Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • secretgarden

    aktív tag

    válasz grabber #112 üzenetére

    Belassulás: Négy Samsung telefonunk és három Samsung tabletünk volt. Kb. 9 hónap alatt mindegyik jelentősen lelassul, egy évnél pedig már annyira döcögtek hogy a használhatatlanság határát súrolták. Factory reset után mindegyik ment gyorsan mint új korában. Ez az idővel belassulás problémát most már a kezdetek óta nem tudják megoldani Samsungék valalmiért...

    Akku: Samsungnak van hatezer mAh telója (Samsung M31s), Motorolának ötezer mAh telója (Motorola Moto G8 Power), mindkettő 9.5mm vastag, míg a csúcskategóriás telefonok a 3-4 ezer mAh akkukkal 8.5mm vastag körüliek. Én sokkal szívesebben veszek egy 1mm-rel vastagabb telefont ha abban 1.5-1.7x akkora akku van... Kevésbé ismert márkák gyártanak nagyobbat ennél is, pl Oukitel K10-ben 11000 (!) mAh akku van. Csak éppen a felső- és csúcskategóriás, illetve Európában is kapható telefonokba tesznek mindig kis akkut. Nem tudom miből gondolják, hogy az európaiak, és különösen a drága telefont vásárló európaiak nem használják nagyon a telefonjaikat, így kis akku is elég beléjük... Érthetetlen.

    Telefon és kérpenyő méret: Ne tudd meg a OnePlus7 hányszor esett ki a pulcsim-kabátom zsebéből, vagy elülső nadrág/farmer zsebben leülve hányszor feszült meg úgy hogy aggódtam hogy meghajlik. A röhej az, hogy már egy 6.4 inches hosszúkás telefon is ki akar esni a zsebemből, ugyanakkor még egy 6.9 inchesen is mellégépelek a nagy ujjaimmal.
    Sajnos hossztól függetlenül minden telefon megáll 72-76mm szélesség környékén. Nekem a nagykezeimbe egy 95mm körüli széles telefon dukálna, azon a virtuális billentyűzet gombjai is elég nagyok lennének a nagy ujjaimhoz. Plusz tojok a telefon hosszára, bármi tartalom van görgetni lefelé mindig egyszerű, meg függőlegesen van is mindig több mint elég hely, vízszintesen viszont nincs elég hely sokszor különféle tartalmakhoz, és szövegnél minden egyes sornál vízszintesen görgetni jobbra-balra az gáz. De minden gyártól a keskeny-hosszú telefonokat erőlteti, amiken nagy ujjú embereknek szenvedés a gépelés viszont kiesik a zsebből. (És öltönyhöz egyáltalán nem megy jól az övtáska :) Komolyan, amikor öltönyben kell lennem, egyszerűen nincs hová tenni a telefont, zsebből kiesik, nadrágzsebbe téve leülni nem lehet, így hát többnyire fogom a kezembe vagy lerakom valammi asztalra vagy más alkalmas helyre és reménykedek hogy ott ne felejtsem... És zsebekbe is elérne akár tíz centi széles telefon is, de hosszra bármi 13-14 centi felett az sok, és hát ma már mind felette van..)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák