Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz arn #25 üzenetére

    Mert a TSMC-t Tajvan nem engedné eladni, az ARM-ot pedig Kína mindenképpen vétózza, és akkor az ARM kiszorul a legnagyobb piacról, tehát lényegében értéktelenné válik.
    Emellett az EU-nak gyárak kellenének, mert architektúra az van Svájcból, RISC-V-nek hívják. Amúgy is a beágyazott piacra mennek, ott pedig most eleve az a trend, hogy az ARM-ot mindenki cseréli RISC-V-re.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz flexxx2 #33 üzenetére

    A TSMC stratégiai fontosságú Tajvannak.

    Az EU-ban van a know-how nagy része. A TSMC az EU fejlesztései nélkül szart sem érne. Innen vesznek egy csomó, gyártáshoz elengedhetetlenül szükséges berendezést és technológiát, amelyeknek nincs semmilyen alternatívája.

    #35 Z_A_P : Kínának nem érdeke se az ARM, se a TSMC nyugatra vitele sem. Mindkettőt megvétózzák, ha úgy alakul.

    #36 arn : Ha megvétózzák, akkor kicsinálják, hiszen a felvásárlás még létrejöhet, de az architektúrát kitiltják Kínából. Onnantól kezdve mindenki keres valami más architektúrát, hiszen nem tudnak majd bevinni terméket Kínába. Ez azért fontosabb, mint az ARM-hoz való ragaszkodás, főleg úgy, hogy van alternatíva.

    Az embedded területen éppen a RISC-V kerül előnybe. Gyakorlatilag már nem arról beszélünk, hogy ki vált az ARM-ról, hanem, hogy ki nem. Ebben egyébként bizonyosan vezető szerepe van az ARM körüli bizonytalanságnak. Elvégre ha Kína tényleg megvétózza, akkor ugrik a piac, és nagyon sokan ezt el akarják kerülni. Vagyis lesz ahogy lesz, mindenki felkészül a legrosszabbra, és ha megtörténik, akkorra lesznek RISC-V cuccok, amik mehetnek Kínába. Ha meg Kína mégis engedi a felvásárlást, akkor sem történt semmi, továbbfejlesztettek jobb architektúrára.

    Nézd meg csak a Seagate és a WD helyzetté. A WD már nyomja a RISC-V-t. A Seagate eredetileg ezzel nem tervezett, de gondolniuk kell arra, hogy Kína kitiltja az ARM-ot, és akkor csak WD merevlemezt lehet oda bevinni. Ez nagy baj, és a Seagate el is kezdte a RISC-V fejlesztéseit. Ugyanez megy mindenhol, muszáj lekövetni a versenytársakat, mert kedvezőtlen kínai döntés esetén oda a teljes piac, miközben sok cég már eleve készült egy váltással.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Z_A_P #39 üzenetére

    Ez amúgy az ARM-nak is veszélyes. Maga a bizonytalanság elviszi a partnereket, és van egy szint, amikor az NV-nek ezt hasznosabb visszamondani, mert annyira elértéktelenedett a cég, hogy már nem ér meg annyi pénzt. A partnerek már nem jönnek vissza RISC-V-ről. Ez kb. olyan saga lesz, mint a Qualcomm-Broadcomm. Aztán az egyik fél majd mondja, hogy hagyjuk, ez nem éri meg.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz arn #41 üzenetére

    Rosszul látod ezt az egészet. Az EU-nak gyártástechnológia kell. A TSMC-nek van, de igazából Tajvan nem fogja engedni, hogy megvegyék a céget. Az ARM-ra pedig nincs szüksége az EU-nak. Itt van Svájcban a RISC-V. Nincs értelme már ARM-ra dolgozni, amikor a beágyazott rendszerek szintjén a RISC-V felé megy gyakorlatilag mindenki. Ehhez Kína sem kellett, a RISC-V saját magától érte el, de az való igaz, hogy az ARM felvásárlása most nagyon a RISC-V felé billent mindenkit. Mint írtam a Seagate-nek is nagy kockázat maradni ARM-on, miközben lehet, hogy Kína nem fogja engedni eladni a HDD-iket. Ezzel szemben a WD már RISC-V-on dolgozik, akiknek lesz egy marha nagy piacuk. Már önmagában ez a sztátuszkó arra kényszeríti a Seagate-et, hogy RISC-V-re cseréljék az ARM-ot. És ez más piacon is így működik, meg ugye alapvetően előnyös a RISC-V, mert kevesebbet fogyaszt és nagyobb teljesítményű megoldások hozhatók vele, mint az ARM R-sorozatú dizájnjaival. Márpedig a kisebb fogyasztás melletti nagyobb tempó mindig előnyös. Tehát még ha az ARM-ot engedi is végül Kína, akkor is jól járnak a váltással a gyártók.

    #43 kikikirly : Senki sem. Mondhattak volna nemet is az ajánlatra. A felvásárlásokban mindig van üzleti kockázat. Ilyen volumenű felvásárlásokban pláne. Ha besül az üzlet, akkor ez van.
    Önmagában az ARM igazából nem fontos az EU-nak. Mi processzort akarunk tervezni, és saját gyártástechnológián gyártani. Előbbihez bőven jó a RISC-V, utóbbihoz pedig itt a know-how nagy része, csak sose raktunk mögé pénzt. Az EU részéről igazából a beágyazott piac a lényeg. Tesznek arra, hogy xy telefonban, vagy PC-be milyen processzor van, az a fontos, hogy ipari szinten meglegyen a kontinens versenyképessége. Ettől mindenki megveheti a maga kis Intel, AMD, NVIDIA, Samsung, akármi cuccát, ez lényegtelen az EU-n belül. De a gyáraink mögé oda kell rakni a technológiát, hogy jó pozícióból várjuk az AI forradalmat.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz dkess #97 üzenetére

    Nekünk ez eleve káros. Az EU ezt azért csinálja, hogy az Ipar 4.0-t erősítse, ezzel váltva robotokkal fel az emberi munkaerőt. Ehhez kell gyártástechnológia, illetve processzor az AI-hoz. Mi viszont bevallottan munkaalapú társadalmat építünk egy munkások nélküli jövőhöz.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák