Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Speed®

    HARDVERAPRÓD

    Kár, hogy az alsó hdd rekesz nem forgatható..ott lenne jó a vinyónak.
    A felső rekeszt meg kiszedném, ne álljon a levegő útjába a VGA felé..
    Jó lenne tudni, árban hogy viszonyul a Mini P180hoz..az döntő lenne.

  • Speed®

    HARDVERAPRÓD

    válasz Bogyó bá' #35 üzenetére

    Jobb a Fractal Mini, mint a PC-A04 szvsz..hátul az a 8as ventihely nevetséges, a pehelykönnyű, rezonanciára hajlamos anyagról nem beszélve..és akkor még nem értékeltem a designt..ami ha minimal akart lenni, jól elszúrták az előlapi tésztaszűrővel..szóval szerintem Fractal : Lian-Li 1:0.
    Már csak az a kérdés, nevető harmadikként nálam nyerni fog-e a P180 Mini..

  • Speed®

    HARDVERAPRÓD

    válasz Integra #38 üzenetére

    Hye itt is!

    Végülis mennyi hely van a táp és a ház alja közt? Erre nem írtál semmit :N

    Klasszul néz ki a rendszered..de nincs is annyira megtömve..így, hogy alul-felül van csak HDD-ODD, egész nagy hely van szellőzésre..én egy kicsit több cuccot tennék bele. Az alsó vinyórekeszbe egy-egy 3.5" vinyó, a legalsó 5.25" duóba pedig DVDíró és dupla átalakítással (5.25"->3.5"+Scythe Twin Mounter) 2db 2.5"os cucc (SSD+160as vinyó). A felső ODD helyre hot-swap SATA keret menne, a szervizelt gépek vinyóihoz.

    A szellőztetendő cuccokat már láttad, ezeket szerintem lehűti bőven a két venti a felső részen..csúnya lenne, ha nem..esetleg 1 szívó állású 92es ventit kap a HR03GT, ha meglesz a GTX460, amit tervezek, ne főjjön meg..azzal együtt pedig szépen át lesz szellőztetve a chipsetborda is, lévén a kettő közé tudom beékelni.
    A felső vinyórekeszt kivéve elég ájer jut be előlről, az alsóban lévő két ventitől meg bőven jut a VGA GPU felőli oldalára is egy kis szellő, a VRM meg a RAMok díjazzák majd. Alaplapi kivágás nekem annyira nem lényeg, egyszer fent van a hűtő alsó kerete, onnantól bontható lapkivétel nélkül is pasztázáshoz.

    Midi nem opció, az van tartalékban, M3D..jó régi ház, de a mai napig elvagyok vele, ha épp ATXezni támad kedvem. mATXre meg a kis LANos tesó, az M40 lett beüzemelve, viszont rendesen szét kellett vágni és a táp sem fér-el rendesen, tehát elég gány..ezért az új ház terv. Mindenesetre egyelőre szimatolgatás van meg agyalás, amit leírtam, az egy P180 terv, de nyílván el lehet férni a Fractalban is ugyanezekkel..kérdés milyen áron jön ki, ill. milyen áron tudok P180 Minit felhajtani..ha utóbbi 20 körül meglenne, akár használtan is, nem gondolkodnék..

  • Speed®

    HARDVERAPRÓD

    válasz Integra #43 üzenetére

    Thx ;p
    Ha nem fekszik rá a szilikonokra, hanem van rés, ahonnan szívhatja az ájert a táp, az okés..talán még jobb is az eltolt szellőzőrács, nincs akkora porszívóhatása a tápnak..nem is olyan hülyék Antecék ;p

    Hot-swap ügyben elvileg AHCI módban kell legyél és megy..nálam van egy eSATA dokkoló amibe jelenleg dugdosom a szervizes gépek vinyóit, az működik szépen..bedugva a vinyót magától felismeri és bedobja tárként, aztán használat végén mintha egy USBs eszköz lenne, leválasztásra nyomva szépen leállítja.

    Alulra hozzád hasonlóan én is dupla átalakítással pakolnám a meghajtókat, sajnos 5.25"->2.5" egy lépésben nincs..egy Twin Mounterbe belefér 64GBnyi SSD és egy 160as 2.5" vinyó..aztán elvannak ott szépen-hűsen.

    És igen, szellőztetésben talán jobb az Antec, ha a hangját is nézzük..a nyitott oldallap nem nyerő ilyen szempontból. Viszont, ha esetleg szükség lenne egy kis plusz szellőzésre a VGA felett, jól jöhet az oldalrács.
    Amúgy kár a P180 Mini frontjáért..azok a bevágások nem kellettek volna szerintem rá..minimal teli fronttal és kopoltyús tetőventi-ráccsal ütne.

    Még nem tudom mi lesz, mindkét kecónak van jó és rossz tulajdonsága, szemre a Fractal frontja tetszetősebb számomra, viszont az Antec hűtésügyileg jobb..valószínűleg az fog dönteni, melyiket tudom ~20ért beszerezni..nem akarok újra 30+kt kiadni egy házért, mint anno a V350 Lian-Liért..
    Esetleg ha úgy alakul mostanában, hogy lecserélnéd a Minit, privizz pls ;)

  • Speed®

    HARDVERAPRÓD

    válasz Integra #46 üzenetére

    :K Valahol a SATA portok beállításai körül keresd. De óvatosan, mert ha nem így volt eddig, akkor megmakkan a Win..nézz utána, miként kell átállítás előtt belőni a Wint, hogy ne dőljön meg. Az biztos, hogy a hot-swap, NCQ és TRIM feltétele az AHCI, ha nem így telepítettél Wint, nem csoda, hogy nem mükszik.

  • Speed®

    HARDVERAPRÓD

    válasz Integra #48 üzenetére

    Meg fogsz lepődni ;p Hidd el, nem megy csak úgy magától, be kell lőni előtte egy regisztrációs kulcsot regedittel és utána átállítani, de így sem az igazi, lehet galiba. Egy átállított BIOS utáni szűz rendszer a jó megoldás.

Új hozzászólás Aktív témák