Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz MMSZoli #30 üzenetére

    "Ha az eredeti HD anyag a lemezen 1080 soros, és mégis lesz 200 sornyi fekete csíkod alul-felül, akkor mégicsak kell átméretezés hogy az 1080 soros képtartalom beleférjen a kb 880 sorba?"

    Az eredeti HD anyag a lemezen a fekete csikokkal egyutt 1080 sor, ugyanis a csikok is rajta vannak a lemezen, vagyis nem kell atmeretezes. Azt hiszem, ezzel az alapveto felreertes rendbe is tettuk.

    "Lehet, hogy Te nem veszed észre, de ha logikusan végiggondolod, akkor már ITT torzul a jeled."

    Persze, torzul, en se mondtam mast, csak eppen hozzatettem, hogy ez a gyakorlatban szinte eszrevehetetlen, a compression artifactek sokkal zavarobbak a "vajtszemu" (micsoda csodas kepzavar!) kozonseg szamara.

    "Ugyan már... 16:9 műsorok? hol?"

    Az elmult evtized egyik erdekes jelensege volt a TV sorozatok eloterbe torese (mennyiseguk, koltsegvetesuk es minoseguk is jelentosen javult) es ezek szinte kizarolag a 16:9-es formatumot hasznaljak (ahogy egyebkent egyre tobb TV csatorna is, a maradek meg 4:3-as, ami vegkepp hulyen nez ki egy 2,35:1-es kepernyon), epp' ugy, ahogy egyebkent a jatekkonzolok is - eros a gyanum, hogy a legtobb helyen (nalunk mindenkeppen) ezek adjak a nezet tartalmak nagyobb reszet.

    "Most azt mondod, hogy baromság, de 2 év múlva már minden gyártó kijön a képformátummal, és akkor már majd azt nézed, hogy mennyiért kapod meg a kedvenc márkádét"

    Miert tennem? Mint feljebb irtam, nekem a 16:9 felel meg jobban (es amugy sem vagyok tulzottan szelesvasznu rajongo, az is nagy szivfajdalmam, hogy eltuntek a 4:3-as laptopok es monitorok).

    "gondolom a Philips nem a kedvenced"

    Ne gondold, tele vagyok Philips cuccokkal :) (japan termek viszont alig van, igy hirtelen csak egy Sony fejhallgato jut az eszembe)

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák