevésbé sem egyszerű így élni. Büszke vagyok Rád, amiért szaksegítséget kértél, azért is, hogy ebben az állapotodban elmentél állásinterjúra, ahol tudtad magad tartani. És külön köszönöm, hogy mindezt leírtad, ez sok erőt ad nekem.

    [ Szerkesztve ]

    Daniel WhirlpoolMind

  • Graphics

    Jómunkásember

    válasz WhrlpoolMind #222 üzenetére

    A gyerek születése miért okozott összeomlást?

    EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

  • totron

    addikt

    válasz RubbishBin #172 üzenetére

    Azért ezek a laikus távdiagnosztizálások, szigorúan skatulyákban mérve - érted, triplán egzaktesélyes - nem az igaziak. Szerintem közelében sincs a nárcizmusnak, az sokkal komplexebb és durvább, meg más irány, sajnos ismerem közelről is. Nagyon nem szeretem az ilyen ütős-hamis bélyegeket, puffogtatva bele az online térbe kibicként, felelősség nélkül. S most had állok be az okossághintők sorába (ismét): azt tudnod kell, hogy kevés nő/lány szerelmes és soha ne ess abba a hibába, hogy ugyanazokat a környezeti változókat, indítóokokat látod beléjük, amik benned is üzemelnek, nagy hiba lenne. Valahol találkozik a 2 világ, a 2 faj, de más a bolygó, ahonnan jöttünk, más minden, még ha egyezőnek is akarjuk látni. Vastag könyveket írtak már erről, megkímélem a világot egy újabb bestsellertől. Arról nem is beszélve, hogy nem is biztos, hogy érdemel ez több szót.

    (#217) Balu972, az emberek többsége vígan elvan a sztereotip medrekben, legyen az sajátnak hitt gondolat vagy szó. Azt hazudják maguknak és kifele, egymásnak is - ami szintén egy közhely, sírok - hogy a gondolkodást segíti a skatulyázás-tipizálás. Nem, annak hiányát segíti.. pont. Ez is egy rendszer szintű játék, én hiába irtózom, ha amúgy vadászni kell a többiben ugyanazt a képletet. Na ide nem kell diverzitás, megfelelő a folyamatos gondolkodás, közhelyek nélkül.

    Nem vettem Coelhósan. A vasas résszel nem értek egyet etikailag, de valamilyen szinten tényleg belekényszerülsz, hiszen tömegek játéka, ez igaz. Vérmérséklet szerint van, akinek már az elején megfelelne egy anya szoknyaszéle-féle verzió, stabilitás legyen, biztonság, jókaja, jószex, jó intellektus, aztán kalap, meg is vagyunk egy életre. A természet kieszközli a tapasztalást, szelektálódást - sok?/bizonyos? esetekben kontraszelekciót, ez is egy külön, érdekes téma - keserves utakon persze. Ki kell kristályosítani azt az önismeretet, célokat és az ezeken keresztüli egymás felé való fordulást, találkozást. Mely találkozást szintén az élet írja nagy részben, de mi is, tehát megint csak egy elegyhez jutottunk el.

    No meg a kapcsolatfüggőség egy betegség, egy ártány, kórkép, azt kell orvosolni, nem a következményeit. A macskás vonzás-taszítás dinamikát ügyesen meglovagolni/kijátszani - folyamatosan! - elég fárasztó, ettől függetlenül ez is a gonosz realitás szerves része, igen.

    A steril magamtól való függés idővel merő fantáziátlanságba, apátiába csap át, bár lehet, hogy csak az én belső diverzitásom nem elég pulzáló. Azt gondolom, hogy külső ingerre mindig szükség van. Jobban tudod mit ebédelj aznap és nem baj az, ha kellemes gellert kap a gondolatköröd, egy egész napod, az életed akár, értelemszerűen az is külső ingerből fakadó lesz, ha a továbbgondolást te is végzed, mindig egy elegy lesz, nincs laborkörülmény, teljes elszeparálhatósága akár magadnak, akár a bejövőknek. Ez az eleve való kiszolgáltság, az ingerek (gonosz formátuma a reklámok, ami állítom, hogy a legnagyobb tragédiánk) nem tűnik fel a mindennapokban, mert egy masszaként folyamatosan jelen van, ha akarjuk, ha nem.

    Nem vagyok rajongótípus és én meg nem akarom Feldmárosra venni, de ő írta egyszer, hogy ha öngyilkos akarsz, lenni akkor vonulj el egy teljesen ingermentes szobába, ne vígy magaddal se újságot, se semmit, csak egy kést. Külső ellenpontok nélkül megszűnnek a dinamizmusok és nem fogsz magad ellen fordulni. Ez az állítás. Ebben én nem lennék olyan biztos, de van benne valami azért: sokszor kifele élünk, a többségnek fogalma sincs ki is önmaga valójában, retteg is befele nézni, e rettegésbe és befele kémlelés elkerülésébe igen-igen nagy energiát is fordít, szépen. Ami szerintem elég szánalmas, de ez az egyik halhatatlan egyik népsport. A ló túloldalára sem érdemes átesni ez ügyben sem, ennyi csak a gondolatom. Mert szép az, ha van saját cél és az önismeret is sok tévúttól, hibaismétléstől kímél meg, de végül mindig kibukik, hogy az ember, mint egyén egymagában semmi.

    A remény félelmet hoz, függést és szenvedést.
    Ne játsszuk akkor a játékot, azt mondod? Gorillás-bonobós kísérletek visszatérő eleme, hogy mindig akadnak hímek, amik teljesen kivonják magukat a társadalomból. Ez rendszerint csak hímekre igaz, nőstényekre nem. Ezen is el lehet lamentálni, elég beszédesnek érzem, mint kimenet, következmény rámutat a módszertanokra, szerepekre, pozíciókra, szépen visszafejthetők. Emberben is van, aki huszonévesen megélt csalódása nyomán kiköltözött tanyára, de nem olyanba ám, ami faluszéli és vezetéken jön a gáz, nem, csak az elszeparáltság volt a mátkája aztán. S mi történt? Elhussant 40 év, eltelt egy élet. El tud ugyanis, el tud telni. Veszélyes ez is. Mikor önvédelemből kivonjuk magunkat, ha nem is olyan végletesen, mint a példában. Sok minden elmehet mellettünk, s mindezt önként tettük magunkkal... Az indítóok utólag nem számít, menet közben is észnél kell lenni, időnként felülvizsgálni a közegünket. Ez lenne a másik gondolkodnivaló, amit ajánlok mindenki figyelmébe.

    A boldogság abban lesz, amiben növekszel, vannak pozitív terveid, össze tudod kapcsolni magad a következő lépéssel, mert Tőled függ.
    Mátrixnyomtatóval kinyomtatva, falra kifüggesztve, bekeretezve. A mátrixnyomtató hangja felvéve, a felvétel rendszeresen újrahallgatva.

  • totron

    addikt

    válasz Balu972 #217 üzenetére

    Kieg.:
    S értem, hogy a függetlenséget a párkapcsolatokra írtad, de a kapcsolatokban is zömében külsőirányítottságú emberek vesznek részt. Így sajnos mint mindenben, ebben is aktuális, szerepe van. Ha szar kerül a húslevesbe nem a húslevesről fogunk beszélni. Keserédes következménye az önfejlesztésnek, hogy ha sikerül emberi, méltó szinteket elérned, annál nehezebb lesz párt találnod: ha a már magad mögött hagyott, számodra túlhaladott világlátást fedezed meg a másikban, nyilván nem fog megfelelni. Az időben-térben-célokban-fejlettségben-életkörülményekben való egymás elkerülése témahalmazba meg bele sem kezdek. Legyünk tehát egyszerűek, úgy minden egyszerűbb - mi is!:D A választék is nagy, megéri.

    A Feldmári gondolattal példázott párhuzamot nem kapcsoltam össze kellően talán: az emberek napi szinten fordulnak maguk ellen, ennek persze nincsenek tudatában. Önismerettel könnyebben jön a boldogság, a célok, eleve: célok keletkeznek, amik sajátok. Ugyanezt az (igény)szintet kell megtalálni a másikban is, úgy van esély egészséges kapcsolódásra. Sok sikert..

  • tDr1v3r

    veterán

    Szia!

    Előljáróban: nem olvastam vissza minden kommentet, de láttam az elején hogy jól sikerült az interjú. Gratulálok! :) Nekem a legutóbbi szerelmi csalódásomon átrázódásban sokat segített egy új munkahely pozíció megszerzése (vicces hogy kb. egy időben történt az új munka kezdése és a kapcsolat vége), alkalmazkodás a megváltozott munkakörnyezethez, miegyebek. De igazából bármi lehet ez neked, ami leköt... nekem két hét masszív traininggel kezdődött az egész plusz az új közeg lekötött annyira hogy teljesen elvonta a figyelmemet a dolgokról... pedig kuuurva mélyről kezdtem, konkrétan az egész első negyedéve annak az évnek azzal telt hogy apám miatt aggódtam hogy túléli-e a kórházat (jól sikerült transzplantműtét után kórházi fertőzés, kóma, gasztroenterológia - sima magyar egészségügyi dolgok ugye), aztán meg a dobás ugye, mert mi a francért ne maradjon velem aki bármit megtenne érte, de tényleg azzal hogy másra kellett koncentrálnom sikerült félreraknom az egészet. Aztán miután egész jól megszoktam a megváltozott életemet meg rámírt... és hónapokig beszélgettünk mint barátok, csak felőrölt az is teljesen - pedig tényleg barátként tekintettünk egymásra... na mindegy is, teljesen elengedtem azt a részét már az életemnek, csak most úgy éreztem hogy ki kell magamból írnom ezt hogy adjak valami kontexust annak hogy miért látom ebben a jelenlegi helyzet "könnyítését" a te esetedben is.

    Azt olvastam a kommentfolyamból hogy mostanában írogat neked és próbálod ignorálni. Komolyan mondom hogy tiltsd le a francba (ne ignoráld meg ilyenek mert az is csábító, agyalni fogsz rajta hogy visszaírj-e), nem kell vissza ez a toxikus elem az életedbe, semmilyen formában - akkor sem ha színt vall és újra akarja kezdeni a kapcsolatot vagy bármi. Ahogy kiveszem te is hasonló lelkiző személy vagy mint én (talán mínusz az introvertáltság az oldaladon), hidd el ez a legjobb.

    Nyilván a történtekben biztos lehetne hibáztatni az aspergert az oldalán de felesleges, te azt elfogadtad és együtt tudsz élni vele, de ő mégis eldobott magától, nem harcolt magával emiatt - na ezért nem érdemes rá pazarolni az időt a továbbiakban, akármennyire is megfogott és kötelék alakult ki köztetek, akármennyi szép emléked van vele, akármennyire akarja ő... semmi értelme, ezt el kell engedned úgy ahogy van, ha most ez megtörtént újra meg fog, de ha most nem történt volna meg később, akár házasság után is megtörténhetett volna ami esetleg gyerek mellett sokkal nagyobbat borítana az életeden. Nehéz tudom, de fejben dől el az egész... semmi értelme ezt most folytatnod akár csak "barátság" szintjén sem mert úgyis megint kapcsolat iránti vágy lesz belőle mindkettőtök részéről, ugyanezzel a véggel. Legyél racionális, ez a lépés olyan mint a cigi letételekor a cold turkey metódus - rettentő kemény mert folyamatosan ott fog motoszkálni a fejedben, de egy idő után elengeded majd.

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • Chaser

    titán

    válasz #89309696 #219 üzenetére

    elmennél egy jó kis thai box edzésre majd kivernék belőled a lelki nyavalyákat...( : - azt valahogy nem hiszem hogy nem működne valakinél, bár semmi nincs kizárva -
    de továbbra is ott a banán, mint az egyik legtermészetesebb "nyugtató" és stressz oldó, az biztos működik mindenkinél
    ahogy a b6 vitamin is
    bár ezek nem oldanak meg sok mindent, de az idegrendszert rendberakják - az pedig ha rendben van, akkor sokkal könnyebben megold az ember bármit -

    bkercso
    persze hogy nincs
    kívánságműsor meg tibi bácsinál volt ( :
    de ez nagyon nem kívánság alapon működik - már persze ha valaki tenni akar az ellen hogy mélyponton van -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • kopi72

    aktív tag

    válasz Graphics #155 üzenetére

    Helo, nem tudom melyik masik hozzaszolasomarol beszelsz.
    Az igyanak felvizezet sort, igazabol fel szodazott sorrol van szo. En igy iszom mostmar. fele mennyiseg fogy nalam hal istennel igy!

    Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

  • WhrlpoolMind

    kezdő

    válasz Graphics #223 üzenetére

    2016-ban kezdődött egy jó kis szülészeti erőszakkal, azután folytatódott azzal, hogy megalázó körülmények között találkozhattunk a szülészeten (a VIP szobások szabadon jártak-keltek a folyosó teljes hoszán, de én be nem mehettem oda). Folytatódott azzal, hogy ultraerősen aktiválódott bennem a függőség és alkalmatlanság séma. Kék fényt kellett volna kapnia a babánknak, de hazaküldték feleségemet azzal, hogy adjon neki sok tápszert, így 1 hét múlva élet és halál között vittük be babánkat a gyermekklinikára. Azután feleségemnek jött a szülés utáni pszichózis. A munkahelyemen az alkalmatlanság érzése a csökkent értékűség és szégyen sémával kombinálódott. Munkahelyet váltottam, de nyilván nem segített a belső turbulenciámon. Visszamentem az előző munkahelyemre, ami újfent nem segített a belső turbulenciámon. Azt hiszem, dióhéjban ennyi.

    Az egész onnan indul, hogy feleségemmel mindketten úgy voltunk súlyosan bántalmazva gyerekként, hogy nem tudtunk róla, az elmúlt 1 évben derítettük ki. Mindkettőnknek egy-egy súlyosan nárcisztikus szülője van, és bár a másik valószínűleg nem az, a kommunkikációs és neveléssel kapcsolatos mintái miatt annak kell tekintenünk. Nem akartak bántani minket a szüleink, mégis bántottak.

    Most kezdjük érteni, miért forgatták ki feleségemet a témavezetői a PhD-ből (a legtöbb, láss csodát, súlyosan nárcisztikus volt), és én, aki pótolhatatatlan tudással és tapasztalattal rendelkezem, miért érzem magam értéktelennek és bármikor pótolhatónak. Folyamatosan javul az állapotunk, kitartó kapcsolat-újraépítéssel, egymás újra-megismerésével (ahogy folyamatosan letesszük a maszkunkat, amiről nem is tudtuk, hogy vele takarjuk magunlkat).

    [ Szerkesztve ]

    Daniel WhirlpoolMind

  • bkercso

    nagyúr

    válasz WhrlpoolMind #230 üzenetére

    Mindkettőnknek egy-egy súlyosan nárcisztikus szülője van
    Rengeteg embert érint ez, a lakosság komoly %-át, mégis kevesen tudnak egyáltalán arról, mi ez. Pár hónapja esténként magamévá teszem a nárcisztikussággal kapcsolatos (szak)irodalmat és hihetetlen, mennyi érthetetlen dolgot elkezdek érteni egyes ismerőseim/rokonaim viselkedésében!

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • Chaser

    titán

    válasz #89309696 #228 üzenetére

    így van, hagyjuk
    jobb itt picsogni mint tenni ellene :R

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Balu972

    aktív tag

    válasz totron #224 üzenetére

    A remény félelmet hoz, függést és szenvedést.
    Ne játsszuk akkor a játékot, azt mondod?
    Annyiban javítanám magam, hogy nem a "remény" ellen beszélek. Az elengedhetetlen az élethez, hiszen mi más maradt Pandora szelencéjében?!
    Hanem erre a helyzetre értem konkrétan, amikor reménykedik, hogy hátha a másiknak megváltoznak az érzelmei, és így belekerül egy lelki hullámvasútba, ahol nem ő diktálja a ritmust. Vagyis pontosan reménykedés függéshez vezet, mert nem a saját erejében, hanem a másiktól függ, és ez szenvedések kútfője.

    "Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

  • Chaser

    titán

    válasz Chaser #232 üzenetére

    elnézést lehet ez picit erős volt
    de azért vannak opciók hogy az ember kipróbálja, utána elmondhatja legalább megpróbáltam
    nem élből elzárkózni, meg így úgy amúgy
    doki végső esetben - pláne bogyók - ha más nem segít
    de elég sok lehetőség/ek van/vannak addig ami segíthet
    hozzáállás kérdése is mit akar az ember elérni, sőt, nyilván az a legfontosabb...és a legjobb pszichológusa az embernek saját maga
    ha valami elmúlt elmúlt, menni kell tovább, akkor is ha nehéz, akkor is ha qrva nehéz ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • WhrlpoolMind

    kezdő

    válasz Chaser #234 üzenetére

    Elég sokat foglalkoztunk ilyesmivel feleségemmel. Azt láttuk, hogy azok a traumák (baleset, sokkoló esemény, családon belüli bántalmazás, családon kívüli bántalmazás, akár szóbeli bántalmazás is, stb.) alapjaiban határozzák meg, hogy mire hogyan reagál az ember. Lehet segítség a kondi, futás, versenysportolás, de én úgy gondolom, hogy ezek önmagukban alapvetően addig hatnak, amíg csinálja őket az ember, és amikor abbahagyja, újra előjön a belső turbulencia, a tudatos és tudatalatti rész konfliktusa, és a kognitrív disszonancia. Ugyanakkor szaksegítség mellett nagyon jó kiegészítő lehet.

    Leírom a helyzetem néhány aspektusát, hogy érthetőbb legyen, mire gondolok.
    - a szüleim azt mondják, hogy támogattak a tornában, megyei 2. helyezett lettem - de amikor visszagondolok, elég nagy nyűg volt nekik, hogy 2 négyzetmétert biztosítsanak valahol a 100+ négyzetméteres házban, míg a munkatársam 6 négyzetmétert ad a gyerekének a 60 nm-es lakásban, és sajnálkozik, hogy nem tud több helyet adni.
    - a szüleim azt mondták, okos vagyok és támogattak a tanulásban, de visszagondolva beírattak az ország egyik legjobb gimnáziumába (úgy kondícionáltak, hogy minden más opciót el akarjak vetni), ADHD-val és diszlexiával, aztán minden 4-esnél rosszabb jegynél felpofoztak, és gondolhatjátok, hogy alig volt másmilyen jegyem.

    És még sorolhatnám. Nem tűnik brutálisnak, nem napi agyonverés. Mégis, amikor a témavezetőm azt mondta, hogy "de szép ez a görbe, milyen jó lenne, ha így lehetne modellezni a folyamatot", nem azt mondtam, hogy oké, ez egy a 10-ből, hanem elvégeztem még 30 mérést, és úgy éreztem, hogy egy trágya vagyok, mert nem tudok olyan eredményt mérni, ami "szép". Ez az alkalmatlanság és a csökkent értékűség egy megjelenése volt.

    Most eljárok erősíteni, valami street workout vagy kalisztenika félét próbálok csinálni, és meglep, milyen erős vagyok. Nagyon sokat segít az önértékelésem javításában, de nem önmagában, hanem egy komplex változás részeként.

    Daniel WhirlpoolMind

  • Chaser

    titán

    válasz WhrlpoolMind #235 üzenetére

    itt a kiindulás egy párkapcsolat vége volt amit meg kell emészteni
    erre mondtam a fentebbieket
    komoly gyerekkori traumáknál nem tudom mi segíthet, lehet csak a csoda

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Eastman

    őstag

    válasz WhrlpoolMind #235 üzenetére

    Húú, bakter, órákig mesélhetnék.
    Durva, hogy egy segítő könyvben 60+os emberek a már nem élő szüleikre panaszkodnak. Némely esetben örökérvényű "pofont" kap a fejlődő gyermek.

    [ Szerkesztve ]

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Chaser #236 üzenetére

    A 2 dolog nagyon nagyban összefügg.
    Mármint a párkapcsolati kudarcok, és a gyermekkori traumák. Amíg a gyerekkori traumák nincsenek kezelve, addig majd minden ezt elszenvedett ember kudarca van ítélve így vagy úgy.
    A legtöbb embernél a felismerés is hiányzik, hogy milyen démonokkal él együtt és azt gondolja ez a "normális".

  • Eastman

    őstag

    válasz #90088192 #238 üzenetére

    Pluszegy.

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • Chaser

    titán

    válasz #90088192 #238 üzenetére

    oké ebben van valami, de oda komoly segítség kell és rendszeres valószínűleg
    mindenesetre a mozgás már egy jó alap, a fontos ásványi anyagok hiánya pedig egy lelkileg egészséges embernél is rossz dolgokat hozz elő
    én pl rengeteg banánt tolok egy ideje, érzem is mennyire jótékony hatású sok területen - tapasztalatból mondom sokkal többet ér mint a sz@r nyugtatók ( : -
    igen, sérült emberek sokszor gondolják normálisnak a dolgaikat
    bár sztem teljesen százas nem vagyok, de komoly gondom sincs - legalábbis a volt pichológusom' szerint :d -
    én mondjuk addig a néhány alkalomig szerettem is hozzájárni, már nem is tudom miről beszélgettünk, de nem rólam csak nagyvonalakban, csak úgy a világról és gondolatokról - nyilván ő is szerette ha odajárok, az első után a második alkalom ingyen volt, csak menjek, beszéljünk -
    de ha vkinek sokat kell menni akkor menjen
    volt szerencsém olyan leányzóhoz többhöz is akinél már gyerekkorában megalapozták az életét...hát nem mindig volt élmény ( :
    és ők úgy gondolták teljesen normális dolog az ahogy viselkednek, és bármikor elmennének pszichológushoz is...csak sajnos soha nem jutottak el - ahogy tapasztaltam sokan úgy gondolják majd a párjuk lesz a pszichológus meg a lelki szemetesláda, mert egyébként nem merik felvállalni a dolgaikat -
    és ha magának hazudik az ember el van toszva az egész
    ezért is mondtam a legjobb pszichológusa mindenkinek saját maga

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • bkercso

    nagyúr

    válasz #90088192 #238 üzenetére

    Bizony!

    Ami még sokat tud segíteni a szakemberen és sporton kívül, az a realitás elfogadása. Nem "jó", ahogyan bántak a sérelmet elszenvedővel a szülei (én sem a margóról dumálok feltétlen), de valamiért mégiscsak ez történt. Valami oka volt, hogy így viselkedtek - és általában nem a szándékos utálat, hanem a saját traumáik vagy pszichés zavaraik. Továbbá ezen már változtatni sem lehet. Tehát a "történhetett volna másképp is"-t el kell engedni, és máris nem húz le annyira a belső örvény.
    Lásd át, mi történt, vedd tudomásul, hogy most innen tudsz kiindulni és akkor sokkal könnyebben találod meg a helyes irányt belül is!

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Chaser #240 üzenetére

    A mai társadalmi berendezkedés sajnos nagyon nagy arányban termel ki lelkileg sérült embereket, akiket már eleve egy lelkileg sérült generáció nevelt fel.
    Ez sokkal több annál mint amire elsőre gondolsz, volt egy nagyon jó cikk, a Német anya első gyermeke C. Könyv és annak hatása így majdnem 100 év után a német társadalomra. Egyszerűen hihetetlen de a férfiak elég komoly % gyakorlatilag egy lelki nyomorult német honban.
    Ez csak egy a sok példa közül, Minden ország másként szar ez ügyben.
    Ezt a mintát csak úgy lehet megtörni ha felismerjük a problémáit az egyénnek, főleg az egyén maga.
    Ez jelenleg abszurdum kategória pl MO-n de akár melyik poszt kommunista országot írhatnám, vagy éppen Amerika.
    Egyszerűen akkora a megfelelési kényszer, hogy az ember belekenyszeriti magát egy hazug onképpbe, amiből nem tud kitörni.
    Nagyon hosszú és bonyolult téma, én sem tudok sokkal mélyebben belemenni, de látom a bajokat, mert nálam is van/volt nem kevés. :R

  • #90088192

    törölt tag

    válasz bkercso #241 üzenetére

    A legfontosabb amire külső segítséggel jöttem rá:
    Ha nem tudjuk magunkat szeretni, akkor mást sem tudunk szeretni.
    Az élet legfontosabb része, az hogy szeretni tudjunk, és szeretve legyünk. :R

  • Eastman

    őstag

    válasz bkercso #241 üzenetére

    Persze, vannak olyan fázisok amikor az ember keresi a miérteket, aztán látja a miérteket. Aztán fel is dolgozza a miértek felismerését, majd törekszik is az egyensúlyra.
    Sokunk végigment ezen a folyamaton.

    Mindezeken túl bármilyen életkorban fájdalmas, ha egy kardinális életesemény előtt a belső körből elhangzik az, hogy "Nem fog sikerülni.". Miközben úgy érzed, hogy hegyeket tartasz a vállaidon.

    [ Szerkesztve ]

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • Chaser

    titán

    válasz #90088192 #242 üzenetére

    az a baj, hogy mindenki szülhet gyereket alanyi jogon - és persze nem csak nálunk -
    pedig sok embernek élből nem szabadna
    nagyon sok embernél látom egy kutyával nem tud bánni, de nyilván majd akar gyereket is
    van is egy mondás, mielőtt gyereket akarsz tarts kutyát ( :
    qrva kemény meló egyébként és sok mindenre megtanít
    személy szerint gyereket még most is nagyon-nagyon meggondolnám - de erre a világra semmiképp, de feltételezve egy értelmesebb világot -
    attól már nem félnék mi lenne ha lehányna...elhajítanám-e vagy sem :d - rohadtul nem bírom a hányást, még a sajátomtól is hányok, nemhogy ha másét látom, de mióta a kiskutya egyszer kb pofán hányt, azóta valahogy tudom kezelni -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Eastman #244 üzenetére

    Erre a legdrasztikusabb megoldást választottam.
    Nincs belső kör, Senki véleménye nem érdekel. :(
    Ha értelmesen felépített logikával elmagyarázták azt meghallgattam, az viszont azt jelenti a hibákat ki tudom javítani.

  • bkercso

    nagyúr

    válasz Chaser #245 üzenetére

    Mi se léteznénk talán, mert valamelyik felmenőnkre biztosan igaz, hogy nem lett volna szabad gyereket vállalnia. :)

    erre a világra semmiképp, de feltételezve egy értelmesebb világot -
    Értem, DE: csak egyetlen világ létezik! (Ha van is több, nem tudunk átmenni egy párhuzamosba.)

    A szoptatott baba amúgy nem "hány", hanem "bukik". Más az állaga. A kakája sem olyan, mint amikor már eszik, hanem kb. szinte szagtalan.
    Amúgy meg bő fél évig hétvégente úgy pelenkáztam a lányom, hogy minden alkalommal az ablakon kihajolva vettem levegőt, mégis jól elbohóckodtunk közben. Nem ezen múlik, de nem lehet ezt előre elhinni. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Chaser #245 üzenetére

    Akkor érted, miért is ennyire nehéz önazonosságot találni a legtöbb embernek.
    Látod mennyien hazudnak maguknak, mennyi agresszív ember rohangál, mind öntudatlan gyakorlatilag.
    Nem tudom ez helyes kifejezés rá, az én értelmezésem szerint ez áll a legközelebb. :R

  • Chaser

    titán

    válasz bkercso #247 üzenetére

    lehet, de az is lehet hogy rengeteg ember inkább ne vállalna gyereket ( :
    ez a világ létezik, ide meg nem kell nekem gyerek
    azért családban láttam már babát, tudom mi fán terem
    de én nem bírom a hányást akkor sem ( : viszont mint kiderült azért elég jól le tudom reagálni :d
    egyébként a több éves gyerek is tud hánymi mint nyilván tudod ;] de már popsit is töröltem meg ilyen egyéb durva dolgok
    na ezeket pl nem néztem ki magamból
    jah babát fél éves kor alatt véletlen sem fogok meg, de az sem baj ha legalább egy éves...félek hogy összeroppantom, meg félek hogy vmiért megugrik és eltörik a nyaka pl
    a sajátommal érdekes lenne így, de lehet meg merném fogni, passz
    azért mesés lenne mikor hozzák szülés után én meg azt mondom vigyék innen meg nem fogom ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Chaser #249 üzenetére

    Volt szomszéd azt mondta, Ő be nem megy a szülőszobába. Ha vérengzést akar látni, ott volt nem messze a vágóhíd tőlünk, ott fogja megnézni. :K

    Kb 16-17 évesen én az unoka húgomra vigyáztam, mert nővérem suliban volt. Etettem itattam, mosdattam, pelenkaztam, és éjszaka Minden neszre felkeltem. :K

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák